loader
Uroda & Zdrowie

Dress code: co to jest i jak się ubierać zgodnie z zasadami etykiety

Dress code: co to jest i jak się ubierać zgodnie z zasadami etykiety

Pomysły na urodę /. Image idea "Smart casual", "couture", "white tie", "black tie"... A to nie cała lista typów dress code'u, które istnieją w świecie mody. Jak nadać sens tym subtelnościom? Skąd wiesz, w co się ubrać, gdy jesteś zaproszona na wesele, imprezę lub spotkanie biznesowe z określonym rodzajem dress code'u? Możemy pomóc Ci zrozumieć dress code, abyś na każdym wydarzeniu wyglądał harmonijnie i nieskazitelnie.

Zasady etykiety ubioru bardzo często dyktują nieznane terminy, które mogą być mylące. Kiedy otrzymujemy lakoniczne i niejednoznaczne opisy tego właśnie dress code'u, nie jest dziwne, że w pierwszej chwili ogarnia nas panika. Teraz, w czasach, gdy modny jest styl nieformalny, gdy do pracy można iść nawet w dżinsach, kwestia dress code'u staje się przeszkodą: "smart casual", "business casual", "white tie", "black tie", "formal hipster"... Jakie ubrania należy nosić w zależności od poszczególnych typów dress code'u? I czy w ogóle muszę je nosić? Aby znaleźć wyjście z sytuacji, zrozummy zasady etykiety i rodzaje dress code'u, aby wyglądać bezbłędnie podczas świąt noworocznych.

Co to jest etykieta ubioruOznacza to, że wygląda odpowiednio i harmonijnie w określonych warunkach pogodowych, przestrzeniach i wydarzeniach. Również ubrania muszą być dopasowane do Ciebie (nie dotyczy to stylu oversize). Zbadajmy to zagadnienie, podchodząc do pojęcia "dress code". Dla przykładu weźmy najpopularniejszy rodzaj dress code'u "black tie". Słownik ujawnia to określenie jako "wyjście z muszką i w czarnym garniturze". Czyli takie ubrania nadają się głównie na kolacje, ceremonie, pompatyczne uroczystości... Jednak oczywiście wszystko zależy od okazji, bo na jedno wydarzenie ten sam garnitur może być świetny, a na inne przesadnie surowy i dyskretny. Jest to ten sam garnitur, ale oczywiście nie jest on odpowiedni na różne wydarzenia (mimo że oba wydarzenia wyznaczają dress code jako "black tie"). Nie bój się skonsultować z organizatorami imprezy: na pewno wyjaśnią Ci poziom formalności wydarzenia i podpowiedzą, jakie dokładnie ubrania wybrać. Kobiecy dress code "black tie" sugeruje długie suknie wykonane z głównie wieczorowych tkanin: aksamitu, jedwabiu, koronki i szyfonu. Sukienka koktajlowa może być krótsza, a nawet cekinowa, jeśli impreza zakłada nieformalną atmosferę. Najlepszą opcją jest jednak długa sukienka, której fason można zmieniać w zależności od potrzeb. Dress code "white tie" to jeszcze bardziej formalny styl, który zakłada strój w postaci marynarki obiadowej, długie luksusowe suknie i równie luksusowe fryzury i biżuterię.

Jak przewidzieć poziom elegancji wydarzeniaZawsze istnieją kluczowe cechy. Przede wszystkim chodzi o rodzaj kartki z zaproszeniem i sposób jej odbioru. Im grubszy papier kartki, im bogatszy i bardziej elegancki jej wzór, tym bardziej eleganckie będzie samo wydarzenie. Jeśli zostaniesz zaproszony przez e-mail, Facebook lub WhatsApp, możesz trochę wyluzować. Wyjątkiem jest poczta elektroniczna, która jest bardzo popularną opcją zwłaszcza w przypadku kontaktu na odległość. Takie litery mogą być również zaprojektowane przez projektanta, dlatego zwróć uwagę na nawet najmniejsze szczegóły.

Jak uniknąć wpadkiSpróbuj dowiedzieć się, kto jeszcze jest zaproszony. Pozwoli Ci to przewidzieć ewentualne stroje (jeśli je znasz) i tym samym uniknąć powtórzeń. Tak, to możliwe, że zobaczysz kogoś w tym samym stroju! Nie rozpaczaj jednak, uczyń z tej wpadki swój atut. Nagraj storis na Instagramie i masz gwarancję, że dostaniesz mnóstwo zabawnych komentarzy.

Jakie buty założyćGdzie odbędzie się impreza? Jaka podłoga, jaka powierzchnia? Gruz, chodnik, parkiet, trawa? Pamiętaj, że musisz czuć się komfortowo na podłodze, która jest oczekiwana na imprezie. Również buty po imprezie powinny pozostać w nienaruszonym stanie. Jeśli jednak żaden powód nie jest w stanie odwieść Cię od noszenia Twoich charakterystycznych sandałów z dżetami w metalicznym kolorze, zabierz ze sobą wygodną parę butów zastępczych lub silnego towarzysza, który będzie Cię trzymał pod ręką przez cały czas.

Czy powinieneś założyć czerń?Oczywiście, że tak. Czerń jest uniwersalna, stylowa i praktyczna. Każda z nas uwielbia nosić rzeczy w kolorze czarnym, nie ma co do tego wątpliwości. Zadbaj o stylowe dodatki, które przełamią monochromatyczność i surowość stroju. Ponadto, z pewnością nie będziesz miała nic przeciwko komplementom na temat swoich naszyjników, kolczyków czy bransoletek. Można też użyć broszek, ozdobić mankiety i kołnierz (dżetów można naszyć samemu). Mile widziane są również akcesoria do włosów! Ale nie przesadzaj, ponieważ wiele ozdób w jednym obrazie - zły ton.

Opowiedzieliśmy więc tylko o podstawowych zasadach etykiety ubioru i podzieliliśmy się wskazówkami, jak stworzyć harmonijny strój na każde wydarzenie. Rodzajów dress code'u jest znacznie więcej, ale to temat na niejedną rozmowę, więc mamy jeszcze czas na szczegółowe omówienie "smart casual", "cocktail" i innych typów. W międzyczasie, sprawdź te 10 wykwintnych strojów dla prawdziwych dam.. Tutaj z pewnością znajdziesz najlepsze stroje na każdą imprezę.
Omów artykuł Powiadom znajomych: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także.
  • Comments Off on