loader
Uroda & Zdrowie

3 najlepsze pomysły na seksowny makijaż w stylu lat 20.

3 najlepsze pomysły na seksowny makijaż w stylu lat 20

. Pomysły na makijaż

Minęło dokładnie 100 lat od czasów "szalonych lat dwudziestych". Czyż nie jest to pretekst do szukania pomysłów na stylowy makijaż tematyczny? Opowiemy Ci o cechach makijażu z lat 20-tych, a także przyjrzymy się kilku wspaniałym pomysłom na makijaż w stylu Wielkiego Gatsby'ego!

Cechy wyróżniające makijaż z lat 20.

Zanim przejdziemy do omówienia trzech interesujących opcji makijażu, musimy nieco zrozumieć, jakie cechy były popularne w latach 20. Powinnam od razu zaznaczyć, że makijaż dzienny sto lat temu był dość nudny, w przeciwieństwie do makijażu wieczorowego. Właśnie temu zamierzamy się przyjrzeć.

Ponieważ zdjęcia sprzed stu lat pozostawiają wiele do życzenia pod względem jakości, dla przejrzystego pokazu wykorzystujemy ujęcia współczesnych modelek, których wizerunki inspirowane są "ryczącymi latami dwudziestymi".

1) UstaPiękne

były małe, pulchne usta o wyrazistym, sercowatym konturze górnej wargi. Taki kontur jest również określany mianem "łuku Kupidyna". Piękne kobiety w latach 20. uwielbiały czerwoną szminkę, najlepiej w ciemniejszych odcieniach. W tym czasie firmy kosmetyczne zaczęły produkować błyszczyki do ust, które dodawały blasku makijażowi.


2) BrwiPamiętasz

wskazówki stylistyczne udzielane przez bohaterkę filmu Sługa Boży Roman? "Brwi powinny być cienkie jak nitka. Zaskakująco podniesiona!" - tak powiedziała modna Weronika, pomagając szefowej przeistoczyć się z odyńca w piękność. Piękności z lat 20. stosowały tę samą zasadę. Ich brwi były bardzo cienkie, uniesione w linii prostej lub łuku. Dziewczęta aktywnie korzystały z ciemnych kredek do brwi.


3) RóżW

tamtych czasach opalanie nie było popularne, dlatego skóra była blada i pokryta różem. Jeśli skóra była naturalnie opalona, stosowano odcienie pomarańczowe. Róż nie był nakładany wzdłuż kości policzkowych, jak to jest obecnie modne, ale na policzki, gdzie pojawiał się naturalny rumieniec na mrozie. Nie używano zbyt błyszczących różów do policzków, modne były odmiany matowe.


4) Cienie

nie były stosowane w ciągu dnia, ale w przypadku makijażu wieczorowego preferowano bardzo ciemne cienie. W tamtych czasach najpopularniejszymi kolorami były szary, czarny i brązowy. W latach dwudziestych modna była technika "przydymionego oka".5) Rzęsy Kobiety

dążyły do uzyskania rozmarzonego, miękkiego wyglądu dzięki gęstym, długim i czarnym jak smoła rzęsom. Aby rzęsy wyglądały na jeszcze grubsze, kolor nadawano również dolnym rzęsom.Podobnie jak dziś, ikonami stylu były wtedy sławne kobiety. Na przykład Coco Chanel i Greta Garbo.


Pomysły na odtworzenie makijażu w duchu

lat


20.

Czy znasz już cechy charakterystyczne makijażu z tamtych lat? Teraz czas na zabawę! Inspirację można znaleźć w fantastycznych filmach z lat 20.

1. Makijaż do Wielkiego Gatsby

'ego Choć w dzisiejszym świecie o wielu zasadach mody można zapomnieć, nadal istnieją pewne reguły. Na przykład: nacisk kładzie się albo na usta, albo na brwi. W 1920 roku zasada ta została pominięta w makijażu wieczorowym. Dziewczęta pomalowały na jaskrawe kolory zarówno usta, jak i oczy.


2. Ciemne brwi smokingowe w stylu lat 20.

Pamiętasz, jak rozmawialiśmy o subtelnych brwiach? Oczywiście, w nowoczesnym makijażu nie ma dla nich miejsca. Dlatego lepiej zachować swoje naturalne brwi, w razie potrzeby lekko je poprawiając i wydłużając. Kopia brwi z lat 20. ubiegłego wieku postarzy twarz o kilka lat, a w dzisiejszych czasach będzie wyglądać bardzo nieswojo. To samo dotyczy ust. Jeśli masz duże usta, nie przesadzaj, zmniejszając je wizualnie. Lepiej jest zwrócić uwagę na inne elementy makijażu w stylu lat 20., takie jak zastosowanie przydymionego cienia do powiek.


3. Monochromatyczny, czarno-biały makijaż w stylu filmowym

Uwielbiam ten film! Blogerka kosmetyczna pokazała prawdziwą klasę w tworzeniu stylizacji dziewczyny, która wygląda, jakby zeszła z ekranu. W latach 20. XX wieku kino było czarno-białe, co znajduje odzwierciedlenie w makijażu. Oczywiście, nie jest to bułka z masłem, ale to świetny tematyczny look. Byłby idealny do wykonania surrealistycznego makijażu na Halloween, prawda?Chcesz poznać jeszcze więcej pomysłów z tej niezwykłej epoki? W takim razie poszukaj ciekawej fryzury dla siebie wśród fryzur inspirowanych latami 20. Do stworzenia takiej pięknej fryzury potrzebne są stylowe akcesoria do włosów. W tamtych czasach długie włosy nie były modne. Ale nie spiesz się i nie chwytaj za nożyczki! Pokażemy Ci, jak stworzyć iluzję krótkiej fryzury na długich włosach.

Czy tak samo jak nam podobały się Wam stylizacje inspirowane latami 20. ubiegłego wieku? Mamy nadzieję, że tak. Świętuj setną rocznicę "Ryczących lat dwudziestych" w wielkim stylu!
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • Komentarze