loader
Uroda & Zdrowie

6 wskazówek, jak wybrać odpowiedni kolor podkładu

Każda miłośniczka makijażu chce wyglądać absolutnie perfekcyjnie i nieskazitelnie, ale mamy swoje kaprysy w zależności od dnia. Czasami wolimy dramatyczne, pełne pokrycie, podczas gdy w innych czasach jesteśmy bardziej do lekkiego i świetlistego wykończenia. Niezależnie od tego, czy jest to dzień pracy, czy weekend, znalezienie dobrego, pasującego koloru podkładu jest niezbędne. Wybór kosmetyków na rynku jest ogromny jak nigdy dotąd. Obecnie możesz wybierać spośród produktów w zasadzie we wszystkich odcieniach. Podążaj za naszym prostym przewodnikiem, aby go przybić!

1. Określ intensywność koloru swojej skóry

Czym jest intensywność odcienia Twojej skóry? Chodzi o to, jak głęboki lub jasny jest on w rzeczywistości. Intensywność może być wysoka lub średnia, jednak najprawdopodobniej będzie się ona znajdować gdzieś pomiędzy. Wybór jest szeroki: z jednej strony odcieniejasne (very light, light) i średnie (light-medium, medium-deep), a z drugiej - odcienie głębokie (deep i wreszcie very deep). Rzadko kiedy jesteśmy tego pewni od razu. Jeśli nie masz pewności co do intensywności swojej cery, porównaj jej kolor z kilkoma zdjęciami zapisanymi w bazie Google Graphics. Zobacz, jak modelki i celebrytki o cerze podobnej do Twojej opisują jej intensywność.

2. Dowiedz się, jaki jest Twój odcień

Znasz już intensywność, teraz czas na określenie podtonu. Aby to zrobić, przyjrzyj się swojej nagiej skórze i sprawdź, czy jest bardziej złocista czy różowa. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z cerą o żółtym tonie, a w drugim z cerą o różowym tonie. Zazwyczaj złoty odcień oznacza ciepły podtekst, a różany - chłodny. Jeśli nie możesz się zdecydować i Twoja skóra jest raczej połączeniem tych dwóch odcieni, prawdopodobnie Twój odcień jest po prostu neutralny.

Właściwy kolor podkładu

3. Weź pod uwagę opalanie

W dzisiejszym świecie dużo się opalamy - opalamy się z powodu słońca i solarium. Rzecz w tym, że nie możesz dopasować podkładu do swojego naturalnego koloru, jeśli jesteś cały czas opalona. Wybierz odcień, który jest odpowiedni dla Twojego koloru skóry, ale taki, który rzeczywiście masz najczęściej. Niezwykle blady kolor sprawi, że będziesz wyglądać jak wampir lub postać z kreskówki z widoczną maską.

4. Przetestuj go na swojej twarzy

Wiele kobiet ma tendencję do testowania fundacji na ich rękach. Przetestuj kilka swatches najlepszych produktów na twarzy zamiast - na linii szczęki, aby być dokładne. Idź z najbliższym meczu, który nie jest widoczny na skórze. Twoja cera powinna wyglądać niesamowicie, a nie twój podkład!

5. Poproś o pomoc profesjonalistów

Wiele punktów sprzedaży kosmetyków do makijażu, takich jak Sephora i podobne sklepy, oferuje Ci możliwość konsultacji z profesjonalistą. W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji takie cuda techniki, jak cyfrowa maszyna, która jest w stanie określić idealny odcień podkładu lub dobrać najlepszą formułę dla Twoich potrzeb. Konsultant może okazać się bardzo pomocny - powie Ci, jaki masz typ skóry (sucha, tłusta czy normalna) i wskaże produkt, który spełni Twoje oczekiwania. Matowe czy rozświetlające wykończenie? Pełne czy średnie krycie? Jest tak wiele decyzji do podjęcia, że pomoc na pewno się przyda!

6. Wypróbuj go przez co najmniej kilka dni

10-dniowa próba będzie idealna. Nie czuj pośpiechu przy zakupie swojego fundamentu. Powinieneś przetestować go w różnych światłach i ustawieniach, sprawdzić, jak to wygląda na zdjęciach, i tak dalej. Zrób to dobrze, dziewczyno!