loader
Moda

Jak kupować na ostatnią chwilę, żeby dobrze wyglądać?

Czasami musimy kupić coś szybko i bez zastanowienia. W takiej sytuacji warto wiedzieć, w jakie produkty zainwestować, aby podjąć dobrą decyzję. Oto kilka rzeczy, które nas nie zawiodą, nawet jeśli nie mamy czasu na przymierzanie się do nich.

Mniej czasu na zakupy

Żyjemy w ciągłym pośpiechu, mamy wiele obowiązków, staramy się rozwijać zawodowo, a także znaleźć kilka chwil na pasje. Spędzamy wiele godzin w pracy, a jednocześnie szukamy nowych wrażeń. Współczesny świat daje nam praktycznie nieograniczony dostęp do wielu możliwości, ale jednocześnie często pozbawia nas czasu na ich wykorzystanie. Wiele doświadczeń zostało uproszczonych i sprowadzonych do najbardziej płytkich, powierzchownych aspektów. Podczas wakacyjnego wyjazdu zrobienie efektownego zdjęcia jest ważniejsze niż zwiedzanie i poznawanie świata.

Problem z brakiem czasu pojawia się również podczas zakupów. Mamy tylko kilka wolnych chwil, więc podejmujemy spontaniczne decyzje, nie zastanawiając się nad tym, jak będziemy wyglądać w danej rzeczy, a nawet czy w ogóle jest nam ona potrzebna. Na szczęście są ubrania, które można kupować w ciemno, bo gwarantują dobry wygląd i wysoką jakość.

Praktyczny i modny oversize

Kupując luźne ubrania, takie jak koszulki, bluzy czy swetry, nie trzeba się zbytnio przejmować rozmiarem. Wystarczy kilka ciekawych dodatków i ubrania oversize będą prezentować się świetnie. Na przykład obszerny T-shirt można połączyć z rurkami, tworząc stylizację, która jest modna i wygodna. Ważne jest, aby nie przesadzić - jeśli góra jest luźna, dół powinien być dopasowany i odwrotnie. Oversize świetnie prezentuje się również w formie wielowarstwowej.

Wygodny t-shirt

Sprawdzony T-shirt

Bawełniany T-shirt nigdy nie wychodzi z mody. Bawełna jest jednym z najtrwalszych materiałów, dlatego nie musisz się martwić o jakość takiej koszulki. Nie jest również ważny idealny rozmiar, ponieważ koszulka wygląda dobrze również wtedy, gdy jest nieco za luźna lub za ciasna. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Dobrej jakości koszulki mają rękawy wszyte po łuku, a nie w linii prostej, a także dobre przeszycia na szwach, co zapobiega przecieraniu. Równie proste są zakupy innych ubrań bawełnianych, takich jak spodnie, legginsy czy kurtki.

Basic, czyli podstawy

Dział basic znajduje się praktycznie w każdym sklepie. Takie ubrania stanowią doskonałą bazę do wielu różnych stylizacji. Najczęściej wykonane z dobrej jakości materiałów, są trwałe i wielofunkcyjne. Sprawdzają się zarówno w stylu casualowym i ulicznym, jak i bardziej formalnym i eleganckim.

Klasyczne dodatki

Dodatki i akcesoria nie muszą być przymierzane. Te klasyczne, w bezpiecznych kolorach można kupić bez zastanowienia, bo pasują praktycznie do wszystkiego. Dodatki, które powinny znaleźć się w każdej szafie to kopertówki, apaszki, skórzane paski, aksamitne szale, czapki w jednym rozmiarze. Warto mieć w swojej szafie klasyczne, uniwersalne rzeczy, bo na pewno przydadzą się w wielu różnych sytuacjach.