loader
Uroda & Zdrowie

Moda wirusowa: 5 stylizacji COVID-19 autorstwa Marin Serre

Wirusowa moda: 5 stylizacji inspirowanych COVID-19 od Marin Serr

Beauty Ideas /... Image idea Koronawirus nadal ma wpływ na wszystkie dziedziny naszego życia. Nie ominęło to również świata mody, w którym nastąpiły radykalne zmiany. Marin Serr dołączyła do grona projektantów kreujących koronawirusowe trendy w modzie.

Pandemia, która ogarnęła świat, przyniosła nam wiele problemów. Jednak tajemnicę sukcesu, nawet w najtrudniejszych czasach, łatwo dostrzec w działaniach osób przedsiębiorczych, które idą z duchem czasu i potrzebami społeczeństwa. Jedną z tych potrzeb stała się konieczność zabezpieczenia się przed zakażeniem wirusem COVID-19, w szczególności poprzez stosowanie masek.

Nic więc dziwnego, że projektanci mody postanowili połączyć biznes z przyjemnością, tworząc modne stroje wzbogacone o maski wszelkiego rodzaju i koloru. Najnowsze kreacje Marin Serr nie są wyjątkiem, gdyż zaskakuje ona niekonwencjonalnymi pomysłami na viralową (w każdym znaczeniu tego słowa) modę.

1. Zamaskowana kurtkaMarin zaprezentowała różnorodne pomysły na modę, zarówno pret-a-porter, jak i haute couture. Niektóre stroje przypominały najnowszą kolekcję Karla Lagerfelda, z dużą ilością wzorów gęsich stóp.

2. Kurtka przeciwdeszczowa z maskąPodczas gdy wielu pożegnało się z fanny packs w damskich strojach (pozostawiając je mężczyznom), Maureen odważnie przywróciła je na wybiegi. A dlaczego nie? Torba na pasie jest poręczna do przechowywania środków antyseptycznych, zapasowych masek lub rękawic. A przezroczysta tkanina mackintosha przypomina kombinezony ochronne noszone przez medyków.

3. Kaptur i kominiarkaProjektantka starała się pokazać jedne z najbardziej zamkniętych stylizacji. Oprócz masek miała też pomysły na kominiarki z otworami tylko na oczy i grube kaptury, które całkowicie zakrywały głowę i chroniły przed zimnem, wiatrem i zarazkami.

4. Płaszcz i kominiarkaNie wszystkie stroje miały respiratory lub maski przeciwwirusowe. Ale było w nim wyraźne pragnienie, aby odeprzeć niebezpieczeństwa świata tak bardzo, jak to tylko możliwe. Ten strój, na przykład, wygląda bardziej jak płaszcz lub pudełko ochronne.

5. Maska zakrywającaW kolekcji Marina Serresa był bardzo ekstrawagancki styl haute couture. Przypominało to wszystkie te dziwne sztuczki, do których wielu uciekało się w szczycie pandemii, tworząc maski przeciwwirusowe z improwizowanych środków. W tym spojrzeniu nie ma nawet szczeliny na oczy, tylko delikatna siateczka koronki nad oczodołami. Biała zasłona jest nieco onieśmielająca, przypomina całun śmierci. Nie sądzisz?

Można tylko pozazdrościć pomysłowości i odwagi projektantowi. Tak, tak, odwagi, bo nie wszyscy patrzą przychylnym okiem na takie kreatywne rozwiązania. Projektantom często zarzuca się, że chcą się wypromować na fali pandemii.

Ale czy naprawdę jest powód, by zarzucać im, że są świadomi trendów? W końcu modny strój z maską na pewno nikomu nie zaszkodzi. I życzymy wszystkim, aby byli zdrowi. Zadbaj o siebie i swoich bliskich.
Autor: Mira Kirova Omówienie artykułu
  • Wiadomości
Powiedz znajomym: zaprenumeruj magazyn:
  • Czytaj także
  • Uwagi Zaproponowane przez