loader
Uroda & Zdrowie

Świeże i piękne: jak przestać bać się swojego odbicia o poranku

Świeża i ładna: jak przestać bać się swojego odbicia o poranku

Pomysły na piękno / Pytanie o to, jak wyglądać świeżo i pięknie o poranku, nurtuje kobiety w każdym wieku. Stereotyp mówi, że problem opuchlizny, cieni pod oczami i poszarzałej skóry dotyczy tylko pań w wieku 30+. Jest to jednak zupełna nieprawda. Nawet młoda, 18-letnia dziewczyna może rano nie rozpoznać się w lustrze po kilku nocach ciężkiego braku snu, ogólnego zmęczenia lub nieprawidłowego odżywiania.

Bohaterki filmów o miłości i namiętności mają prawo budzić się rano piękne, z lekkim makijażem, gotowe na cały dzień. W rzeczywistości nie zawsze poranek kobiety jest tak "dobry", jak by sobie tego życzyła. Jeśli jednak wyrobisz sobie odpowiednie nawyki i nauczysz się kilku prostych wieczornych rytuałów, możesz codziennie rano widzieć w lustrze całkiem znośne odbicie.Jak przestać się bać, gdy rano ich odbicie

wygląda dobrze, to przedstawicielki płci pięknej, które ściśle przestrzegają reżimu snu. Ale tych, niestety, jest bardzo mało. Współczesne tempo życia zmusza kobietę do bycia w kilku miejscach naraz, do zarządzania wszystkim naraz i nie zapominania o czasie dla siebie. A czas ten przypada właśnie na noc, kiedy chaty są już wygaszone, a konie zatrzymane i odpoczywają w stajniach.

Kilka prostych zabiegów wykonanych przed pójściem spać, niezależnie od pory, o której kładziesz się spać, może pomóc w rozwiązaniu problemu porannej sztywności.
Nawet jeśli wieczorem świetnie się

bawiłaś

, nie musisz zapominać o demakijażu po hucznej imprezie firmowej, spotkaniu z przyjaciółmi czy długiej randce z ukochanym. Wieczorem skóra powinna być dokładnie oczyszczona, nie należy też zapominać o fazie nawilżania.Stosuj krem na noc odpowiedni do Twojego typu skóry, a także krem pod oczy. Odpowiednio nawilżona wieczorem skóra sprawi, że nie pojawią się irytujące "kurze łapki", a rano będziesz mogła obudzić się wypoczęta i gotowa do działania.

Jeśli nie masz kremu, użyj oleju kokosowego, oleju z pestek brzoskwiń lub, w ostateczności, zwykłego masła.
Obudzisz się bez opuchlizny

,

jeśli ostatni posiłek zjesz i wypijesz co najmniej 1,5 do 2 godzin przed snem. Wieczorem należy unikać wszystkiego, co słone, napojów alkoholowych i słodyczy, aby nie dopuścić do zastoju płynów w organizmie.Naucz się prawidłowo spać

Wiele przedstawicielek płci pięknej uwielbia spać na brzuchu, ale twarz, która przez całą noc była wtulona w poduszkę, nie może a priori wyglądać inaczej niż na pomarszczoną. Wyrób sobie nawyk spania na boku lub przynajmniej przewracania się na bok rano, aby skóra zdążyła się trochę "wyrównać" przed przebudzeniem.
Aby każdego ranka budzić się piękną, kobieta po 30. roku życia powinna regularnie

przesypiać

co najmniej osiem godzin. Ten sposób postępowania jest kluczem do przedłużenia młodości i urody. Nawet jeśli organizm jest zestresowany lub jeśli zmęczenie jest tak duże, że wzbudza w nim zdezorientowaną, histeryczną energię, lepiej jest zrobić wszystko, co możliwe, aby się wyspać.Dla każdej kobiety przepis będzie inny. Niektórzy potrzebują relaksującej kąpieli, inni świeżego łóżka i wygodnej, ulubionej piżamy, a niektórym wystarczy rozczesać napięte włosy, by poczuć się znacznie lepiej.
Zrezygnuj z

gadżetów

Przed snem unikaj siedzenia przed komputerem, czytania czegoś na ekranie telefonu lub oglądania telenoweli na laptopie, który znajduje się zbyt blisko Ciebie. Długotrwały kontakt z ekranem powoduje zaczerwienienie i opuchliznę oczu. Aby uniknąć porannej opuchlizny oczu, najlepiej odstawić wszystko na 2 godziny przed snem.

Nie zapominaj o czystym powietrzu Wietrzenie

pomieszczeń wieczorem - to obowiązkowy rytuał w każdych okolicznościach. Czyste, świeże powietrze sprawi, że poczujesz różnicę między dobrym odpoczynkiem w nocy a natychmiastowym "odświeżeniem" urody Twojej skóry i lekkim porannym blaskiem.Jak szybko odświeżyć twarz rano

Jeśli nie możesz obudzić się bez opuchlizny - w końcu spędziłeś zbyt wiele czasu przy komputerze, wypiłeś kieliszek czerwonego wina przed snem lub zjadłeś coś "bardzo" zakazanego przed snem - nie wpadaj w panikę.
  • Trzymaj w zamrażarce co najmniej kilka kostek lodu, aby zniwelować skutki imprezy, na której właśnie byłaś;


  • -
  • nie tylko zamrażaj wodę, ale także napary ziołowe, takie jak rumianek, które mogą natychmiastowo pobudzić Twoją skórę;
  • zielona herbata - pocieraj twarz świeżo zaparzoną torebką herbaty, lekko schłodzoną po zap

arzeniu, przez
  • noc

,
  • aby zmniejszyć opuchliznę

.


Skupiając się na twarzy, nie zapominaj, że całe Twoje ciało wymaga przebudzenia. Odcień skóry znacznie się poprawi, jeśli rano wykonasz kilka lekkich ćwiczeń, w tym ćwiczenia na obrzęki (skoki do drenażu limfatycznego lub delikatne oklepywanie całego ciała, od łydek po szyję).

Wiedza o tym, jak wyglądać świeżo i pięknie o poranku, doda Ci odwagi, by nastawić budzik pół godziny później, bo nie będziesz już musiała spędzać godzin na budzeniu się i myciu przed spotkaniem z rodziną na śniadaniu lub pilnym wyjściem do pracy.
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj:
  • Przeczytaj także
  • Komentarze