loader
Uroda & Zdrowie

Jak wyszczuplić twarz za pomocą makijażu

Jak wyszczuplić twarz za pomocą makijażu

Pomysły na piękno / Pomysły na makijaż Jak wyszczuplić twarz za pomocąmakijażu , przyda się nie tylko właścicielom bujnych form, ale także kobietom, które kategorycznie nie są zadowolone z jej okrągłego kształtu. Wiele nawet dość szczupłych osób przeżywa kompleksy z powodu wizualnego braku wyrafinowanych kości policzkowych, które nadają wygląd intrygującej seksualności.


Jak wyszczuplić twarz za pomocą makijażu

Okrągłe, pełne policzki, ozdobione świeżym rumieńcem, były kiedyś uważane za oznakę zdrowia kobiety i jej zdolności do wydawania na świat zdrowego potomstwa. Dama z taką cechą nie miała trudności z przyciągnięciem uwagi mężczyzn - adoratorów nie brakowało.Ale teraz ten trend nie ma znaczenia - teraz kobiety o okrągłej twarzy uważają się za prostaczki i chcą się pozbyć tego efektu, który ich zdaniem psuje wrażenie, jakie robią na ludziach wokół nich.

Aby optycznie wyszczuplić twarz, jak najbardziej zbliżoną do kształtu owalu, można obyć się bez interwencji chirurgii plastycznej. Wystarczy tylko wybrać odpowiednie kosmetyki i nauczyć się, jak je nakładać.
Piękna twarz - zdrowa skóra. Warto więc wybierać produkty odpowiednie dla siebie. Jeżeli Twoja skóra jest sucha, wybieraj produkty o kremowej konsystencji, natomiast jeżeli masz skórę tłustą, wybieraj produkty pudrowe i sypkie, które mają działanie matujące.


Pierwszym krokiem do uzyskania perfekcyjnego owalu twarzy jest wybór odpowiedniego podkładu. Makijaż, który optycznie wyszczupli twarz, wymaga użycia kilku ważnych kosmetyków:
 1. ciemny
 2. korektor
 3. - nakłada się go w okolicy kości policzkowych, wzdłuż linii włosów i wzdłuż skrzydełek nosa pod podkład, tak aby korekta kształtu nie była wyraźna;
 4. ciemnym korektorem można również optycznie ukryć drugi podbródek - należy nałożyć pasmo wzdłuż żuchwy i spłaszczyć je w kierunku ku dołowi;
 5. rozświetlaczem można rozjaśnić grzbiet nosa, skórę nad górną wargą, wewnętrzne kąciki oczu, ale nie zaleca się stosowania środków z brokatem
.

Dziewczynom o pełnej twarzy zaleca się nakładanie bronzera w minimalnej ilości - opalona twarz wizualnie wydaje się coraz cieńsza. Nie należy jednak przesadzać z doborem odcienia - wystarczy kilka odcieni ciemniejszych od koloru skóry.

Uwaga na pociągnięcia

Linie poziome zawsze optycznie poszerzają powierzchnię. Z tego powodu kobietom o obfitych kształtach zaleca się noszenie ubrań w pionowe pasy. Zasada ta sprawdza się również w przypadku makijażu - żadnych wyraźnych, prostych linii poziomych. Długie cienkie strzały nie są najlepszym rozwiązaniem dla okrągłej twarzy.


Kształt brwi odgrywa istotną rolę

Brwi nie powinny być również wykonane w kształcie zbliżonym do linii prostej. Wyraźny kształt półksiężyca również nie będzie pasował do okrągłej twarzy. Postaraj się wykorzystać naturalny kontur i lekko podnieść go w rogach, nadając mu średnią grubość, która rozpływa się w kierunku krawędzi zewnętrznej. Ta opcja nada spojrzeniu bardziej wyrazisty wygląd i pomoże nieco zmniejszyć niezadowolenie z zaokrąglenia.


Akcent na oczy

Udany makijaż całej twarzy polega na zastosowaniu jak najbardziej naturalnych odcieni. Nie należy przesadzać z kolorem cieni, aby nie nadać swojemu wyglądowi krzykliwego i wyzywającego charakteru. W palecie nude znajdziesz również ciemniejsze odcienie, dzięki którym kąciki oczu staną się bardziej wyraziste.
Nie decyduj się na zaokrąglone, miękkie

usta

, jeżeli nie chcesz podkreślić kształtu swojej twarzy. Z drugiej strony cienka, prosta linia stanowi przeciwwagę dla zakazu stosowania linii poziomych.Im grubsza konturówka, tym lepiej ukryje brak zdefiniowanego podbródka o silnej woli. Przekonaj się sama, sięgając po półprzezroczyste pomadki i błyszczyki w odcieniach blond.

"Obrysowanie kości policzkowych Zmniejsz rozmiar

twarzy za pomocą różu. Stosuj produkty o ciepłych odcieniach, nakładając je na górną część proponowanych kości policzkowych i ostrożnie cieniując za pomocą pędzla.Postaraj się, aby kontur nie był okrągły - w tym przypadku linia powinna być prosta, ale nie pozioma, i lekko skośna, skierowana w dół, do kącików ust. Jeśli kontur wykonałaś korektorem, róż do policzków nałóż powyżej ciemnego rzeźbiarza, cieniując granicę między nimi.

Błędy w makijażu, które sprawiają, że twarz wygląda na pełną

Piękne dziewczyny o okrągłej twarzy muszą być tak staranne, jak to tylko możliwe, nie pomijając żadnego ważnego szczegółu. Powód jest prosty - jeden niewłaściwy krok sprawi, że kształt stanie się jeszcze bardziej wyrazisty, a o wyrafinowanym wyglądzie można zapomnieć.

Jednak nawet kobiety o owalnej twarzy mogą popełnić błąd podczas wykonywania makijażu - niewłaściwe użycie makijażu sprawia, że twarz wygląda na szerszą. Aby zawsze wyglądać świetnie, warto unikać poniższych błędów:
 1. nie rób szerokich, niechlujnych brwi, chyba że masz boleśnie szczupłą twarz - te kobiety, które mają przynajmniej trochę policzków, powinny unikać grubych linii podczas makijażu;
 2. róż
 3. do
 4. policzków
 5. nadaje twarzy uroczą miękkość i pulchność - aby uniknąć optycznego poszerzenia owalu, lepiej nakładać go po przekątnej i używać naturalnych odcieni brązu; 1. Jasny akcent na ustach sprawia, że twarz wygląda na większą, dlatego lepiej jest podkreślić oczy;

 2. jasne kolory mają właściwość powiększania i pomniejszania, dlatego w makijażu należy ich używać w minimalnej ilości - aby podkreślić tylko niektóre obszary, nie należy używać zbyt dużo błyszczącego rozświetlacza, a podkład pod makijaż lepiej jest dobrać do tonacji skóry, nie jaśniejszej od niej
.

Jeśli zastosujesz się do wszystkich tych zaleceń, nie będzie trudno zrobić chudą twarz za pomocą makijażu. I choć do nałożenia wyraźnej konturówki potrzeba czasu i pewnej wprawy, już teraz możesz zacząć prawidłowo używać różu do policzków i szminki, nie odkładając tego na później! Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
 • Przeczytaj także
 • Komentarze