loader
Uroda & Zdrowie

10 trendów w makijażu na lato 2021

10 letnich trendów w makijażu 2021

Pomysły na urodę / Pomysły na makijaż

Od modnych ubrań do modnego makijażu, świat mody jest miejscem, w którym możesz stworzyć różnorodne stylizacje. Po zapoznaniu się ze wskazówkami stylistów i ich wyglądem, dowiedzieliśmy się wszystkiego o najważniejszych trendach w makijażu na lato 2021.

1. Skupianie się na piegachJeśli masz piegi, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: piegi są w modzie. Minęły już czasy, kiedy wszystkie osiągnięcia współczesnej kosmetologii były wykorzystywane do kamuflażu piegów. Tego lata, piegi są prawdziwym trendem, styliści radzą, aby dopasować do nich swój makijaż i sprawić, aby był on jak najbardziej naturalny. Mówimy tu o naturalnych piegach. Nie należy robić sztucznych, bo ich nienaturalność będzie się rzucać w oczy.

2. Całkowicie naturalne.Nie dziwią nas już tzw. makijaże no-makeup. Jedna po drugiej, celebrytki publikują zdjęcia bez makijażu, więc trend na naturalne piękno, który rozpoczął się kilka lat temu, nie zwalnia tempa. Wiele znanych modelek, w tym Gigi Hadid (na zdjęciu), preferuje ten styl z niewidocznym makijażem.

3. Promienna skóraMakijaż z lekkim połyskiem był modny tej wiosny, ale na lato styliści proponują, aby był jeszcze bardziej świetlisty, podkreślając nie tylko linię kości policzkowych, ale także nos, czoło i brodę. Taki makijaż wygląda świeżo zarówno na żywo, jak i na zdjęciach. Trzymaj się jednak złotego środka, nadmiar rozświetlacza może spowodować efekt wizualny tłustej skóry, zamiast świeżej i rozświetlonej.

4. Bezbarwny błyszczyk do ustKolejnym echem trendu naturalności jest bezbarwny błyszczyk do ust. Szczególnie istotne dla mieszkańców miast, gdzie trzeba nosić maski. Niestety, koronawirus wpływa na życie we wszystkich dziedzinach, w tym na modę. Tak, tak, pandemia zmienia makijaż. I tak nie ma sensu nosić jasnej szminki pod maską, ale nie należy całkowicie rezygnować z błyszczyków i balsamów, bo to one chronią usta latem.

5. Żywy cieńTrendami w makijażu wieczorowym na lato 2021 będą cienie w głębokich, ciemnych odcieniach. Ten makijaż będzie szczególnie istotne, jeśli trzeba wyglądać uroczy, ale nadal muszą nosić maskę z powodu epidemii.

6. Czerwona szminkaCzerwona szminka rzadko wychodzi z mody, a lato 2021 roku nie jest wyjątkiem. Styliści radzą, aby wybierać odcienie, które harmonizują nie tylko z ubraniami, ale także z odcieniem skóry. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę porę dnia. To, czy wybierzesz błyszczącą, matową szminkę, czy też stworzysz efekt pocałowanych (lub lizakowych) ust, jest indywidualnym wyborem każdego z nas. W 2021 r. nie będzie jednoznacznych wymogów.

7. Tęczowy makijażTo chyba jeden z najbardziej "letnich" trendów. Jest mało prawdopodobne, że możesz sobie pozwolić na coś takiego w deszczową jesień lub zimę. Latem 2021 roku styliści sugerują, aby eksperymentować z wyglądem i nie poprzestawać na jednym odcieniu cieni. Czy chcesz więcej jasnych kolorów? Następnie uzupełnij swój makijaż jasnym, letnim manicure.

8. Naturalne brwiWreszcie możesz przestać wyrywać, farbować, malować, przedłużać i przycinać brwi, choćby na chwilę. Trendem na lato 2021 jest naturalny kształt i kolor brwi. Jeśli chodzi o ostatnią modę na tak zwane "lwie brwi" (trend, który sprawdziliśmy w tym przeglądzie mody), to opinie stylistów różnią się: Niektórzy zalecają, aby kontynuować czesanie brwi, inni uważają, że trend jest przestarzały. A więc wyczesywać czy nie? Oto jak to działa: jeśli zdecydujesz się na zabawny, imprezowy look, nadal możesz uzyskać efekt lwiej brwi, ale do biura i na co dzień, najlepszy będzie naturalny wygląd.

9. Strzałki ekspresyjneKolejnym trendem w makijażu są wyraziste długie strzałki skierowane ku górze. Do mody powraca eyeliner o zwężających się strzałkach, nadających kształt oka w kształcie migdała. Świetnie jest połączyć takie strzałki z atrybutem w stylu retro - okularami przeciwsłonecznymi w kształcie kotów. Ważne jest jednak, aby wziąć pod uwagę cały swój zestaw garderoby oraz kształt swoich naturalnych oczu. Szukasz idealnego dopasowania? Sprawdź naszą recenzję strzałek do oczu.

10. Brzoskwiniowy różLatem modny będzie również róż w odcieniach brzoskwini. Jest to jeden z najbardziej udanych odcieni, który pozwala na eksperymentowanie z makijażem oczu i ust. Brzoskwiniowy róż dobrze łączy się z innymi kolorami i wygląda stylowo zarówno na jasnej, jak i lekko opalonej skórze.

Studiując trendy XXI wieku, można zapomnieć o wielu modowych zasadach. Na przykład, styliści są podzieleni w kwestii tatuażu brwi i makijażu permanentnego w ogóle. Zrobić tatuaż czy nie zrobić - tylko Ty decydujesz. O gustach się nie dyskutuje. Jeśli jednak nadal masz odwagę wykonać makijaż permanentny, wybierz najbardziej naturalnie wyglądające opcje. Sondaże pokazują, że wielu mężczyzn w duchu nie może znieść demonstracyjnie nienaturalnych brwi, które zostały obraźliwie nazwane "clown".

Ogólnie rzecz biorąc, głównym trendem 2021 jest wybrać to, co lubisz. Kobieta jest piękna, jeśli używa makijażu, który daje jej pewność siebie i zrozumienie własnego piękna. Jeśli chcesz, stosuj jaskrawe kolory, jeśli chcesz, stosuj minimum kosmetyków tylko do celów pielęgnacyjnych.Najważniejsze jest to, że czujesz się dobrze, patrząc na siebie w lustrze. I życzymy Wam wszystkim udanego lata. Bądź piękna i szczęśliwa. Autor: Tatyana Kizhlo Omów artykuł
  • Wiadomości
Powiem moim przyjaciołom: zaprenumeruj magazyn:
  • Czytaj także
  • Comments Off on