loader
Uroda & Zdrowie

5 najważniejszych powodów, dla których dieta nie pomaga schudnąć

5 głównych powodów, dla których diety nie pomagają schudnąć

Pomysły na urodę Diety i odżywianie

Stosujesz rygorystyczną dietę od dłuższego czasu, ale Twoja waga stanęła w miejscu lub nawet wzros
ła? Postaramy się dotrzeć do sedna przyczyn, abyś mógł znaleźć praktyczne rozwiązania. W tym artykule omówimy pięć typowych sytuacji, w których dieta nie pomaga schudnąć.

1.

Sprecyzujmy terminologię. Co dokładnie mamy na myśli, gdy mówimy, że chcemy schudnąć? Prawda jest taka, że tak naprawdę nie zależy nam na wadze. Zgadza się. To, czego naprawdę chcemy, to zmniejszyć objętość ciała: zatrzymać tłuszcz, utrzymać szczupłe nogi i zgrabną talię. Tyle tylko, że waga i objętość nie zawsze są ze sobą powiązane. Można przejść na dietę i intensywnie ćwiczyć, spalając tłuszcz i budując masę mięśniową. A mięśnie są znacznie cięższe niż tłuszcz. Przy 50 kilogramach wagi z mięśniami będziesz szczuplejszy i smuklejszy niż przy tych samych 50 kilogramach z tłuszczem. Więc nie spiesz się z rozpaczą, jeśli waga nie zmniejszy się lub nawet wzrośnie. Lepiej jest monitorować zmiany nie tylko poprzez ważenie, ale także poprzez mierzenie. Kup taśmę mierniczą i raz w tygodniu zapisuj objętość klatki piersiowej, talii, bioder, pośladków itp.


2. Nieprawidłowe liczenie kalorii

Wiele osób ma dość stwierdzenia "Jesteśmy tym, co jemy". Ale nie można kłócić się z prawdą, dlatego tak ważne jest, aby monitorować swoją dietę i nie mylić pojęcia "diety" i "strajku głodowego". Oto prawdziwa historia z mojego życia: moja znajoma odchudzała się przez rok i skończyła z zapaleniem jelita grubego i owrzodzeniem żołądka. Dziewczyna cały dzień siedziała przy biurku (rano w szkole, po południu w pracy) i niewiele się ruszała. Jadła wyłącznie trzy tabliczki czekolady dziennie: na śniadanie, obiad i kolację. I była tam tylko jedna nazwa dla słowa "czekolada": batony składały się z karmelu i nugatu. Innymi słowy, codziennie spożywała ogromne ilości cukru - energii dla swojego ciała, której nie miała czasu zużyć, jednocześnie gromadząc zapasy i przybierając na wadze. Żadnych ćwiczeń, żadnej wyszukanej diety. Wiecznie zmęczona, wiecznie zła i głodna, nigdy nie pozbyła się zbędnych kilogramów, ale dotarła do szpitala. To właśnie tam (dzięki gotowanemu kurczakowi i przaśnym ziemniakom) w końcu straciła zbędne kilogramy. Odrób pracę domową i miej oko na to, co jesz i w jakich ilościach. Dobrym pomysłem jest rozmowa z gastroenterologiem i dietetykiem na temat tego, co należy jeść, biorąc pod uwagę historię choroby, płeć i wiek. Nie zapomnij też o liczeniu kilodżuli i kilokalorii w posiłkach, aby dokładnie wiedzieć, ile energii musisz spalić. Masz ochotę na słodycze? Nie ma problemu, po prostu przygotuj sobie niskokaloryczne desery.


3.

Problemem może być również spożywanie zbyt dużej ilości tłustego mięsa zamiast

chudego

. Beztłuszczowe mięso jest bogate w aminokwasy, które są niezbędne do uzupełnienia białka. A białko z kolei jest potrzebne organizmowi do budowy tkanki mięśniowej. Odstaw więc klopsiki i zjedz chudy kawałek mięsa.


4.

Ostatnio ludzie, których znam, mają obsesję na punkcie koktajli z białka

w proszku

. Eksperci radzą jednak, aby nie uzależniać się od sproszkowanej żywności, ponieważ może ona powodować wzdęcia. Co więcej, wzdęcia powodują wzdęcia w jelitach i sprawiają, że ciało wygląda grubo. Nie wspominając już o tym, że mogą powodować poważne zanieczyszczenie powietrza. Wniosek jest prosty: jedz prawidłowo. A jeśli nadal jesteś głodny, spróbuj wprowadzić do swojej diety coś, co tłumi głód.


5. Efekt

plateau Na początku odchudzania możesz czuć się zadowolony z tego, jak szybko schudłeś. Po tym następuje efekt plateau, który pojawia się, gdy waga wydaje się zatrzymywać i nie chcemy już tracić na wadze. Nawiasem mówiąc, przyrost masy ciała może również powodować efekt plateau. Sekret tkwi w naszym metabolizmie. Ciało jest przyzwyczajone do wydatkowania określonej ilości energii i nie jest świadome, że chcemy schudnąć lub przybrać na wadze. Jest przyzwyczajony do określonej diety, reżimu itd. i włącza system stabilizacji wydatku energetycznego. Siedzimy na diecie, ćwiczymy, a organizm sam włącza tryb oszczędzania energii. Aby przezwyciężyć efekt plateau, konieczne jest trzymanie się jednej diety i codziennego reżimu przez długi czas. Istnieje inna, radykalnie przeciwna metoda z tak zwanymi huśtawkami rozładowującymi, kiedy na przykład raz w tygodniu zmniejszamy liczbę spożywanych kalorii, kołysząc systemem metabolicznym i zmuszając go do pracy w nowym trybie. Podczas huśtawki eksperci zalecają, aby nie obniżać spożycia kalorii poniżej 800-900 dziennie. Nie igraj z ogniem, nadmiernie ograniczając kalorie i odżywcze pokarmy, ponieważ może to tylko zaszkodzić zdrowiu i zaostrzyć efekt plateau. Pamiętaj, że porady dietetyka są nieocenione i nie uciekaj się do głodówek, ponieważ są one szkodliwe.Aby ułatwić monitorowanie diety, ważne jest, aby być świadomym pokus podczas zakupów żywności, które powodują , żeprzybieramy na wadze.Przydatne nawyki szczuplejszych osób, które pomagają kontrolować sylwetkę i zapobiegają gromadzeniu się tłuszczu w odpowiednim czasie, są dobrą pomocą w walce z otyłością . Bądź zdrowa i wyglądaj pięknie!
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn
  • Przeczytaj także
  • Comments Off on