loader
Uroda & Zdrowie

Zabójcy urody: 14 najgorszych produktów do pielęgnacji skóry

Zabójcy urody: 14 najgorszych pokarmów dla skóry

Pomysły na piękno / Dieta i odżywianie Pory roku , wahania nastroju i brudne powietrze to trzy poważne, ale niedoceniane przyczyny, które mogą powodować trądzik. Trądzik pojawia się znikąd, jest bolesny i często utrzymuje się przez wiele dni. Co jest szczególnie frustrujące, to brak kontroli - nie możesz powiedzieć swojemu stresorowi, żeby po prostu odszedł!

Jest jednak jedna rzecz, którą możesz kontrolować - Twoja dieta. Czołowi dermatolodzy ujawnili, które produkty spożywcze mogą wpływać na wygląd i kondycję Twojej skóry. "Twoja skóra jest tym, co jesz" - mówi dr Bobby Buka, wiodący dermatolog w Nowym Jorku.

Wybierając obiad, często zastanawiamy się nad zdrowiem naszych jelit, wpływem na ciśnienie krwi i kalorycznością. Niewiele jednak myślimy o kondycji naszego naskórka. Eksperci twierdzą, że istnieją pokarmy, które w ogóle nie idą w parze ze zdrową skórą. Przyjrzyjmy się im.

1. Alkohol"W zimne dni, ważne jest, aby unikać lub zminimalizować spożycie alkoholu, ponieważ przyczynia się do szybszej utraty ciepła ze względu na rozszerzone naczynia krwionośne", mówi dr Janet Priestowski, dermatolog z certyfikatem zarządu w Nowym Jorku. "Odwodnienie z powodu alkoholu może prowadzić do suchej skóry, a w niektórych skrajnych przypadkach, odmrożenia", dodaje ekspert.

2. Wszystko, co smażone na głębokim tłuszczu.Smażenie na głębokim tłuszczu każdej potrawy może nadać jej niesamowity smak, ale będzie miało zły wpływ na Twoją cerę. "Głęboko smażone potrawy prowadzą do nadmiernej produkcji tłuszczu w skórze. Nikt nie chce mieć na twarzy oleju z jedzenia" - mówi dr Rhonda Klein. Ale na tym niebezpieczeństwa się nie kończą. "Uwodornione tłuszcze trans znajdujące się w smażonych potrawach również negatywnie wpływają na Twoją cerę" - wyjaśnia Klein.

3. SerSer to właściwie superfood i jest zdrowy. Jednakże, jak zauważył Klein, "produkty mleczne (mleko, masło, ser, czekolada mleczna) zwiększają produkcję tłuszczu i prowadzą do zatykania porów, co może powodować powstawanie zaskórników". Jeśli cierpisz na trądzik, możesz chcieć unikać pizzy lub makaronu z serem.

4. KawaRobin Evans, MD, ostrzega: "Unikaj dużych ilości kofeiny - bardzo odwadnia skórę. Niektóre napoje kawowe zawierają więcej kofeiny niż inne. Jeśli zdecydujesz się na filiżankę, pamiętaj, aby po jej wypiciu nawilżyć twarz, aby zapobiec jej wysuszeniu. A jeszcze lepiej, używaj kawy jako ludowego produktu do pielęgnacji skóry.

5. KiełbaskiPróbujesz zapobiec starzeniu się? Zrób swojej skórze przysługę i unikaj objadania się kanapkami z kiełbasą. Te plastry mięsa mają bardzo wysoką zawartość sodu. "Diety wysokosodowe powodują zatrzymywanie wody w organizmie, obrzęki i opuchliznę, zwłaszcza wokół oczu. Opuchnięte oczy to wysoka cena, jaką trzeba zapłacić za przetworzone białko" - wyjaśnia ekspert.

6. Pączki i inne słodyczeDr Debra Jaliman, dyplomowany dermatolog z Nowego Jorku, wyjaśniła, dlaczego te ciastkopodobne przysmaki są poza zasięgiem. "Ważne jest, aby unikać słodkich przysmaków, takich jak pączki, ciastka i inne pokarmy o wysokim indeksie glikemicznym" - mówi Jaliman. "Cukier powoduje glikację kolagenu. Usztywnia je i przedwcześnie postarza". Ale nie wszystkie słodkie przysmaki są poza limitem. Jeśli szukasz pysznego i stosunkowo zdrowego deseru, wypróbuj jeden z tych dietetycznych przepisów.

7. Sok owocowyChociaż soki owocowe są reklamowane jako świetna opcja dla dzieci i "oczyszczacz" dla dorosłych (smoothies), w rzeczywistości zawierają one bardzo dużo cukru i innych szkodliwych składników. Kiedy powstają takie soki - cały błonnik z owoców zostaje usunięty, a pozostaje jedynie gęste stężenie cukru podnoszącego insulinę.

"Badania pokazują, że ci, którzy stosują dietę niskoglikemiczną mają o połowę mniej problemów z trądzikiem niż ci, którzy jedzą pokarmy wysokoglikemiczne" - mówi dr Anna Avaliani. Sok owocowy ma szalenie wysoki indeks glikemiczny jak na napój roślinny.
Przeczytaj więcej artykułu Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze