loader
Uroda & Zdrowie

Jak wybrać idealny podkład mineralny?

Wydaje się, że większość kobiet ma już swój ulubiony kosmetyk, którego używa bardzo często. Podkład mineralny to dla wielu kobiet ważne odkrycie. Większość osób, gdy go pozna, nie chce z niego zrezygnować. I co ważne, nie dotyczy on tylko kobiet z niedoskonałościami na skórze. Mogą pojawić się takie problemy jak trądzik, zaskórniki, rozszerzone pory. Jak wybrać podkład mineralny, który będzie naprawdę idealny?

Jaki typ cery?

Pierwszą podstawową kwestią jest zastanowienie się, jaki jest typ cery, ponieważ od tego w dużej mierze będzie zależał wybór odpowiedniego podkładu. Obecnie można wyróżnić cerę suchą, która jest naturalnie przesuszona, może być łuszcząca się, matowa i pozbawiona blasku. Cera normalna to jasny koloryt, gładkość, brak przebarwień i rozszerzonych porów. Nie będzie wymagała specjalnej interwencji w postaci super krycia. Cera mieszana to skóra, która będzie miała tendencję do suchej i tłustej. Skóra tego typu może mieć rozszerzone pory, dlatego zawsze będzie to dobry podkład, który będzie w stanie pochłaniać nadmiar sebum. Skóra tłusta to cera, która będzie się przetłuszczać i mogą się na niej pojawiać zmiany trądzikowe, zaskórniki, co może być związane ze złym rogowaceniem naskórka, wydzielaniem sebum. Nie będzie też prawdą, że jest to rodzaj cery, który jest do ciężkich podkładów. Można wtedy wybrać propozycję z serii mineralnych matujących. Cera dojrzała może być sucha lub tłusta. Łączy je zawsze to, że z wiekiem będzie ona tracić jędrność, będą się na niej pojawiać zmarszczki, a z wiekiem skóra będzie bardziej wrażliwa i znacznie bardziej podatna na alergie. Ważne będzie stosowanie podkładu z serii kryjącej.

Podkład mineralny - jaka formuła?

Z doborem formuły będzie sprawa wyglądała łatwiej niż z doborem odcienia. Jeśli ktoś ma cerę, która nie sprawia problemów i szuka równomiernego kolorytu będzie mógł zdecydować się na formułę, która będzie rozświetlać. Taki podkład nadaje cerze pełny blask. Jeśli skóra się przetłuszcza i może się błyszczeć, trzeba będzie wybrać formułę matującą, która jest w stanie ukryć niedoskonałości.

Odpowiednia marka podkładu

Oczywiście warto będzie również zwracać uwagę na markę podkładu. Trzeba będzie sprawdzić cenę, opinie, gamy kolorystyczne, jasność. Wszystko to ma znaczenie dla sposobu podejmowania decyzji. Dostajemy różne grupy kolorystyczne, w tym różne poziomy jasności. Można szukać odpowiedniego wykończenia, dobrego poziomu krycia. Na rynku znajdziemy zarówno produkty kryjące, jak i mniej kryjące, które mają formę matową, satynową czy rozświetlającą.

Zalety podkładu mineralnego

Jaki odcień

Jeśli odcień cery jest w formie porcelanowej i wybieramy pierwszy z palety w podkładach, to taki podkład mineralny również w tym przypadku musi być wybrany. Jeśli chodzi o ciemniejszą karnację to będzie można wybrać podkład średni lub ciemny.

Podkład dostosowany do warunków atmosferycznych

Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, ale podkład mineralny dobierany jest również pod kątem pory roku. Dlatego zmieniająca się aura może sprawić, że zmienią się oczekiwania. Latem, gdy masz piękną opaloną twarz, temperatura jest wysoka, raczej nakładasz lekki podkład, by nie obciążać skóry. Dodatkowo, musi on po prostu chronić przed promieniowaniem. Z kolei zimą, gdy będą silne mrozy, wiatr trzeba będzie zdecydować się na gęsty podkład, który będzie znacznie bardziej kryjący.