loader
Uroda & Zdrowie

Jak dbać o włosy?

Każda kobieta marzy o zdrowych i pięknych włosach, które widzimy we wszystkich reklamach szamponów. Jednak jak zapewne wiemy, dbanie o włosy nie jest łatwe, a czasami nawet gdy się bardzo staramy, to i tak nie wyglądają one najlepiej. Czy zatem poprawa kondycji naszych kosmyków jest naprawdę możliwa? Oczywiście, że tak! Istnieje kilka prostych zasad, które mogą zmienić nasz wygląd w bardzo pozytywny sposób. Zebraliśmy je wszystkie tutaj, abyś mogła je poznać i od razu zastosować w praktyce.

1. Myj włosy tylko dwa lub trzy razy w tygodniu

Mamy tendencję do mycia włosów codziennie, podczas codziennych pryszniców. Jak się jednak okazuje, nie jest to wcale właściwy sposób obchodzenia się z nimi! Naturalne oleje, które są produkowane przez włosy doskonale je odżywiają i chronią, ale gdy myjemy nasze pukle zbyt często, pozbywamy się tych niezbędnych olejków. Dlatego też, eksperci są zgodni, że nie powinno się myć włosów częściej niż dwa lub trzy razy w tygodniu. Może to być problem dla niektórych osób na początku, ale na pewno nie będziesz żałować tej decyzji.

2. Szampon myj głównie skórę głowy i nie używaj gorącej wody

Niektórym z nas może się wydawać, że im większa ilość kosmetyków przeznaczonych do włosów tym lepiej, ale nie jest to takie proste. Przede wszystkim powinnaś wybrać produkty odpowiednie dla Twojego rodzaju włosów. Następnie należy pamiętać o tym, aby nie używać zbyt dużej ilości szamponu - wystarczy kostka wielkości większej monety. Co więcej, staraj się używać szamponu tylko na skórę głowy. Pod prysznicem i tak się spłucze, więc nie wcieraj go w końcówki. Unikaj też bardzo gorącej wody, bo może ona wysuszyć włosy.

Sprawdź także: https://styl.fm/newsy/391708.masz-dlugie-wlosy-poznaj-blyskawiczne-i-efektowne-fryzury

dbać o włosy

3. Znajdź dobrej jakości odżywkę i stosuj ją w odpowiedni sposób

Odżywka to bardzo ważny kosmetyk, jeśli chcemy w odpowiedni sposób traktować nasze włosy. Powinna być dopasowana do rodzaju Twoich włosów i ewentualnych problemów, jakie możesz mieć z nimi. Co więcej, trzeba ją również odpowiednio aplikować. Jeśli masz wystarczająco dużo czasu, powinnaś osuszyć włosy ręcznikiem po umyciu i przed nałożeniem na nie odżywki. Jeśli się spieszysz, wyciśnij przynajmniej wodę, gdyż zbyt duża jej ilość nie pozwala odżywce wniknąć we włosy i odpowiednio je nawilżyć.

4. Szczotkuj włosy dwa razy dziennie

Jeśli chcesz mieć piękne i zdrowe włosy, trzeba poświęcić trochę czasu i szczotkować je starannie dwa razy dziennie. Rób to rano i przed pójściem do łóżka, przez co najmniej jedną minutę. Pamiętaj tylko, aby robić to delikatnie i od dołu do góry, ponieważ szczotkując je od nasady możesz je uszkodzić. Pamiętaj też o tym, aby szczotka i grzebień były czyste, aby nie były pokryte włosami, olejkami i kosmetykami, co umożliwi rozwój bakterii.

5. Rozsądnie używaj suszarki do włosów

Gorące powietrze wysusza nasze włosy i niszczy je, dlatego powinnaś zadbać o to, by używać suszarki w odpowiedni sposób. Przede wszystkim, nie powinnaś suszyć włosów zaraz po ich umyciu. Przykryj je ręcznikiem i pozwól im wyschnąć przez około 15 minut w bardziej naturalny sposób. Następnie możesz użyć suszarki do włosów, ale jeśli to możliwe, staraj się nie używać wysokich ustawień ciepła. Ponadto, trzymaj suszarkę w pewnej odległości od włosów i poruszaj nimi, gdy ciepłe powietrze wykonuje swoją pracę.