loader
Uroda & Zdrowie

JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY NASIONAMI MARIHUANY INDOOR I OUTDOOR?

Nasiona marihuany mogą być uprawiane w pomieszczeniach lub na zewnątrz, dlatego mamy wersje outdoor i indor, co dosłownie tłumaczymy z angielskiego. Jak wiadomo, oba rodzaje mają swoje wady i zalety, a decyzja, którą podejmiesz, będzie zależała od warunków, jakie masz do dyspozycji.

Poniżej przedstawiamy czym różnią się nasiona outdoor od nasion indoor. Mają one jedynie charakter edukacyjny, ponieważ w Polsce hodowla marihuany jest nielegalna, dlatego nie zachęcamy do łamania prawa, ponieważ grożą za to poważne konsekwencje prawne.

Outdoor - uprawa na zewnątrz

Wiele osób nie ma możliwości uprawy w pomieszczeniach zamkniętych i dlatego decyduje się na przejście na świeże powietrze, wykorzystując dostępne warunki klimatyczne i pogodowe. Nasiona marihuany outdoor są przeznaczone do uprawy na zewnątrz i charakteryzują się wysoką wydajnością. Jeśli warunki są dobre, możliwe będzie wyhodowanie nawet półtora kilograma. Dzieje się tak, ponieważ mają one dostęp do naturalnego światła i doskonałe napowietrzanie. Minusem jest jednak to, że mamy znacznie większe ryzyko zachorowania na tę roślinę i dlatego trzeba sięgać po odporne odmiany tej uprawy, ale pamiętając o tym, że narażenie na pleśń będzie duże i inne szkodniki również. Trzeba też pamiętać, by wybierać żyzną glebę i miejsca, które będą dawały odpowiednią ilość światła słonecznego.

Zalety - naturalne światło i naturalna woda - nie ma stałej opieki - plony będą większe - uprawa jest tańsza i wymaga mniej pracy - jest to uprawa ekologiczna

Wady - młode rośliny trzeba przygotować do przeniesienia na słońce i przyzwyczaić do niego - uprawa tylko na sezon letni - rośliny narażone na szkodniki i pleśń - czasami trzeba nawadniać glebę, stosować nawozy - przy złych warunkach pogodowych należy zadbać o uprawę - plony mogą się różnić w zależności od pogody.

Indoor - uprawa w pomieszczeniach zamkniętych

Odmiana z takich nasion jest przygotowana do uprawy w pomieszczeniach.. Najczęściej będą one dawały niskie plony, ale można liczyć na to, że będą one obfite. Zaletą jest również to, że szybko dojrzewają. Nasiona wewnętrzne potrzebują światła, więc do uprawy potrzebne będą mocne sztuczne lampy, które jednak mają dużą wadę, bo generują wydatki na prąd i dużo ciepła, co dla człowieka nie będzie komfortowe. Im więcej światła, tym większe plony. Należy jednak uważać, aby roślina nie znajdowała się zbyt blisko gorącego światła, w przeciwnym razie zostanie uszkodzona. Hodowcy indoor często eksperymentują ze światłem i szukają najlepszego rozwiązania. Wielu z nich szuka sposobów na osiągnięcie jeszcze lepszych plonów z ich roślin. Jest wiele takich pomysłów, w tym zapewnienie roślinom warunków, w których buds będą rosły pionowo w warunkach, w których łodyga będzie rosła poziomo. Tutaj można mówić o konkretnym dostosowaniu się do warunków, w jakich roślina będzie rosła.

Zalety - kontrola nad uprawą i jakością plonu - brak zależności od pogody - uprawa może być prowadzona przez cały rok, a więc będzie kilka zbiorów w roku - plon będzie szybko dojrzewał

Wady - jedno pomieszczenie musi być poświęcone i dostosowane do uprawy - uprawa wymaga stałej opieki - warunki muszą być kontrolowane i dostosowane do fazy wzrostu uprawy - uprawa wymaga użycia lamp, a zatem jej koszty są wyższe, ponieważ zwiększy to koszty energii elektrycznej. Ostateczna decyzja o tym, co wybrać, zależy od tego, kto uprawia daną roślinę i jakie ma możliwości.