loader
Uroda & Zdrowie

Stomatologia estetyczna - co to jest?

Idealnie wyglądające zęby, na których nie będzie żadnych plam i przebarwień to marzenie wielu osób. Do tego dochodzi chęć posiadania idealnego zgryzu. Niestety, natura jest złośliwa i niestety nie każdy z nas może pochwalić się takimi zębami. Obecnie jednak możemy skorzystać ze stomatologii estetycznej, która będzie wsparciem dla osób, które nie są zadowolone ze swoich zębów. Czym zatem będzie stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna - usługi

Jest to dziedzina stomatologii, która ma na celu poprawę wyglądu zębów. Oferowane zabiegi to między innymi wybielanie zębów, korygowanie kształtu i koloru zębów za pomocą licówek lub koron, uzupełnianie braków w uzębieniu za pomocą implantów. Dzięki takim zabiegom można cieszyć się pięknym uśmiechem bez żadnych mankamentów. Przekłada się to nie tylko na wygląd, ale również na nasze samopoczucie. Pamiętajmy, że źle wyglądające zęby wpływają również na naszą samoocenę.

Wybielanie zębów - najpopularniejsze metody wybielania zębów

Jednym z najpopularniejszych obecnie zabiegów jest wybielanie zębów. Polega ono na rozjaśnieniu koloru zęba w taki sposób, aby nie doprowadzić do uszkodzenia szkliwa. W nowoczesnych gabinetach stomatologicznych stosuje się lampy i żele lub specjalny laser do wybielania zębów. Metody te pozwalają na szybkie i bezpieczne pokonanie przebarwień. Zabiegi są bezbolesne i nie powodują dyskomfortu u pacjenta. Warto podkreślić, że efekty utrzymują się przez długi czas.

Stomatologiczne wybielanie zębów

Lifting stomatologiczny

To propozycja, która jest formą skutecznego odmłodzenia twarzy bez konieczności stosowania inwazyjnych w swej naturze zabiegów chirurgii plastycznej. Polega ona na tym, że tkanki miękkie twarzy zostają wsparte poprzez zastosowanie specjalnych rozwiązań w zakresie odbudowy struktur zębowych i kostnych. Dzięki temu niezależnie od wieku, w którym znajduje się pacjent można oczekiwać, że będzie on w stanie wymodelować wygląd twarzy. Lifting stomatologiczny może być wykonywany jedynie przez doświadczonych lekarzy stomatologów, którzy posiadają również odpowiednią wiedzę teoretyczną. Na efekt końcowy składa się praca protetyków, ortodontów, specjalistów z zakresu stomatologii zachowawczej, implantologii.

Licówki poprawiające wygląd zębów

Jeśli interesuje nas stomatologia estetyczna, należy również wspomnieć o licówkach, które są prostym sposobem na zmianę wyglądu zębów. Są to specjalne nakładki, które wykonane są z cienkiej warstwy materiału, czyli masy porcelanowej. Jest to najlepsze rozwiązanie, jeśli nie są one równe, występują uszkodzenia. Pomogą one również zniwelować nieestetyczne szpary między zębami, które również stanowią niekiedy spory problem.

Nie da się ukryć, że stomatologia estetyczna daje nam wiele możliwości, które ostatecznie prowadzą do tego, że możemy cieszyć się idealnym uśmiechem. Wachlarz obecnie oferowanych zabiegów jest bardzo szeroki, dzięki czemu można porozmawiać o odpowiedniej propozycji dla każdego pacjenta.