loader
Uroda & Zdrowie

7 ćwiczeń na idealną sylwetkę w domowym zaciszu

7 ćwiczeń na idealne ciało bez wychodzenia z domu

Pomysły na urodę / Jakie są Twoje pomysły na ćwiczenia? Pomysły na ćwiczenia Już niedługo rozpocznie się sezon plażowy! A niektórzy z nich zdążyli już wygrzać się na egipskich plażach. Teraz nadszedł czas, aby przygotować sylwetkę do lata. Proponujemy proste i skuteczne ćwiczenia, które można z łatwością wykonywać w domu. I nie ma wymówek!

Ćwiczenia fizyczne to coś więcej niż tylko sposób na zrzucenie wagi. Chodzi także o dobre samopoczucie wewnętrzne, wzmocnienie organizmu, radość i oczywiście zdrowie. Sport powinien iść w parze ze zrównoważoną i właściwą dietą. To właśnie te dwie rzeczy kształtują Twoje zdrowie. Dlatego też zalecamy ćwiczenia nie tylko przed sezonem plażowym, ale przez cały rok. Ćwiczyć mogą wszyscy ludzie, niezależnie od schorzeń i kondycji fizycznej. Wybraliśmy 7 skutecznych ćwiczeń, które powinny być wykonywane co najmniej 3 razy w tygodniu, w połączeniu z jakimś rodzajem treningu cardio (bieganie, chodzenie, skakanie na skakance). Ćwiczenia te można z łatwością wykonywać w domu. Przygotujmy się więc do lata, dobrze?

1. PrzysiadyPozycja wyjściowa: Stopy rozstawione na szerokość barków, ciężar ciała przenieś na pięty, opuść biodra, utrzymując wyprostowaną sylwetkę i napięte pośladki. W miarę podnoszenia się powinieneś odczuwać napięcie w nogach. Oprócz szybkiego spalania tłuszczu, przysiady wzmacniają nogi, pośladki i mięśnie brzucha. Najważniejsze jest, aby wykonywać je prawidłowo. Ciężar całego ciała powinien zawsze spoczywać na stopach, a tułów powinien być wyprostowany.

2. WypadyDoskonałe ćwiczenie na wzmocnienie mięśni pośladków. I to za pomocą zaledwie dwóch prostych ruchów. Stań prosto, stopy rozstawione na szerokość bioder. Wyciągnij jedną nogę do tyłu, opierając ją na palcach stóp. Zegnij drugą nogę tak, aby w kolanie była ustawiona pod kątem prostym. Wróć do pozycji wyjściowej i utrzymuj równowagę. To samo wykonaj na drugiej nodze. Powtórz ćwiczenie kilka razy.

3. Podnoszenie bioderKontynuuj pracę nad pośladkami. Jest to jedno z najłatwiejszych ćwiczeń. Połóż się plecami na podłodze i zegnij kolana, pozostawiając stopy na podłodze. Ręce wzdłuż ciała, przyciśnięte do ciała. Powoli podnieś miednicę do góry, napinając mięśnie pośladków. Powrót do pozycji wyjściowej. W celu maksymalnego napięcia mięśni można używać ciężarków.

4. PompkiWykonałeś już wystarczająco dużo pracy nad pośladkami i nogami. Przejdźmy teraz do innych klasycznych ćwiczeń wzmacniających mięśnie. Jeśli masz trudności z robieniem pompek, spróbuj najpierw wykonać ćwiczenie na kolana. Im bliżej kolan znajdują się ręce, tym łatwiej jest wykonać ćwiczenie. Kluczowa pozycja: ręce rozstawione na szerokość barków, silne nadgarstki w jednej linii z łokciami. Powoli opuszczaj się, aż klatka piersiowa prawie dosięgnie podłoża. Odepchnij się rękami i wróć do pozycji wyjściowej. Ważne jest, aby pracować również nad pośladkami i plecami. Bądź pewien, że dzięki takiemu ćwiczeniu twoje ramiona będą wyglądały pięknie i pyzato.

5. Naciśnięcie przyciskuPłaski brzuch to marzenie każdej dziewczyny. Istnieje bardzo prosty sposób na osiągnięcie tego celu. Ponadto znikną bóle pleców, a tułów stanie się prosty i zdrowy. Istnieje wiele kombinacji ćwiczeń na mięśnie brzucha. Podzielimy się z Tobą jednym z najskuteczniejszych. Połóż się na podłodze, ugnij nogi tak, aby uzyskać kąt prosty. Podnieś prawą nogę razem z ciałem. Sięgnij lewym łokciem w kierunku prawego kolana. Naprzemiennie wykonuj ruchy nóg i rąk, utrzymując umiarkowane tempo ćwiczeń.

6. Plank lub prasa izometrycznaNie ma

lepszego materiału do ćwiczeń niż nasza własna waga. Dlatego właśnie deska jest uważana za jedno z najpopularniejszych i najskuteczniejszych ćwiczeń. Tak, na początku będzie ciężko, ale warto, bo wszystkie mięśnie ciała się napną. Nadgarstki lub łokcie (w zależności od podpórki) powinny znajdować się w jednej linii z ramionami, plecy powinny być proste, a mięśnie brzucha napięte. Ciało powinno wyglądać jak jedna linia: bez żadnych zwisów i garbów. Napnij wszystkie mięśnie i postaraj się wytrzymać jak najdłużej.

7. Side plankMusisz pracować absolutnie wszystkimi mięśniami

brzucha.

Nie zapominaj więc o bokach. Zegnij prawą rękę w łokciu i przyciśnij ją do podłogi. Wyciągnij drugą rękę do góry, nad głowę. Należy trzymać się tylko ręki i boku prawej stopy. Staraj się stać jak najdłużej. Jest to bardzo skuteczne ćwiczenie. Jeśli sprawia Ci to trudność, wykonaj kilka ćwiczeń rozluźniających, ale nie opuszczaj ciała na podłogę.

Nie zapomnij się rozciągnąć! Po zakończeniu każdego zestawu ćwiczeń należy poświęcić kilka minut na rozciąganie. Mięśnie powinny się rozciągać i odpoczywać. Możesz wykonać kilka prostych pozycji jogi. Gwiazdy mogą być Twoją największą inspiracją. To one dbają o swoją sylwetkę, zawsze poświęcają czas na ćwiczenia fizyczne, a także pilnują swojej diety. Jennifer Lopez po prostu zadziwia swoją doskonałą figurą. A tak na marginesie, ma 51 lat! Ostatnio piosenkarka zamieściła na Instagramie zdjęcie, na którym pokazała swoją wyrzeźbioną sylwetkę: idealny brzuch, płaski brzuch, piękne nogi.

Wielu celebrytów dzieli się swoją techniką w mediach społecznościowych, więc śledź życie swoich ulubionych gwiazd, aby nie przegapić niczego ważnego. Niezapomnij też o 20 pomocnych sekretach dietetycznych dotyczących utraty wagi.
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • Komentarze