loader
Uroda & Zdrowie

Farbowanie włosów henną i basmą: sekrety i błędy

Farbowanie włosów henną i basmą: sekrety i błędy

Pomysły na urodę /. Opieka

Niektóre dziewczyny są zachwycone efektami henny i basmy, rezygnując na zawsze z chemicznych barwników. Inni natomiast nie są zadowoleni z wyniku. Dlaczego tak się dzieje? Ci pierwsi znają zasady henny i basmy, podczas gdy ci drudzy wymiękają. Dziś podzielimy się z Wami sekretami takiej koloryzacji i powiemy jakich błędów unikać.


Od tysięcy lat henna i basma są szeroko stosowane w medycynie i kosmetologii. Do dziś substancje te są stosowane w leczeniu różnych chorób, do zmiany koloru włosów i do pokrycia siwizny. Zdarzają się jednak przypadki, że ludzie nie są zadowoleni z efektu po farbowaniu. Nasz artykuł poświęcony jest temu, dlaczego tak się dzieje i jakich błędów należy unikać.

Częste błędy przy farbowaniu włosów korą
i basmą

1

.

Nieznajomość swoich włosów

Przy wyborze formuły koloryzacji ważne jest, aby zrozumieć swoje włosy i skórę głowy. Na przykład, nie jest dobrym pomysłem wprowadzanie dużych ilości kwaśnych składników do suchych, cienkich włosów, ponieważ rozkładają one olej i mogą faktycznie bardziej wysuszyć włosy.


2. Oprócz

właściwości koloryzujących, henna i basma są również stosowane w celu wzmocnienia włosów. Nie wszyscy konsumenci chcą zmieniać swój kolor, stąd na rynku dostępne są produkty z henną, które nie zmieniają koloru włosów. Zanim kupisz hennę do farbowania, upewnij się, że na etykiecie nie ma napisu "Bezbarwna".

Zgodnie z normami, hennę barwiącą wytwarza się z liści lawsonii bezłodygowej, natomiast do henny bezbarwnej używa się tylko łodyg lawsonii. Ale teoretyczne standardy i rzeczywistość nie zawsze się pokrywają. Jak rozumiecie, pozbawieni skrupułów producenci mogą wcisnąć w swoje produkty wszystko, co chcą. Nie wystarczy przeczytać listę składników na etykiecie. Każdy produkt musi być przetestowany. Jeśli chodzi o balsam, to częstym błędem jest używanie go w czystej postaci bez barwienia go henną.


3. Niepewność w wyborze pożądanego koloru

Decydując się na farbowanie włosów henną i basmą, wiele osób opiera się na przybliżonych proporcjach podanych na opakowaniu. Albo po prostu wsypują proszek do miski i rozcieńczają go wodą. A potem zastanawiają się: "Dlaczego nie jestem tego samego koloru co mój przyjaciel? To dlatego, że ostateczny kolor zależy od koloru Twoich włosów i składników mieszanki. Dopiero po wypróbowaniu farbuj wszystkie włosy.


4. Nieudane składniki

Aby zmienić kolor włosów lub uzyskać żywy kolor, wiele osób próbuje dodać składniki do swoich mieszanek. Tu zaczynają się problemy wynikające z nieznajomości zajęć z chemii w szkole. Na przykład, niektórzy ludzie mieszają oleje z kwaśnym medium: winem, octem, sokiem z cytryny i tak dalej. Jednak kwas niszczy tłuszcz. Wniosek: w ten sposób będziemy tylko marnować składniki, nie uzyskując z nich żadnego efektu.

Eksperymenty ze składnikami sięgają również po składniki alkoholowe. Należy pamiętać, że alkohol po wchłonięciu przez skórę może powodować bóle głowy. Wysoki alkohol może powodować oparzenia skóry.

Ponieważ henna i basma są lekko wysuszające, często miesza się je z olejkami. Należy uważać na ilość oleju! Można dodać najwyżej kilka kropel olejku. Oleje są gęste, otulają włosy ochronną warstwą, która zapobiega przesiąkaniu koloru. Jeśli chcemy nawilżyć włosy maskami olejowymi, lepiej nakładać je po farbowaniu.Uwaga: olejki eteryczne mogą zdeformować plastik.Nie należy rozcieńczać mieszaniny w plastikowych kubkach ani używać plastikowych łyżek podczas ich używania. Użyj szkła lub ceramiki. Olejki eteryczne są koncentratami i w dużych ilościach mogą powodować oparzenia skóry. Używaj nie więcej niż kilka kropli olejku eterycznego.

5. Niewłaściwie przygotowana mieszaninaBarwniki chemiczne

zostały opracowane w celu uzyskania efektu barwiącego w jak najkrótszym czasie, przy minimalnym wysiłku potrzebnym do przygotowania koloru. Naturalne barwniki wymagają dużo wertowania czasu przygotowania, dużo farbowania i dużo wypłukiwania. Wiele osób o tym zapomina i dlatego szybko rozcieńcza proszki zimną wodą, nie pozwala mieszance naparować, natychmiast nakłada ją na włosy i szybko zmywa jak gdyby. Efektem jest brak rezultatów i sieczka na włosach.

6. Błędy w procedurze barwienia

Uszkodziły drogi garnek i zrujnowały go na zawsze. Farbowałem moją ulubioną koszulkę i zrobiła się plama. Brudna wanna, pożółkła skóra... et cetera, et cetera. Takie wściekłe recenzje są często pisane na forach poświęconych farbowaniu. Pamiętaj, że przy odplamianiu należy używać tylko niepotrzebnych przedmiotów i ręczników, które nie mają nic przeciwko zabrudzeniu. Plamy na każdej powierzchni powinny być natychmiast usunięte.

7. Błędy podczas zmywania mieszanki

Niewłaściwe usunięcie mieszanki henny i basmy może nie tylko osłabić kolor, ale także doprowadzić do nierównomiernego zabarwienia. Niewskazane jest mycie włosów szamponami i balsamami bezpośrednio po farbowaniu.


8. Za dużo

farbowania Zaraz po farbowaniu henną i basmą dziewczyny zauważają, że ich włosy stały się grubsze. W rzeczywistości nie rosną one grubo. To właśnie ich pory i łuski są wypełnione barwnikiem. Proszek z henny i basmy bardzo mocno trzyma się na włosach, nawet po dokładnym spłukaniu. Zachęcone grubością warkocza lub chcąc jeszcze bardziej zmienić kolor, urocze panie zaczynają farbować włosy niemal codziennie. Należy jednak pamiętać, że henna i basma to bardzo wysuszające składniki, których nie należy stosować zbyt często. Raz na miesiąc wystarczy.

Jeśli od jakiegoś czasu używasz henny i basmy, ich kolor mocno trzyma się na włosach, a musisz przykryć odrosty, kolor nakłada się tylko na odrosty, a nie na całe włosy. Ponieważ basma i henna to składniki wysuszające, unikaj przez jakiś czas częstego suszenia włosów.


9. Przełączanie między chemicznymi a naturalnymi barwnikami

Używaj henny i basmy tylko wtedy, gdy chcesz na długo zachować czarny, kasztanowy lub czerwony kolor. Jeśli lubisz często zmieniać swój wygląd, to henna i basma powinny być unikane. Zanim pozbędziesz się ich z włosów, minie trochę czasu, a chemiczne farby tylko przyciemnią Twoje pukle. Przejście z brunetki na blondynkę będzie bardzo trudne.

Naturalne farby mają mniejszą zdolność wnikania w strukturę włosów, które niedawno były farbowane środkami chemicznymi. Pozwól poprzedniemu kolorowi wyschnąć, zanim przejdziesz na takie naturalne składniki. Przeznacz na to co najmniej kilka tygodni, bo inaczej nie będziesz zadowolona z efektów koloryzacji.

Porady dotyczące skutecznego farbowania
włosów henną i basmą

1

. Nie mieszam olejów, ale dodaję kwaśne składniki jak sok z cytryny, ocet czy wino. Te składniki mogą pomóc w pozbyciu się łupieżu. Jeśli masz suche włosy, lepiej nie dodawać kwasu. Ale po farbowaniu można zrobić maseczkę z odżywczymi olejkami.

Szybki test na alergię to konieczność. Nie zapomnij o zrobieniu testu alergicznego. Nałóż niewielką ilość rozcieńczonej henny i basmy na niepozorne miejsce na skórze. Spłukać po kilku godzinach i odczekać 24 godziny w przypadku ewentualnych reakcji alergicznych.

2. Wybór proszków do henny i basmy Pudry do henny

i basmy wydzielają charakterystyczny suchy ziołowy zapach, ponieważ są produkowane z roślin. Brak zapachu ziołowego nie jest dobrym wskaźnikiem. Należy pamiętać, że naturalne barwniki szybko się psują, a proszki należy pakować ostrożnie. Nie kupuj basmy i henny, jeśli są w opakowaniach niskiej jakości lub jeśli pojemniki są rozdarte.

Ponieważ na rynku jest tak wiele rodzajów henny i basmy, warto trochę poeksperymentować, aby znaleźć idealną dla siebie markę. Jeśli macie koleżanki za granicą, poproście je o przesłanie Wam importowanych towarów do porównania, bo nasi sprzedawcy często oferują nam podróbkę.

Uwaga: Henna ma jasnozielony, lekko brązowy kolor. Kolor basmy jest nieco ciemniejszy. Dla porównania zobaczcie na zdjęciu po lewej stronie kolor typowy dla basmy, a po prawej jaśniejszy kolor henny.

3. Wybór koloru końcowego

Aby uzyskać konkretny kolor na włosach, należy wykonać kilka próbnych koloryzacji różnymi mieszankami. Można farbować niepozorne pasma włosów, ale polecam po prostu ściąć kilka pasm (nie grubych, kilkucentymetrowych) i na nich eksperymentować.

Odcięte pasma zwiąż u nasady spinką. Rozłóż je na clingfilm i nakładaj różne mieszanki na różne pasma. Płukać przez 1-2 godziny. Efekt końcowy pokaże za dzień lub dwa. Tylko w ten sposób można określić, jaką mieszankę należy zastosować na włosach, aby uzyskać pożądany kolor.

4.

Aby wzmocnić lub dodać odcienie henny i basmy, można dodać składniki do

mieszanki

. Można dodać naturalne składniki, które mogą wpływać na kolor, takie jak kawa, herbata, sok, kora dębu itp. Z drugiej strony trzeba uważać na oleje w farbie. Jak wspomnieliśmy wyżej, spowolnią one proces koloryzacji.

5.

Proszki do henny i basmy należy rozcieńczać ciepłą wodą, a nie wrzącą czy zimną. Lepiej jest pozostawić mieszaninę w ciepłym miejscu na kilka godzin, aby uwolnić pigmenty barwiące z proszków. Mieszanka z czasem gęstnieje, wysycha i może stwardnieć. Przed nałożeniem mieszanki na głowę, rozcieńcz ją odrobiną ciepłej wody do konsystencji kwaśnej śmietany. Ponieważ mieszanka często spływa z włosów, można ją nieco podgrzać suszarką. Masa szybko stwardnieje i nie będzie kapać.

6. Farbowanie

Proszki henny i basmy należy rozcieńczyć w szklanej, ceramicznej lub plastikowej misce. Kontakt z metalem, mówią eksperci, może powodować reakcje chemiczne, które mogą osłabić efekt farbowania. Mieszaj masę drewnianą łyżką lub pałeczką do sushi.

Zakryj ramiona starym ręcznikiem lub załóż stary t-shirt. Nałóż farbę na włosy ostrożnie, używając rękawiczek. Rozlany na czole barwnik należy natychmiast zetrzeć wacikiem nasączonym olejem roślinnym. Przez pierwsze kilka dni nie śpij na drogich poszewkach, ponieważ mogą one pozostawić ślady nawet po dokładnym spłukaniu włosów.

Aby wzmocnić efekt koloryzacji, zaleca się nakładanie mieszanek na czyste włosy. Łatwiej jest nakładać hennę i basmę na lekko wilgotne loki. Po farbowaniu pożądane jest ogrzanie włosów: połóż czapkę celofanową i owiń głowę ręcznikiem. Po farbowaniu henną i basmą nie zaleca się mycia włosów szamponami przez kilka dni.


7. Zrównoważ mieszankę na włosach i częstotliwość farbowania

Należy pamiętać, że naturalne produkty nie osiągają takiego samego rezultatu jak farby chemiczne. Zalecamy moczenie mieszanki na włosach przez półtorej godziny lub dłużej. Niektóre wytrzymują nawet do pięciu godzin. Nie obawiaj się, nie są to syntetyczne substancje chemiczne, a zatem nic złego nie stanie się z Twoimi włosami. Pigmenty koloryzujące henny i basmy będą miały po prostu czas na wchłonięcie się w strukturę włosa.

Uwaga! Dla przypomnienia, henna i basma mają działanie kumulacyjne. Dzień lub dwa później zauważysz wzmocnienie koloru. Nie należy robić za dużo kolorów. Farbuj włosy raz w miesiącu, maksymalnie raz na dwa tygodnie.

8.

Spłukać

mieszankę

Po zakończeniu zabiegu koloryzacji należy spłukać mieszankę bieżącą wodą. Możesz najpierw zanurzyć włosy w umywalce z ciepłą wodą i palcami wyszorować grudki henny i basmy. Warto również dodać do umywalki niewielką ilość octu stołowego. Kwas pomoże zablokować kolor i nada włosom błyszczące wykończenie. Unikaj mycia włosów szamponem przez co najmniej kilka dni, w przeciwnym razie pigmenty koloryzujące zostaną wypłukane.


9.

Wyjście

z henny i basmy

Jak wspomniałam wyżej, hennę i basmę warto stosować, jeśli zależy nam na długotrwałym kolorze. Co jednak zrobić, gdy chcemy zmienić wizerunek? Wybrałam najlepszą i najdelikatniejszą dla moich włosów drogę: stopniowe odchodzenie od koloru. Obcinam końcówki loków (w nich barwnik utrzymuje się długo), pozwalam odrosnąć korzeniom. Przez kilka miesięcy nie farbowałam włosów farbami o długotrwałym działaniu. Do pokrycia siwych włosów używałam tylko tymczasowych sprayów, ponieważ ten barwnik łatwo się usuwa podczas mycia włosów. Dopiero po kilku miesiącach zaczęłam używać chemicznych środków koloryzujących.

Co jednak zrobić, gdy chce się szybko i drastycznie wyjść z henny i basmy, zmieniając kolor z ciemnego na np. blond? Jest tyle filmików z domowymi przepisami na wyjście z color fast. Czy chcesz zastosować te wskazówki? Masz rację, ale nie zapominajmy, że włosy każdego człowieka są indywidualne, reakcja może być nieprzyjemna, a kolor końcowy może być szokujący. Jeśli tak jest, nadal najlepiej jest zobaczyć doświadczonego rzemieślnika w dobrym salonie, aby naprawić katastrofę.


Czy henna i basma mogą zmienić kolor włosów na
zielony lub pomarańczowy?

Jedni mówią, że to mit, inni, że to prawda. Zgadzam się z drugą grupą z zastrzeżeniem: takie kolory pochodzą z kontaktu henny i basmy z chemicznymi barwnikami lub rozjaśniaczami. Osobiście moje włosy nigdy nie zrobiły się zielone czy pomarańczowe, ale zdarzyło się to mojej przyjaciółce, która teraz boi się henny i basmy jak ognia. Pewnego dnia postanowiła przejść z blondu na rudość. Po kilku eksperymentach polały się strumienie łez: po pierwszej próbie wspaniały blond stał się zielony; po chwili druga próba przyniosła kolejny ekscentryczny rezultat - loki przybrały bogaty odcień dojrzałej pomarańczy. Chyba że jesteś punkiem, to nie ma takiej opcji.

Ale dlaczego tak się dzieje? W internecie jest mnóstwo wykształconych domysłów. Najpopularniejsze domysły mówią o tym, że proszki zawierają złej jakości dodatki i sole metali. Jak zapewne pamiętasz, styliści zabraniają używania metalowych przyborów do przygotowywania mieszanek.

Co jeszcze mogło pójść nie tak? Zastanówmy się nad chemicznymi właściwościami kolorów. Basma jest wytwarzana z liści indygofery, znanej również jako indygo. Roślina ta jest wykorzystywana do tworzenia niebieskiego barwnika. Istnieje nawet odcień niebieskiego o tej samej nazwie, znany również jako indygo. I wtedy przyszły mi na myśl szkolne zajęcia plastyczne, na których uczono nas, jak uzyskać różne kolory poprzez mieszanie innych barw. Na przykład, aby uzyskać kolor zielony, trzeba zmieszać niebieski z żółtym. Jak wspomniałam wyżej, dziewczyna pierwotnie była blondynką (to dla Ciebie żółty). Wychodzi więc na to, że błękit indygo zmienił żółte włosy w sałatę.

Do produkcji henny używa się wysuszonych liści rośliny lavsonia, zmielonych na proszek. Kolor pomarańczowy uzyskuje się przez zmieszanie koloru czerwonego i żółtego. To znaczy, że czerwone pigmenty henny na blondzie mogą zmienić kolor na pomarańczowy. Ale to tylko moje spekulacje. Zostawmy debatę teoretyczną chemikom i botanikom. Interesuje nas efekt praktyczny. Aby uniknąć sałatowo-pomarańczowych ekscesów, zawsze wykonuj próbne farbowanie przed farbowaniem wszystkich włosów! Nie stosuj też na przemian barwników naturalnych i chemicznych bez przerwy. Ostateczny kolor może pójść w każdą stronę.


Jaki kolor włosów mogę uzyskać stosując
hennę i basmę?

Zmieniając skład mieszanki, możemy uzyskać różne odcienie, od czarnego po złoty. Cały czas powtarzam, że kolor tej samej mieszanki będzie się pokazywał w różnych odcieniach na różnych włosach. Ten fakt wydaje się oczywisty, ale wiele dziewczyn wciąż o tym zapomina. Eksperymentuj z formułami i proporcjami, aby znaleźć idealny dla siebie odcień.

1) Składniki na czarny

Basma rzadko jest stosowana w czystej postaci, ponieważ może nadać włosom niebieskawy połysk
.
Zwykle uzupełnia się ją henną i składnikami nadającymi ciemnobrązowe i czarne odcienie. Na przykład kawa mielona, wywar z kory dębu, wywar z pokrzywy. Rezultatem są czarne, czerwonawe, niebiesko-czarne lub czarne z lekko zielonkawym odcieniem.

2) Składniki na kolor czerwonawy (miedziany, czerwony itp
.)


Hennę stosuje się czystą, z niewielką ilością balsamu lub z dodatkiem kartatu, a także soku z czerwonych owoców i warzyw (buraków, czerwonych winogron, porzeczek itp.)
.
3) Składniki do

włosów kasztanowych
Brązowe włosy są trendy wśród celebrytów, ponieważ jest to odcień, który według stylistów najlepiej wygląda na odmłodzenie i pasuje do prawie wszystkich typów twarzy
.
Z drugiej strony, blond i czarne włosy mogą wyglądać staro, a rude nie są odpowiednie dla wszystkich kobiet. Chcesz uzyskać subtelny i tak modny odcień kasztanu? W tym przypadku zmieszaj hennę z proszkiem basmy lub kakao, mieloną kawą, czarną herbatą, odrobiną brandy lub odwaru z kory dębu.

4) Składnikina złoty połysk

Złoty połysk na włosach wygląda delikatnie, romantycznie i nadaje fryzurze pewną miękkość i połysk
jednocześnie.
Należy pamiętać, że metaliczny połysk metalu szlachetnego będzie widoczny tylko w świetle, a nie w ciemności. Dla uzyskania złotego połysku do mieszanek dodaje się napary z rumianku i szałwii.

Oto kilka zaleceń od doświadczonych użytkowników...Chcesz znaleźć idealny odcień dla siebie? Sprawdź 50 odcieni imbiru, aby poznać przepisy na włosy z henną. Znajdziesz też wariację na temat henny i mnóstwo innych wersji z dodatkowymi składnikami. Wybraliśmy dla Ciebie szereg tutoriali przed i po koloryzacji. Należy jednak pamiętać, że przy różnej strukturze i kolorze włosów, rezultaty mogą się różnić.
Jeszcze raz chcę powtórzyć, że henna i

basma

to składniki wysuszające. Stosowany stale może sprawić, że włosy staną się sztywne i zbyt porowate. Wszystko jest dobre z umiarem. Nie farbuj zbyt często i koniecznie (nawet jeśli w ogóle nie farbujesz włosów) poznaj sekrety gęstych i zdrowych włosów. Stosuj zdrowe, oszczędne i delikatne przepisy na pielęgnację włosów: nakładaj maseczki, masuj i spłukuj włosy ziołowymi zmywaczami.

Jeśli częste farbowanie może powodować wysuszenie włosów i ich twardość, należy na jakiś czas zaprzestać farbowania, używać mniej suszarki i lokówki, chronić je przed słońcem i unikać używania dużej ilości lakieru do włosów. Pomóc mogą również poniższe, szybko działające przepisy kosmetyczne.

Maseczka z oleju

łysiczkowego to świetny środek na włosy znany już naszym prababciom. Nałóż odrobinę oleju na skórę głowy i wmasuj go. Nie należy rozprowadzać oleju na całej długości włosów, w przeciwnym razie sklei się on i dość trudno będzie go spłukać. Po 30-60 minutach umyj włosy. Stosuj olej raz w tygodniu, aby pozbyć się suchości.

Dodatkowa korzyść: łopian przyspiesza wzrost włosów.

2) Rumiankowa płukanka

Kup w aptece saszetki z rumiankiem pospolitym. Zagotować i pozostawić do zaparzenia na pół godziny. Powstały napar wlej do miski z ciepłą wodą i spłucz włosy. Rumiankowa płukanka do włosów pozostawi je jedwabistymi i miękkimi.

Dodatkowy bonus: rumianek leczy podrażnienia i łupież.
3) Maseczka


z kefiru Podgrzej pół kubka kefiru. Nie rób tego zbyt gorąco. Rozprowadź go na całej długości włosów i załóż na głowę czepek celofanowy. Trzymaj maskę przez 30 minut lub godzinę, a następnie spłucz włosy. Dzięki kefirowi Twoje włosy w mig staną się bardziej miękkie. Nie znalazłam żadnych ograniczeń w stosowaniu kefiru. W moim przypadku maseczki były wykonywane w ramach intensywnego kursu: co drugi dzień przez dwa tygodnie.

Dodatkowy plus: kefir szybko usuwa łupież.

4) Maseczka z jajek i piwa

Zwykle zaleca się, aby blondwłose dziewczyny używały jasnego piwa, a ciemnowłose - ciemnego. Szklankę piwa należy lekko podgrzać i dodać żółtko. Wszystko dobrze wymieszać do uzyskania jednolitej masy. Mieszankę mieszać z włosami przez około pół godziny, a następnie spłukać.

Dodatkowy bonus: żółtko jajka jest bogate w witaminy i szybko poprawia strukturę włosów, natomiast piwo zawiera chmiel, wzmacniający włosy i przyspieszający ich wzrost. Połączenie żółtka jajka i piwa pozwoli szybko pozbyć się swędzenia i łupieżu.

5) Maseczka z olejem

z rokitnika Rozprowadź kilka kropel oleju z rokitnika na skórze głowy. Masować skórę głowy. Podobnie jak w przypadku oleju łopianowego, nie jest konieczne nakładanie oleju rokitnikowego na same włosy, aby uniknąć ich sklejania. Po godzinie można umyć włosy dowolnym szamponem.

Dodatkowy bonus: rokitnik jest bogaty w dobroczynne witaminy, dzięki czemu włosy są lśniące i miękkie .

Wskazówka!! !Osobiście nie jestem wielką fanką maseczek olejowych.Moje włosy od nich wszystkie tak samo się kleją, bo staram się tego unikać. Ale ja po prostu uwielbiam smak rokitnika! Jeśli i Ty lubisz tę smaczną i soczystą jagodę, możesz dodawać ją do potraw lub przyrządzać z niej smakowe napoje. Rokitnikowa lemoniada, swoją drogą, jest niesamowicie smaczna i zdrowa!
Aby uzyskać luksusowy wynik w dowolnym farbowaniu, musisz zrozumieć ogólne zasady chemii i fizyki, a także zbadać reakcje różnych substancji. Pamiętajmy na przykład, że olej zapobiega farbowaniu, że kwas neutralizuje tłuszcz, że olejki eteryczne w dużych ilościach mogą powodować oparzenia i tak dalej. Ważne jest również poznanie cech swoich włosów: ich naturalnego koloru, tekstury i tempa wzrostu. Znajomość tych czynników uchroni Cię przed popełnieniem nieprzyjemnych błędów.

Od ponad pięciu lat używam farb z henny i basmy i jestem niezwykle zadowolona z koloru i wytrzymałości moich włosów. Ale popełniłem też błędy, które musiałem poprawić. Przeszukałam fora i encyklopedie, zasypałam pytaniami znajomych fryzjerów i przez lata eksperymentów doszłam do pewnych wniosków. Henna i basma to oszczędne barwniki o właściwościach leczniczych, ale trzeba z nimi uważać. Mam nadzieję, że wszystkie powyższe informacje pozwolą Wam osiągnąć pożądane efekty i uchronią Was przed niepożądanymi rezultatami! A jakie znasz sekrety farbowania henną i basmą? Podziel się swoimi wskazówkami w komentarzach, bo na pewno przydadzą się innym czytelnikom.Kilka dni temu świętowaliśmy Nowy Rok, 2020. A w nowym roku bardzo chcesz poeksperymentować ze swoim wizerunkiem, prawda? Jeśli nie ograniczasz się tylko do farbowania włosów, spraw sobie jedną z modnych w 2020 roku fryzur dla różnych kształtów twarzy. Dla tych, którzy chcą być na bieżąco z aktualnymi stylami, polecamy sprawdzić zimowe trendy w stylizacji włosów. Dodaj swojej fryzurze elegancji dzięki stylowym akcesoriom do włosów.

Nie bój się eksperymentować, ale zawsze podchodź do tego z odpowiednią dawką wiedzy. Zadbaj o swoje włosy tak, aby zawsze były pełne, lśniące i w niesamowitym kolorze. Dobrego zdrowia, urody i szczęścia dla Ciebie!
Autor: Mira Kirova Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także
  • Komentarze