loader
Uroda & Zdrowie

Wskazówki dotyczące stylu życia, które sprawią, że Twój manicure będzie trwalszy

Porady dotyczące stylu życia, dzięki którym paznokcie będą trwalsze

Pomysły na urodę Pomysły na manicure Jak sprawić, by Twój manicure był trwalszy? Kilka prostych wskazówek może pomóc w rozwiązaniu tego problemu. Podczas gdy niektóre z nich są Ci zapewne znane, inne mogą Cię zaskoczyć.

1. Przygotuj swoje paznokciePrzed nałożeniem lakieru do paznokci należy dobrze przygotować paznokcie. Upewnij się, że płytki paznokciowe są czyste i suche. Przetrzyj je niestrzępiącym się płatkiem kosmetycznym i środkiem czyszczącym na bazie acetonu. Możesz wyczyścić paznokcie starą, suchą szczoteczką do zębów i pastą z wybielaczem. To odświeży i rozjaśni płytki paznokci. Jeśli jesteś przeciwny acetonowi, zastąp go białym octem. Usuwa tłuszcz, który może stworzyć barierę między lakierem a paznokciem.

2. Użyj buffaKolejny klucz do długotrwałego manicure - –

Więcej na: https://miridei.com/idei-krasoty/nailart-ideas/kak-snyat-gellak-v-domashnih-usloviyah/©
miridei.com - lekkie polerowanie paznokci za pomocą buff
a.
Ta metoda pomoże wygładzić wszelkie nierówności i wgniecenia, bez względu na to, jak małe i niepozorne mogą się wydawać. Małe wypukłości na płytce paznokcia często powodują pękanie lakieru. Aby lakier do paznokci utrzymał się jak najdłużej, nie zapominaj o polerowaniu paznokci. Szlifuj je w jednym kierunku, unikając rozszczepiania i pękania. Nie zapomnij również opiłować paznokci, nadając im kształt podobny do skórek.

3.Przy okazji, kiedy pielęgnujesz swoje paznokcie, nie zapomnij zadbać o skórki

.

Używaj olejku i aplikatora z końcówką, ale nie obcinaj ich, aby Twoje paznokcie utrzymały się jak najdłużej. I pamiętaj: nie nakładaj lakieru na skórki, ponieważ spowoduje to odpryskiwanie.

4. Nie potrząsaj butelką z lakieremAktywne ruchy mogą spowodować, że lakier będzie pęcherzył i pękał

.

Aby wymieszać produkt, spróbuj rozetrzeć go w dłoniach. To powinno wystarczyć.

5.

Nakładaj

lakier

jak profesjonalista

.

Nakładaj lakier trzema wąskimi, równymi pociągnięciami, jedno na środku i jedno po każdej stronie

.

Następnie należy odczekać dwie minuty przed nałożeniem drugiej warstwy. Nie zapominaj, że im grubsza warstwa, tym bardziej prawdopodobne jest, że się odklei.

6. Przynieś swój własny lakier do salonuJeślijesteś wieloletnią użytkowniczką produktów jednej marki i nie jesteś pewna, czy Twój salon posiada na stanie produkty Twojego ulubionego producenta lakierów, po prostu przynieś

swój własny.

Nie ma w tym nic niezwykłego.

7. Trzymaj swoje paznokcie pod lampą UVLubisz żelowe lakiery do paznokci? Następnie trzymaj paznokcie pod lampą UV przez nieco dłuższy czas. Nie zagwarantuje to w 100% trwałego manicure, ale dodatkowy czas powinien teoretycznie przynieść Ci jakieś korzyści. Tylko uważaj! Według niektórych badań, duża ilość promieniowania UV może prowadzić do raka skóry. Należy pamiętać, że w przypadku manicure żelowego i szelakowego obowiązuje ta sama zasada: aby uzyskać najlepsze rezultaty, lampa do utwardzania powinna być tej samej marki co lakier.

8.Pomimo kuszącej idei szybkoschnącego lakieru, eksperci od paznokci radzą, aby trzymać się od niego

z

daleka

.

Ten lakier do paznokci wysusza paznokcie i powoduje odpryskiwanie, łuszczenie się, rozdwajanie i łamanie. Jeśli chcesz mieć zdrowe paznokcie, unikaj produktów na bazie acetonu innych niż zmywacz do paznokci.

9. Starannie wybieraj kremProdukty kosmetyczne, które rozsmarowujemy na dłoniach, mogą poważnie zaszkodzić naszym manicure

.

Alkohol zawarty na przykład w środkach antyseptycznych powoduje korozję warstwy wierzchniej i powoduje blaknięcie i odbarwianie koloru. Produkty złuszczające (balsamy i peelingi) również szybko korodują lakier. Jeśli balsam jest perfumowany, zawiera alkohol, który prowadzi do wysuszenia i otarć.

10. Nie mocz rąk w wodzie

Trzymaj się z dala

od wody po zakończeniu manicure

.

Kiedy moczysz ręce, paznokcie wchłaniają wodę, a ich naturalny kształt rozszerza się. Następnie, gdy woda wyparuje, paznokieć kurczy się z powrotem, powodując odpryskiwanie i pękanie lakieru. Jeśli więc chcesz zmywać naczynia, najlepiej załóż gumowe rękawice.

11.

Zakryj

przebarwienia brokatemJeśli minęło kilka dni, a Ty zauważyłaś, że Twój manicure odrasta lub zaczyna odpryskiwać, zamaskuj to miejsce brokatem

.

Zakryj wrastający żel, pokrywając podstawę paznokcia brokatem, aby uzyskać efekt ombré. Jest to najlepszy sposób na odwrócenie uwagi od wyszczerbionych lub pokrytych skazą paznokci. Dodatkowo, ten wzór wygląda ładnie i znacznie "przedłuży" żywotność Twojego żelowego lakieru.

Piękny manicure, który utrzymuje się przez tydzień (lub dłużej) to rzeczywistość! Po prostu będziesz musiał poświęcić na to trochę więcej czasu. Zacznij od przygotowania płytki paznokcia (witaj, polerowanie) i użyj odpowiednich produktów i technik koloryzacji (cienka warstwa lakieru do paznokci jest kluczowa). No i nie zapomnij założyć rękawiczek, jeśli nagle zdecydujesz się na sprzątanie.
Autor: Victoria Kunakova Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także
  • Komentarze