loader
Uroda & Zdrowie

Jak dbać o włosy zimą?

Zimno, mróz, śnieg, suche powietrze we wnętrzach... Cóż, zima to wróg numer jeden dla Twoich włosów. W chłodne dni Twoja fryzura może stracić objętość i blask. Ale hej, nic straconego! Twoje włosy nie są skazane na to, by być łamliwe i wiotkie! Dbaj o nie troskliwie i zapobiegaj wszystkim ich słabościom.

Porady pod prysznicem:

 1. Staraj się myć włosy rzadziej, maksymalnie kilka razy w tygodniu. Twoje naturalne olejki staną się zdrowsze. Używaj niewielkiej ilości produktu i skup się na skórze głowy i nasadzie włosów. Resztę włosów pozostaw w spokoju! Nadmierne spłukiwanie jest szkodliwe dla naturalnych olejków Twoich włosów.
 2. Starannie wybieraj swój szampon. Powinien to być produkt łagodny, bez alkoholu, silikonów i ich pochodnych. Wszystkie te substancje chemiczne powodują wysuszanie włosów, a ponadto siarczany pozbawiają je blasku.

Krzesła do salonu

 1. Stosuj intensywne odżywki. Zima zmusza do stosowania silniejszych preparatów. Zanim zmoczysz włosy, odżyw je produktem przed myciem. Następnie zastosuj preparat bez spłukiwania, aby zwiększyć efekt nawilżenia. Jeżeli Twoje włosy są tak suche, że wymagają specjalnego traktowania, odżywiaj je również pomiędzy każdym myciem. Ponadto, raz w tygodniu zapewnij swoim włosom głębsze nawilżenie. Wybierz produkt bez chemikaliów i z dużą ilością antyoksydantów. Możesz również przygotować własną, domową mieszankę!
 2. Nie używaj gorącej wody. Taki prysznic w zimie może być kuszący, ale to katastrofa dla Twoich włosów. Na początku obniż temperaturę wody do letniej, a podczas spłukiwania schładzaj ją lub nawet oziębiaj. Taka woda uszczelni łuski włosa i zatrzyma ucieczkę olejków.
 3. pielęgnacja włosów zimą

Porady pielęgnacyjne:

 1. Na noc stosuj preparaty nawilżające. Spray z olejkiem z witaminą E sprawdzi się idealnie.
 2. Szczotkuj włosy naprawdę delikatnie. Używaj grzebienia z szerokimi zębami lub szczotki wykonanej z naturalnych materiałów. Aby uniknąć zbyt mocnego szczotkowania i zachować gładkość, nasmaruj urządzenie odrobiną oleju (z oliwek, kokosowego lub innego).
 3. Nie szczotkuj włosów zbyt często (to znaczy częściej niż to konieczne). Nadmierne szczotkowanie może je uszkodzić, szczególnie w okresie zimowym. Dwa razy dziennie w zupełności wystarczą!
 4. Regularnie usuwaj suche końcówki. Podcinaj włosy co jeden lub dwa miesiące.
 5. Układaj włosy w upięcia. Upinaj je, a zminimalizujesz ich narażenie na działanie zimowego powietrza. Jeżeli jesteś odważna, możesz również spróbować je skrócić. Bułki, koki, węzły i warkocze będą jednak wystarczającym zabezpieczeniem.
 6. Unikaj bezpośredniego działania ciepła. Zrezygnuj z prostownicy do włosów, lokówki, suszarki i tym podobnych urządzeń. Zamiast tego wybierz suszenie na powietrzu lub delikatny masaż ręcznikiem.
 7. Jedz zdrowe rzeczy. Zdrowe tłuszcze, chude białka, witamina A i cynk powinny być podstawą Twojej diety. Pij również 8 szklanek płynów dziennie.

Porady dotyczące szafy:

 1. Noś kapelusz i zakrywaj głowę szalikiem. Masz obowiązek chronić swoje włosy przed suchym powietrzem, śniegiem, deszczem, lodem i innymi zimowymi czynnikami. Zanim wyjdziesz na zewnątrz, upewnij się, że skóra głowy jest dobrze przykryta. Użyj jedwabnego, a w ostateczności bawełnianego szalika. Inne materiały, takie jak wełna czy akryl, powodują szkodliwe gromadzenie się ładunków elektrostatycznych. Jeśli nie chcesz, by Twoje włosy źle się zachowywały i wystawały wszędzie, łącznie z własną twarzą, ogranicz to ryzyko. Na wierzch szalika możesz nałożyć czapkę.
 2. Unikaj golfów, zwłaszcza jeśli masz długie włosy.
 3. Do prania ubrań, a zwłaszcza czapek, szalików, swetrów i sweterków z akrylu i wełny używajpłynu do płukaniatkanin. Zmniejsza on wspomniany wyżej proces elektryzowania się.