loader
Uroda & Zdrowie

6 bohaterek serialu "Gra o tron": ich styl i najlepsze zdjęcia

6 bohaterek serialu "Gra o tron": ich styl i najlepsze zdjęcia

Beauty Ideas / Pomysł na zdjęcie Serial "Gra o tron" stał się najpopularniejszy na całym świecie w ciągu ostatnich kilku lat. Fani uwielbiają go nie tylko za ciekawą fabułę, utalentowanych aktorów i niesamowite lokalizacje. Zachwyca nas również styl głównych bohaterek, ich wizerunki, stroje... Przyjrzymy się najpiękniejszym kostiumom głównych bohaterek serialu i prześledzimy ich ewolucję od początku do końca serii.Oprócz oczywistych zmian fizycznych w ciągu 8 lat kręcenia, zmieniła się również garderoba sióstr Stark. Kolor ich ubrań ewoluował od niebieskich i jasnobrązowych odcieni do czarnych, szarych i ciemnobrązowych. Czarna skóra i metalowe akcesoria symbolizowały etap dojrzałości sióstr w mrocznym i niespokojnym okresie Siedmiu Królestw.

1. Sansa StarkGarderoba rudowłosej bestiariusza rodu Starków zmieniała się w zależności od wpływu innych postaci na jej myśli i światopogląd. Kiedy była w pobliżu Cersei, Margaery i Littlefingera, Sansa odzwierciedlała ich style, fryzury i stroje. W ostatnich sezonach jej niezależność ucieleśniała się w brutalnym wyglądzie czarnej skóry i metalu.Pomiędzy etapami dzieciństwa (przed śmiercią ojca) i dorosłości (podkreślonej noszeniem fioletu), Sansa wzięła udział w dwóch weselach i znacząco zmieniła swoją garderobę po tym, jak założyła płaszcz matki, by uciec przed Ramsayem Boltonem. Jej damska zbroja stała się symbolem mentalnej zbroi, symbolem niedostępności dla innych, jak wyjaśniła projektantka kostiumów, Michelle Clapton.

2. Arya StarkPo raz pierwszy zobaczyliśmy

Aryę

w jej niebieskiej sukience podczas szycia. W końcu to właśnie powinny robić panie z Winterfell! Przed morderstwem jej ojca widzieliśmy Aryę w dziewczęcych sukienkach o delikatnych kolorach, dopóki nie musiała nosić chłopięcych ubrań, aby uciec z Królewskiej Przystani. Podczas podróży do domu Arya nosiła szorstkie i proste ubrania. W Winterfell widzieliśmy ją w obrazach ze skóry i metalu, wyglądających bardziej jak strój żołnierza niż lady Winterfell.

3.

Daenerys

TargaryenGarderoba Daenerys zmieniała się w zależności od kultury ludów, z którymi miała kontakt podczas swojej podróży. Jej garderoba zmieniała się również wraz z jej charakterem. Spójrz na delikatną jedwabną suknię podczas jej pobytu w Pentos i wygląd Daenerys na jej ślubie z Khalem Drogo. Ubrania Khaleesi żywo reprezentują nam lokalizację i kulturę, w której się znajdowała.Fryzury z warkoczami pojawiły się, gdy Daenerys została khaleesi. Po śmierci Khala Drogo ponownie zaczęła nosić sukienki, ale zawsze ze spodniami pod spodem.Trzeci i czwarty sezon serialu były najbardziej wrażliwe, jeśli chodzi o garderobę Daenerys. Gdy jej postać uwolniła ludzi z niewolnictwa, zauważyliśmy coraz więcej niebieskich odcieni w ubraniach Daenerys, które pojawiły się jako hołd dla Khala. Ubrania stają się bardziej erotyczne po jej spotkaniu z Daario Naharisem.Ważne były również akcesoria: naszyjnik ze smoczym torsem pojawia się w piątym sezonie i symbolizuje, że jej smoki urosły i stały się potężnymi stworzeniami.W ostatnich sezonach ubrania Daenerys stają się szorstkie i surowe. Jednak w sezonie szóstym nadal widzimy ją w sukienkach z głębokimi dekoltami. Styl Daenerys Targaryen staje się militarystyczny w tym samym czasie, co wizerunki Cersei, Sansy i Aryi.Niszczycielka Łańcuchów zaczyna je nosić dopiero w sezonie 7. Akcesorium, które otacza jej tors, symbolizuje jej niezdolność do objęcia tronu Siedmiu Królestw. Jej ramiona stają się silniejsze i dodają pewności siebie całemu obrazowi.Proces przygotowania białego futra Daenerys z pierwszych odcinków ósmego sezonu był bardzo skomplikowany, długi i żmudny. Okazało się, że jest to dość romantyczny płaszcz, przypominający upadłego anioła. Wydaje się, że ten konkretny wizerunek w żaden sposób nie wpłynął na stan psychiczny bohaterki.

4.

Cersei

LannisterKostiumy Cersei mówią wiele o jej duszy, ponieważ sama bohaterka miała niewiele okazji, by się wypowiedzieć. Kostiumy Cersei Lannister całkowicie odzwierciedlały jej wnętrze. To silna kobieta, która w ciągu 8 sezonów przeszła drogę od uwodzicielskiej królowej do prawdziwego czarnego charakteru.Aby stworzyć jedną z sukienek Cersei, która podkreślała władzę i siłę Lannisterów wobec Margaery Tyrell (akcesoria z symbolami Lannisterów również przyczyniły się do jej poczucia wielkości), projektantka kostiumów przestudiowała sukienkę marki Alexander McQueen. To właśnie w tej sukni islandzka piosenkarka Björk znalazła się na okładce swojego trzeciego albumu. Projektanci Gry o Tron inspirowali się właśnie tym wizerunkiem. Po śmierci swojego syna Jofreya, Cersei ubiera się na czarno. A po śmierci jej ojca, Tywina Lannistera, nigdy więcej nie widzieliśmy Cersei w kolorowych strojach.Okres uwięzienia Cersei był naznaczony pożegnaniem z uroczymi, kobiecymi wizerunkami. Po Drodze Wstydu Cersei zaczęła nosić surowe sukienki zakrywające szyję i odmówiła ponownego zapuszczenia włosów.W ostatnich sezonach sukienki Cersei stały się podobne do zbroi. Nie używała już swojej seksualności, aby osiągnąć to, czego chciała. Cersei stała się bezpłciową istotą i dostała to, czego najbardziej pragnęła.

5. Margaery TyrellWpływ stylu tej dziewczyny był tak wielki, że naśladowały go wszystkie damy Królewskiej Przystani, dewaluując tym samym styl Cersei Lannister. Podczas waśni między tymi bohaterkami, Margaery wolała nosić bardziej odkryte ubrania, pokazując swoje młode i piękne ciało. Cersei z kolei coraz bardziej zamykała się w sobie, symbolizując niepewność Królowej Matki wobec nowej rywalki.

6. MissandeiTo jedna z tych postaci, których zmiana stylu była bardzo zauważalna. Bardzo kobiece sukienki zmieniła na szorstkie ubrania wojskowe.

Serial "Gra o tron" dobiegł końca, ale rozmowy o aktorach, ich stylu i dalszej przyszłości w kinematografii nie cichną aż do teraz . Nie przegapwszystkich najciekawszych rzeczy o życiu aktorów serialu przed i po kręceniu . Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także
  • Komentarze