loader
Uroda & Zdrowie

Makijaż mineralny i jego zalety

Makijaż mineralny to specjalny rodzaj makijażu, do którego wykonania wykorzystuje się całkowicie naturalne kosmetyki. Są to pudry sypkie, podkłady, bronzery, cienie do powiek i inne. Makijaż ten działa bardzo delikatnie na skórę, nie zatykając jej porów i pozwalając jej oddychać. Pozostawia ją zdrową i promienną. Jakie zalety można w nim jeszcze znaleźć?

Jest on bardzo subtelny dla skóry. Co prawda, aplikacja takich kosmetyków zajmuje sporo czasu i jest nieco trudna, ale daje zniewalająco dobry efekt. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak wybrać swój pierwszy puder, korektor czy podkład mineralny.

Kosmetyki mineralne - dla kogo?

Największą zaletą tego typu kosmetyków jest fakt, że sprawdzą się przy każdym typie cery. Będą wyglądały tak samo dobrze na skórze suchej, jak i tłustej. Cenione są przez kobiety z cerą trądzikową i tłustą, ponieważ ściągają nadmiar sebum, nie zatykają porów i są antybakteryjne. Sprawdzą się również w przypadku cery wrażliwej, delikatnej, naczynkowej, skłonnej do alergii czy atopowego zapalenia skóry. Świetnie wpłyną na skórę, która przeszła zabiegi kosmetyczne.

Zalety kosmetyków mineralnych

Powyżej wymieniono wiele zalet tego typu kosmetyków, ale nie zaszkodzi ich powtórzyć:

- mają prosty i naturalny skład - składają się z miki, tlenku cynku, żelaza, dwutlenku tytanu,

- nie zawierają substancji, które mogłyby zaszkodzić skórze - nie zawierają syntetycznych barwników, substancji zapachowych, olejów mineralnych i innych substancji,

- pozwalają skórze oddychać, nie zatykając porów,

- mogą być stosowane do cery alergicznej, ponieważ nie powodują uczuleń,

- nie dają efektu maski, ale dobrze kryją,

- ukrywają niedoskonałości,

- łatwo przylegają do skóry,

- Dzięki nim skóra jest rozświetlona i zawsze świeża,

- Pochłaniają nadmiar sebum,

- działają antybakteryjnie, ściągająco i osuszająco,

- Wykonany nimi makijaż jest trwały i utrzymuje się nawet do 10 godzin,

- kolor kosmetyku można dopasować do koloru skóry, mieszając ze sobą różne kosmetyki,

- są wydajne i starczają na długi czas,

- mają długi okres ważności,

- chronią skórę przed działaniem promieni słonecznych.

Wady kosmetyków mineralnych

Minusy kosmetyków mineralnych

Jeśli właśnie zdecydowałaś się na stosowanie tego typu kosmetyków, powinnaś wiedzieć, jakie wady ma ich stosowanie. Ich wadami są:

- niewygodna aplikacja - mają sypką konsystencję, dlatego nakłada się je dłużej niż te klasyczne. Najpierw należy wysypać podkład lub puder na powiekę, nabrać na pędzel, następnie strzepnąć nadmiar i dopiero wtedy nałożyć cienką warstwę. Czynności te powtarza się kilka razy, aby uzyskać pożądany efekt,

- osypujące się z pędzla - mogą poplamić ubrania, stół czy zlew,

- uwidacznia suche skórki - sypka konsystencja wpływa na widoczność skórek, dlatego skóra musi być odpowiednio nawilżona i wypielęgnowana,

- Możliwe jest nałożenie zbyt dużej ilości kosmetyku - po pewnym czasie jednak nabiera się wprawy w jego stosowaniu,

- należy używać specjalnych pędzli.

Kosmetyki mineralne mają zdecydowanie więcej zalet niż wad, dlatego warto je wypróbować. Być może ten artykuł kogoś zainteresuje i przekona do tego.