loader
Uroda & Zdrowie

Fotoodmładzanie twarzy po 50. roku życia: plusy i minusy zabiegu

Fotoodmładzanie twarzy po 50-tce: plusy i minusy zabiegu

. Pielęgnacja Do czego kiedykolwiek płeć piękna jest gotowa się posunąć, aby uratować swoje piękno w walce ze zmianami związanymi z wiekiem. Z chęci wyglądania zawsze spektakularnie i świeżo, piękne panie wciąż zgłębiają nowoczesne metody odmładzania. Wśród wielu oferowanych opcji jest bardzo ciekawa procedura, o której dziś porozmawiamy.


Czym jest

fotoodmładzanie? Fotoodmładzanie odnosi się do metody usuwania różnych niedoskonałości ze skóry. Podczas tego procesu wykorzystywane jest specjalne urządzenie, które emituje impulsy świetlne o określonej częstotliwości i długości. Proces ten odbywa się poprzez skierowanie różnych końcówek na obszary problemowe. A same impulsy, dotykając komórek skóry, działają w celu aktywacji kilku procesów
  1. : absorpcji tlenu,
  2. detoksykacji

,
  1. niszczenia pigmentu

,
  1. syntezy kolagenu i elastyny,

  2. koagulacji naczyń
  3. ,


  1. zaniku naczyń krwionośnych,



  1. niszczenia mikroorganizmów chorobotwórczych

.

  1. Już


  1. po


pierwszej sesji można zauważyć, że skóra twarzy napina się, zagęszcza i staje się mniej wrażliwa. Wysypka, rozszerzone naczynka, zmniejszenie stanu zapalnego i przetłuszczania się skóry, bardziej wyrównany koloryt, plamy pigmentowe rozjaśnią się lub znikną.


Kiedy należy poddać się fotoodmładzaniu?

Eksperci w dziedzinie mówią, że ta technika jest często wykonywana po 30-35 roku życia. Najczęstszymi klientkami mistrzów są kobiety po 50-tce, które pragną poprawić nie tylko skórę twarzy, ale także:
  1. dłoni,
  2. szyi

,
  1. dekoltu
  2. ,
  3. delikatnych okolic oczu

.


Jednocześnie dla zabiegu fotoodmładzanie istnieją następujące wskazania:
  1. couperose,
  2. rozszerzone pory
  3. , blizny,
  4. trądzik i postaciach,
  5. zmarszczki
  6. ,
  7. utrata tonu skóry

,
  1. hiperpigmentacja

.
Uwaga: w przypadku wyraźnej ptozy, depresji, deformacji owalu twarzy, obniżonego napięcia mięśniowego lub głębokich zmarszczek, sesje odmładzające nie są wskazane. Tylko naprawdę doświadczony lekarz może powiedzieć, czy zabieg z użyciem impulsów świetlnych będzie skuteczny, czy lepiej wybrać bardziej radykalne metody.


Korzyści z fotoodmładzania

Każda obecnie dostępna i powszechnie stosowana technika ma swoje pozytywne cechy, dla których jest wybierana przez wiele młodych pań. Na początek proponujemy przyjrzeć się najistotniejszym zaletom zabiegu fotoodmładzania.

Kompleksowe oddziaływanie. Przeprowadzony proces nie tylko pozwala pozbyć się konkretnego problemu, ale również pomaga wyrównać koloryt skóry i poprawić jej elastyczność.

Bezpieczeństwo. Ze względu na brak interwencji chirurgicznej nie trzeba się martwić o ryzyko powstania blizn czy bliznowców.



Długotrwałe rezultaty. Uzyskany efekt po zabiegu utrzymuje się przez 4-7 miesięcy. Dodatkowo w tym czasie doświadczysz przyspieszonej regeneracji wszystkich warstw skóry. Zwiększa się również produkcja korzystnych substancji, takich jak kolagen i elastyna.

Stosunkowo bezbolesne sesje. Wielu klientów komentuje, że podczas zabiegu odczuwało jedynie znośne drętwienie lub pieczenie. Jeśli te odczucia się nasilają, lekarz stosuje znieczulenie.

Krótki kurs. Aby osiągnąć pożądane rezultaty, z reguły wystarczy poddać się kursowi zaledwie 2-3 zabiegów. Należy jednak pamiętać, że odstęp między sesjami nie powinien być mniejszy niż 5-5 dni, a ich liczba może być zwiększona (do 5-7), w zależności od problemu.



Okres rehabilitacji. Po zastosowaniu techniki odmładzania wiązką światła nie jest konieczny pobyt w szpitalu i oczekiwanie na powrót do zdrowia pod nadzorem lekarza. Niemal natychmiast można wrócić do normalnych codziennych zajęć. Nie zapominaj jednak o radach i przestrogach specjalistów!

Połączenie z innymi technikami. Fotoodmładzanie jest możliwe w połączeniu z innymi technikami. Na przykład zastrzyki z kwasu hialuronowego pomogą wzmocnić efekt i go wspomóc.


Wady

Fotoodmładzania Pomimo faktu, że Fotoodmładzanie jest uważane za doskonały kosmetyczny sposób na rozwiązanie wielu problemów skórnych, ma również swoje wady. Do listy wad zabiegu należą:

bajeczny koszt

.

Oczywiście inne metody nie czynią godnego konkurenta terapii światłem. Odpowiednio cena takich skutecznych sesji będzie mówiła sama za siebie.

Nieprzyjemne konsekwencje. Po zabiegu, w ciągu kilku godzin, można zauważyć obrzęk, zaczerwienienie, swędzenie w miejscach graniczących z błonami śluzowymi.



Zależność od pory roku. Specjaliści nie zalecają fotokoagulacji latem, ponieważ po sesji nie należy przebywać na słońcu ani opalać się przez długi czas.

Długa lista przeciwwskazań. Wykwalifikowany lekarz przed zastosowaniem zabiegu ma obowiązek uprzedzić o wszystkich możliwych przeciwwskazaniach, których lista nie jest krótka:
  1. ciąża;
  2. laktacja

;
  1. choroby onkologiczne

;
  1. świeże oparzenia słoneczne

;
  1. epilepsja;
  2. urazy skóry w miejscach leczenia itp

.


Zakaz używania kosmetyków. Po fotoodmładzaniu nie można używać kosmetyków w ciągu 3-5 dni.

Zagrożenia. Po sesji może wystąpić fotodermatoza.

Efekt zwiększający. Ostateczny efekt będzie widoczny po 3-6 tygodniach. Mniej więcej tyle czasu potrzeba na rozpoczęcie regeneracji i pozbycie się destrukcyjnych elementów.

Jak dbać o skórę po fotoodmładzaniu

po zabiegu konieczna jest mała rehabilitacja. Zasadniczo jest to mała lista działań, które zależą wyłącznie od Ciebie. Dla osiągnięcia sukcesu lekarze zalecają:
  1. ograniczenie picia alkoholu,
  2. powstrzymanie się od palenia papierosów,
  3. ograniczenie czasu przebywania na słońcu

.
Dodatkowo na skórę należy stosować specjalne środki przeciwzapalne i lecznicze. Lekarz będzie mógł wyjaśnić to bardziej szczegółowo.



Przemysł kosmetyczny nie przestaje zadziwiać ilością różnych sposobów na widoczną poprawę wyglądu i odzyskanie dawnego blasku skóry. Najczęściej z tych zabiegów korzystają kobiety po 50 roku życia, które chcą odświeżyć swój wygląd. Fotoodmładzanie to najnowsza i skuteczna technika, która może pomóc osiągnąć pożądane rezultaty. Pamiętaj jednak, aby rozważyć wszystkie za i przeciw oraz zasięgnąć porady doświadczonego specjalisty w dziedzinie pielęgnacji skóry przed podjęciem ostatecznej decyzji.
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także
  • Komentarze