loader
Uroda & Zdrowie

Endermologia - sposób na cellulit?

Walka z cellulitem nie jest łatwa, a popularne sposoby, takie jak ruch i dieta, czasem nie wystarczają. Kryje się za tym złożona geneza cellulitu i niekorzystne dla kobiet zjawiska, które mogą go wywoływać i podtrzymywać. Czasem warto wspomóc się osiągnięciami medycyny estetycznej i skorzystać z nowoczesnych zabiegów, które pozwolą szybciej i skuteczniej rozbić zdeformowaną tkankę. Szczególnie polecana jest endermologia - specyficzny masaż wykonywany za pomocą podciśnienia? Czy rzeczywiście można liczyć na spektakularne i długotrwałe efekty?

Na czym polega endermologia?

Endermologia nie jest zabiegiem skomplikowanym ani inwazyjnym. Jest to mechaniczny masaż wykonywany za pomocą specjalnych głowic wyposażonych w system delikatnego zasysania. Podciśnienie rozciąga tkanki i rozbija adipocyty, czyli komórki tłuszczowe. Powstałe substancje są w naturalny sposób wydalane z organizmu.

Pojedynczy zabieg endermologii trwa około 30 - 45 minut. Trzeba być jednak przygotowanym na całą serię - jeden zabieg nie przyniesie widocznych, a tym bardziej trwałych efektów. Połączenie endermologii, diety i ćwiczeń przynosi spektakularne rezultaty, potwierdzone badaniami.

Endermologia - efekty

Cellulit to bardzo uciążliwa przypadłość, spowodowana wieloma różnymi przyczynami - hormony płciowe, zatrzymanie wody w organizmie, stres, skłonności genetyczne.... lista jest naprawdę długa. Cellulit, popularnie nazywany "skórką pomarańczową", składa się z komórek tłuszczowych oddzielonych tkanką łączną. Pojawia się na udach, brzuchu, pośladkach, a nawet ramionach. Wiele kobiet musi się z nim zmagać.

Endermologia pomaga w rozbiciu cellulitu, choć aby zobaczyć efekty, potrzeba od 12 do 25 sesji. Efekty endermologii są naprawdę dobre, jeśli połączy się ją z odpowiednią dietą i właściwym ruchem. Endermologia likwiduje obrzęki, uelastycznia tkanki, wygładza skórę i poprawia jej wygląd, a także komfort pacjenta. Wiąże się z utratą tkanki tłuszczowej, dzięki czemu poprawia proporcje części ciała i zmniejsza ich obwody. Może być skutecznym odpowiednikiem liposukcji u osób, u których jej wykonanie jest niewskazane. Oczywiście na efekty wpływa również stan wyjściowy - osoby z większą nadwagą lub bardziej rozwiniętym cellulitem (co wcale nie musi iść w parze!) potrzebują zazwyczaj większej ilości zabiegów.

Zabiegi endermologii stosuje się również w celu łagodzenia dolegliwości stawowych, bólów mięśniowych i obrzęków. Jest to również zabieg pomocniczy po liposukcji, ponieważ poprawia krążenie krwi i pobudza organizm do produkcji kolagenu.

Endermologia - przeciwwskazania

Usuwanie cellulitu tą metodą niestety nie jest polecane dla wszystkich. Kto nie powinien się na nią decydować?

- osoby z chorobami i stanami zapalnymi skóry,
- kobiety w ciąży,
- osoby z żylakami,
- osoby z chorobami nowotworowymi,
- pacjenci stosujący leki przeciwzakrzepowe.

Do zabiegu warto przygotować się poprzez wypijanie 8 szklanek wody dziennie na kilka dni przed zabiegiem. Nawyk ten jest również pomocny w procesie utrzymania osiągniętych rezultatów. Zabieg nie jest bolesny, może powodować co najwyżej niekomfortowe uczucie ucisku.

Endermologia - opinie

Opinie o zabiegu endermologii są bardzo korzystne, pacjenci na ogół chwalą sobie rezultaty. Aby w pełni cieszyć się jego efektami, należy również zmienić swój styl życia. Nie wystarczy powtarzać zabiegu co miesiąc - konieczne będą trwałe zmiany w diecie i więcej ruchu. Warto jednak zaznaczyć, że jest to bardzo skuteczny zabieg, jeden z niewielu realnie zmniejszających widoczność cellulitu.