loader
  • Strona główna
  • Moda
  • Kolczyki - mały, ale ważny element stylizacji, który musisz wiedzieć jak dobrać!
Moda

Kolczyki - mały, ale ważny element stylizacji, który musisz wiedzieć jak dobrać!

Nawet najlepsza fryzura może nie być kompletna, jeśli nie uzupełnimy jej odpowiednimi dodatkami. Idealnym rozwiązaniem w tym przypadku będzie z pewnością wybór odpowiedniej biżuterii.

Kolczyki to najbardziej popularny element biżuterii wśród większości kobiet. Nic w tym dziwnego. Kolczyki pasują do większości stylizacji, a umiejętnie dobrane mogą subtelnie podkreślić owal twarzy.

Jak dobrać odpowiedni kształt kolczyków?

Kolczyki powinny być dopasowane nie tylko do Twojego stylu, ale również do okazji, na którą je zakładasz. W przypadku spotkań biznesowych, jak również na co dzień do pracy, doskonale sprawdzi się dyskretna biżuteria. Najlepiej więc postawić na kolczyki złote lub srebrne, oczywiście wkręcane. Mogą to być również kolczyki z perłami. Wystrzegaj się natomiast biżuterii mocno zdobionej. Przyciągające wzrok kolczyki mogą być elementem stylizacji podczas wieczornych wyjść. Jeśli chodzi o dobór biżuterii na co dzień, to tutaj mamy już dużą dowolność. Oczywiście również w tym przypadku należy zachować umiar i pamiętać, że biżuteria nie może nas przytłaczać i powinna jedynie podkreślać nasz wygląd, a nie odgrywać dominującą rolę.

Przy wyborze kolczyków należy również pamiętać o tym, że powinny być one dopasowane do kształtu naszej twarzy. Posiadaczki twarzy owalnej będą świetnie wyglądały z kolczykami o kształcie trójkątnym lub kwadratowym. W przypadku twarzy trójkątnej świetnie będą wyglądały niewielkie kolczyki wkrętki, które sprawią, że twarz optycznie będzie wyglądała na pełniejszą. Z kolei w przypadku twarzy kwadratowej warto wybrać kolczyki o owalnym kształcie, dzięki czemu złagodzimy jej rysy.

Kolczyki ślubne - na jakie kolczyki postawić?

Stylizacja ślubna to nie tylko wymarzona i długo wyczekiwana idealna suknia. Równie ważne są odpowiednie dodatki w postaci biżuterii. Kolczyki ślubne powinny być dopasowane do sukni i fryzury. Jeśli decydujemy się na założenie warkocza, możemy zdecydować się na wyraziste kolczyki, które podkreślą charakter ślubnej stylizacji. W tym przypadku warto jednak zrezygnować z welonu, ponieważ zbyt duża ilość elementów ślubnego stroju może spowodować zbyt duży chaos. Delikatnie falujące kolczyki, najlepiej z perłami, będą bardzo dobrze wyglądać z kokiem i lekko upiętymi włosami. Jeśli chcesz mieć rozpuszczone włosy, możesz zdecydować się na długie, wiszące kolczyki. Tego typu kolczyki ślubne będą idealne również wtedy, gdy zdecydujemy się na założenie sukienki z dekoltem. Warto również pamiętać, że kolczyki ślubne muszą pasować do pozostałych elementów biżuterii noszonych w tym szczególnym dniu. Jeśli zdecydujemy się na założenie nie tylko kolczyków, ale również łańcuszka, w tym przypadku kolczyki powinny być niewielkie. Bardziej wyraziste można natomiast założyć, gdy są one jedynym elementem biżuterii.