loader
Uroda & Zdrowie

7 ćwiczeń dla kobiet po 40 roku życia

7 ćwiczeń dla kobiet po 40

roku życia Pomysły na urodę Pomysły na ćwiczenia

Współczesny świat dyktuje swoje zasady, wymagając od kobiet szczupłej i zgrabnej sylwetki, ale w zamian oferuje bonusy, których jeszcze sto lat temu panie były pozbawione: młodość trwa teraz tak długo, jak kobieta chce, a nie tak długo, jak długo cyfry w paszporcie łaskawie pozwalają jej uchodzić za młodą.

To, co dawniej nazywano protekcjonalnie "wiekiem Balzaca", sugerując zwiędnięcie i rychłe nadejście starości, dziś uważane jest za szczyt młodości i rozkwit kobiecego piękna. Zebraliśmy kilka uniwersalnych wskazówek i ćwiczeń dla obszarów problemowych, które pomogą kobietom po 40. roku życia łatwo schudnąć, być szczupłą i zgrabną.

1. "

Diabeł tkwi w szczegółach" - to znane powiedzenie. Jesteśmy tutaj, aby zaoferować Ci niektóre z najprostszych i najbardziej skutecznych porad, które można uzyskać swoje ciało w kształcie. Kobieta po czterdziestce, częściej niż zwykle, ma już rodzinę, dziecko, a może nawet kilka. Albo aktywnie buduje swoją karierę i jest zajęta pracą.

W każdym razie, w przeciwieństwie do beztroskich dwudziestolatek i emerytowanych siedemdziesięciolatek, trudno sobie wyobrazić kobietę po czterdziestce, która ma dużo wolnego czasu i nie wie, co z nim zrobić. W związku z tym nie ma też zbyt wiele czasu na sport. Czasami katastrofalnie mało. Jednak wbrew logicznej decyzji, aby nie ćwiczyć w ogóle, proponujemy Ci alternatywę - ćwicz cały dzień.

Aby uzyskać doskonałe wyniki, nie ma różnicy, czy jesteś na siłowni w specjalnych ubraniach i rytmicznej muzyki, aby spróbować siebie i siłowni, lub w wolnej chwili przykucnąć w biurze z teczką papierów pięć razy, podczas gdy nikt nie widzi. A może rozrzucasz zapałki po całej podłodze w kuchni podczas gotowania obiadu i schylasz się po każdą z nich osobno lub robisz pompki na podłodze, podczas gdy dziecko obok ciebie gra w kości. Jeszcze lepiej, idź do sklepu na piechotę i kilka razy w ciągu dnia wejdź i zejdź po schodach, zapominając o windzie.Jeśli nie możesz znaleźć czasu na ćwiczenia, ćwicz cały dzień! 2

.

Ćwiczenia na elastyczność i ogólny ton

Dla kobiety po czterdziestce lub przed czterdziestką, ćwiczenia powinny również koncentrować się na utrzymaniu zdrowego ciała i zapobieganiu ewentualnym negatywnym zmianom w organizmie, takim jak złogi soli i sztywne stawy. W tym celu bardzo przydatne są ćwiczenia rozciągające.

Stań prosto ze stopami rozstawionymi na szerokość ramion. Unieruchom miednicę i wykonuj stopniowe skręty tułowia z prawej strony na lewą, po 10 powtórzeń na raz. Następnie wykonaj serię skłonów przód-tył-prawo-lewo, po 10 powtórzeń każdy.

Siedząc na podłodze, wysuń nogi do przodu, nie zginając ich w kolanach, trzymając pięty w rozkroku na szerokość ramion. Pochyl się do przodu i wyciągnij ręce, aż dotkniesz kostek czubkami palców. Nie przejmuj się, jeśli nie uda Ci się zrobić tego dobrze za pierwszym razem. Pomimo pozornie statycznej natury tego ćwiczenia, angażuje ono kilka grup mięśniowych jednocześnie i pozwala utrzymać ciało w dobrej kondycji.

Możesz również wykonywać inne rodzaje rozciągania, nawet jeśli nie uprawiasz intensywnie sportu. Stretching to świetne ćwiczenie, które doda Ci energii z samego rana.


3. Ćwiczenia oddechowe dla brzucha

Technik oddychania w celu zaciśnięcia mięśni brzucha jest nie mniej niż kilkanaście. Jest to dość dobrze znany "Bodyflex" i "Oxycise" oraz tzw. oddychanie brzuszne. Wymienione techniki różnią się od siebie, ale ich istota jest taka sama: angażowanie mięśni brzucha w oddychanie. Trenerzy nazywają te metody leniwymi ćwiczeniami, ale są zgodni, że efekty takich treningów przynoszą rezultaty.

Spróbuj najprostszego ćwiczenia na brzuch: weź dwa głębokie wdechy i wydechy, a następnie zrób gwałtowny wdech i bardzo głęboki wydech, angażując mięśnie brzucha i wypychając całe powietrze. Wstrzymaj oddech i wciągnij brzuch. Przytrzymaj tę pozycję przez 10-15 sekund, a następnie weź wdech i kontynuuj normalne oddychanie. Kiedy rytm oddechowy zostanie przywrócony, powtórz ćwiczenie. Zaletą tego ćwiczenia jest to, że można je wykonywać stojąc przy kuchence, siedząc na krześle w biurze, a nawet podczas spaceru z dzieckiem na dworze.

Nie możesz wcisnąć się w swoje ulubione jeansy lub szorty? Szukasz natychmiastowych rezultatów i szukasz ćwiczenia, które szybko spłaszczy Twój brzuch i nada Ci wklęsłą talię? Następnie spróbuj treningu zwanego oddychaniem próżniowym lub próżnią brzuszną.


4. Push-upy dla wzmocnienia ramion

Push-upy obciążają ramiona i przedramiona, a dodatkowo wzmacniają mięśnie klatki piersiowej. Nie jest konieczne robienie pompek z podłogi na wyciągniętych nogach, nie zdasz egzaminu na siłowni. Jeśli trudno Ci robić pompki z podłogi, spróbuj robić je z łóżka lub innej twardej powierzchni na wysokości 10-60 cm nad podłogą. Stań na podłodze, stopy razem, oprzyj dłonie na wybranej powierzchni i wykonaj 20-40 pompek, w zależności od poziomu sprawności fizycznej. Stopniowo zwiększaj liczbę pompek i zestawów oraz delikatnie zmniejszaj wysokość podpórki, aż będziesz w stanie robić pompki z podłogi. Na siłowni lub w parku możesz robić pompki z ławki.


5. Zaawansowane przysiady dla mięśni pośladków i wewnętrznej części ud

Nic lepszego i bardziej wszechstronnego niż przysiady dla dokręcania pośladków i nóg w ogóle ludzkość jeszcze nie wymyśliła. Co najważniejsze - trzymaj plecy prosto, w przeciwnym razie istnieje ryzyko uszkodzenia dolnej części kręgosłupa. Rozstaw stopy na szerokość ramion i rozpocznij ćwiczenie. Aby utrudnić ćwiczenie, nie przysiadaj do końca i pozostań w półprzysiadzie przez 10-15 sekund. Poczujesz, że mięśnie pośladków, ud i brzucha napinają się w trakcie tej czynności.


6. Swingi nóg dla szczupłych ud Skutecznym

ćwiczeniem na odchudzanie będą swingi nóg. Ćwiczenie to doskonale usuwa tłuszcz z bioder i wysmukla nogi. Możesz to robić na leżąco lub na stojąco, w zależności od tego, jakie grupy mięśni chcesz pracować i jakie obciążenie chcesz stworzyć.


7. Ćwiczenia alfabetyczne na strefę podbródka

Szczupła i zgrabna sylwetka to świetna sprawa, ale nie zapominaj o ćwiczeniach na okolice twarzy i szyi, bo to one najszybciej zdradzą Twój prawdziwy wiek.

Pamiętasz, jak w szkole kazali nam uczyć się na pamięć alfabetu? Jeśli przez lata nie wiedziałeś, jaka litera jest po literze "C", to nadszedł ten moment. To ćwiczenie alfabetu nie będzie wymagało znajomości całego alfabetu, a jedynie liter samogłosek. Wymawiaj litery samogłosek w kolejności tak, jakbyś śpiewał w chórze i musisz wyśpiewać daną literę jak najgłośniej. Poczujesz, jak różne mięśnie szyi i podbródka napinają się od każdej litery, gdy pracują mięśnie twarzy. Utrzymuj mięśnie w tym napiętym stanie przez 10 sekund, następnie zrób przerwę na 5 sekund i przejdź do następnej samogłoski.

Takie treningi są częścią rutyny jogi twarzy, aby usunąć zmarszczki i linie ekspresji. Nie jest tajemnicą, że po 40 roku życia mogą pojawić się paskudne zwiotczenia, które potwornie nas postarzają. Nie wiesz jak pozbyć się tych zmarszczek? Następnie wykonuj różnego rodzaju ćwiczenia jogi twarzy.Tak wiele kobiet wstydzi się ujawniać swój wiek, ale wykonaj te ćwiczenia, a będziesz miała czterdzieści lat, podziwiając zazdrosne, zdumione i zachwycone twarze swoich towarzyszy. Zadbaj o swoje zdrowie i pozostań piękna! Autor: Tatiana Kizhlo Omów artykuł
  • Odchudzanie
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze