loader
Moda

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze biustonosza?

Biustonosz nie tylko eksponuje atuty kobiecych piersi, ale także pomaga przeciwdziałać wadom postawy i daje poczucie komfortu. Odpowiedni model to klucz do dobrego samopoczucia i urody. Mimo tej wiedzy, wiele kobiet nosi źle dopasowaną bieliznę.

Obalamy mity i w czterech krokach radzimy, czym kierować się przy wyborze biustonosza.

1. jeden rozmiar na całe życie

rozmiar biustonosza

Kształt i wielkość piersi zmienia się z biegiem lat i często po ciąży lub karmieniu piersią, przytyciu lub schudnięciu konieczne jest ponowne ich zmierzenie. Pamiętaj, że podstawą podtrzymania biustu jest obwód biustonosza, na którym ma się opierać 90% jego ciężaru. Aby określić obwód, zmierz się miarką krawiecką, przykładając ją bezpośrednio pod biustem. Od otrzymanego wyniku należy odjąć 5 i porównać swój wynik z poniższą tabelą (np. jeśli obwód pod biustem wynosił 73 cm, należy odjąć 5, co daje 68, a wtedy należy przyjąć, że odpowiedni rozmiar to 65). Równie ważne, ale przez wiele kobiet pomijane przy wyborze biustonosza, jest znalezienie odpowiedniej miseczki. Czasy, kiedy musiałyśmy wybierać pomiędzy miseczkami A, B lub C minęły bezpowrotnie.

Struktura rozmiarów uległa znacznej zmianie, a kombinacji wymiarów może być więcej niż 40. Na rynku pojawiły się m.in. biustonosze o mniejszych obwodach, np. 60 cm i jednocześnie większych miseczkach. Jeśli chcesz sama sprawdzić rozmiar miseczki, przyłóż centymetr tak, by przecinał najdalej wysuniętą część biustu. Następnie w tabeli rozmiarów odnajdujemy rubrykę z naszym obwodem pod biustem i sprawdzamy wartość pasującą do obwodu piersi - w ten sposób możemy sprawdzić, które miseczki będą dla nas idealne. Jeśli jednak nie jesteśmy pewne swojego rozmiaru, skorzystajmy z porady profesjonalnej brafitterki, która coraz częściej jest dostępna dla klientek w sklepach z bielizną.

2. Push-up najlepszy model dla małych piersi

Kobiety mają bardzo różne kształty piersi. Nie należy zakładać, że biustonosz podkreślający piersi, nie jest odpowiedni dla kobiet z większym biustem. Pamiętajmy również, że fiszbiny przy staniku, często uważane za niewygodne, to przestarzały stereotyp.

Nowoczesne fiszbiny modelują piersi, nadając im zgrabny kształt i odciążając kręgosłup. Idealny fason powinien mieć fiszbiny i miseczki skrojone z dwóch lub trzech części. Nie zapominajmy, że w dobrze dobranym, nawet miękkim biustonoszu piersi wyglądają na równie duże, a nawet większe niż w źle dobranym usztywnianym. Dla mniejszych piersi sugerowane są biustonosze typu push-up, natomiast dla dużych biustów - full cupy lub fasony semi-soft. Warto jednak przymierzać różne modele, aż wybierzemy ten najbardziej odpowiedni dla naszego biustu.

3. ból pleców nie ma nic wspólnego z biustonoszem

Noszenie niewłaściwego biustonosza może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Najczęstszymi konsekwencjami niewłaściwego doboru biustonosza są: zaburzenia przepływu krwi, ucisk na nerwy międzyżebrowe, powstawanie torbieli oraz deformacja sylwetki. Panie zmagające się z bólami kręgosłupa lub wadą postawy powinny zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiedniego dla siebie modelu.

modelujący biustonosz fiszbiny

Kobiety obdarzone obfitym biustem mają tendencję do garbienia się, co spowodowane jest dużym ciężarem piersi. Dzięki prawidłowemu doborowi biustonosza, a dokładnie jego obwodu pod biustem, który doskonale podtrzymuje piersi, utrzymanie prawidłowej sylwetki będzie znacznie łatwiejsze.

4. jeden model na każdą okazję

Ostatnim, ale równie ważnym kryterium doboru biustonosza jest indywidualna potrzeba kobiety - np. okazja, na którą biustonosz jest potrzebny. Do sukienek czy bluzek bez ramiączek najlepszy będzie model "bardotka", do strojów z dużym dekoltem model "plunge", a gdy szukamy biustonosza, który będzie spełniał wiele funkcji - od krzyżowania ramiączek po odpinanie - wybierzmy typ multiway. Model biustonosza dobrany zgodnie z czterema prostymi zasadami nie tylko doda nam seksapilu i podkreśli nasze atuty, ale także pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie. Dodatkowo nie zapominajmy o estetycznych aspektach naszej bielizny. W najnowszej ofercie firmy Nipplex każda kobieta znajdzie biustonosz odpowiedni do swoich potrzeb, a wszystkie modele cechuje duża dbałość o materiały, wykończenie i wygląd. Co szczególnie ważne, firma posiada szeroką gamę rozmiarów, dostępnych w ponad 40 możliwych wariantach.