loader
Uroda & Zdrowie

Jak stylowo łączyć biżuterię w 2022 roku: zasady mody

Jak stylowo dobierać biżuterię w 2022 roku: zasady mody

Pomysły na piękno / Pomysł na zdjęcie Głównym i ekscytującym pytaniem dla wszystkich dziewcząt w styczniu jest to, jak nosić i dobierać biżuterię w 2022roku. Kobiety zawsze poszukują nowych trendów w świecie mody i starają się zawsze wyglądać stylowo i gustownie. Dotyczy to nie tylko ubrań i butów, ale także akcesoriów i biżuterii.Niezależnie od pogody i nastroju, każdego dnia dziewczyny starają się założyć stylowy strój i uzupełnić go oryginalnymi detalami. W końcu dodają one wizerunkowi osobowości i wyrafinowania. Na początku roku trwa więc polowanie na modną biżuterię. Każda kobieta stara się uzupełnić swoją kolekcję o stylowe i modne atrybuty, które będzie mogła nosić przez cały rok.


Przed wyjściem na miasto każda dziewczyna marzy o tym, aby założyć, jeśli nie całą

biżuterię

, to przynajmniej kilka najbardziej ulubionych, aby przyciągnąć więcej spojrzeń i pochwalić się przed wszystkimi. Często stajemy przed lustrem i myślimy o tym, żeby się rozebrać lub wyjść. I to pytanie i wybór dręczy nas każdego dnia. Chcemy założyć nasze ulubione elementy biżuterii, ale najczęściej nie pasują one do siebie. Oto kilka niepisanych zasad, które pomogą Ci lepiej zrozumieć, jak dobrać odpowiednią kombinację biżuterii.
 1. Podstawowa zasada mówi, że nie należy mieszać kolorów i różnych metali szlachetnych. Biżuteria z białego złota nie będzie dobrze współgrała z żółtym lub czerwonym złotem.
 2. Mieszanie kamieni o tym samym wyglądzie świadczy o złym guście. Diament po prostu zgubi się w natłoku innych kamieni kolorowych, dotyczy to również wszystkich innych kamieni szlachetnych. Wyjątkiem są kamienie podobne pod względem koloru.
 3. Pamiętaj, że designerska biżuteria na zamówienie nie jest pożądana jako uzupełnienie czegokolwiek. Same w sobie wyglądają świetnie.
 4. Należy również wziąć pod uwagę swoją budowę ciała. Na delikatnej dziewczynce duża i obszerna biżuteria będzie wyglądać absurdalnie. Miniaturowy pierścionek na pulchnej dłoni również wyglądałby absurdalnie.
 5. Dotyczy to również wieku: młoda dziewczyna nie powinna nosić dużego pierścionka, a kobieta w sile wieku nie powinna nosić biżuterii. Byłoby to oznaką złego gustu.
 6. Warto pamiętać o tym, aby zrozumieć, na jaką imprezę się wybierasz. Należy wcześniej zapytać o zasady ubioru.

Eleganckie i drogie

zegarki

na rękę nie potrzebują bransoletek. Jeśli chodzi o pierścionki, można je dobrze połączyć w jednym obrazie z zegarkiem i niekoniecznie muszą być drogie.

Zegarków nie należy łączyć z bransoletkami wykonanymi z metali szlachetnych. Bransoletki z biżuterii kostiumowej będą się dobrze komponować, jeśli zegarek jest mały i ma cienki pasek.

Pierścionki, jako uzupełnienie zegarka, zaleca się nosić na drugiej ręce. Aby nie przesadzić z dodatkowymi akcesoriami do zegarka, lepiej najpierw zwrócić uwagę na rozmiar tarczy zegarka i szerokość paska. Im bardziej obszerny zegarek, tym mniej potrzebuje akcesoriów.


Niepisaną

zasadą

jest noszenie nie więcej niż trzech sztuk biżuterii. Nie powinny one jednak koncentrować się wokół jednej części ciała. Należy też pamiętać o jednolitym stylu biżuterii: pierścionki powinny pasować do ozdób na szyję, a kolczyki do ozdób na nadgarstek. Nie zapominaj, że biżuteria jest dopełnieniem stylizacji i nie należy przesadzać z jej ilością. Zegarek, pierścionek i bransoletka na tej samej ręce przesadnie podkreślają wygląd. Standardowe kombinacje uzupełniające są następujące:
 1. Pierścionek + kolczyki + bransoletka;
 2. Zegarki + kolczyki + broszka;
 3. Naszyjnik + kolczyki + bransoletka.

Jak łączyć biżuterię z różnymi kamieniami

Prawdopodobnie najtrudniejszą rzeczą jest dobranie odpowiedniego zestawu biżuterii i kamieni w jednym tandemie. Jeśli nie znasz podstawowych zasad, możesz wyglądać absurdalnie.
 1. Ciepłe do chłodnego. Dobre połączenie kamieni w tym samym odcieniu lub w tej samej kolorystyce.
 2. Koło kolorów. Znajdź w Internecie obraz koła Johannesa Ittena, a łatwiej będzie Ci się zorientować w wyborze palety kolorów kamieni. Istnieją trzy podejścia do wyboru właściwej palety kolorów.
 3. Neutralne kamienie. Przezroczyste, czarne, szare lub białe kamienie szlachetne zawsze będą wyglądać odpowiednio w jednej stylizacji.

Jaką ilość biżuterii mogę nosić w tym samym czasie?

Nie istnieje jedna zasada etykiety biżuterii, która dokładnie określa, ile biżuterii można nosić. Istnieje jednak kilka wskazówek, które mogą pomóc w łatwym określeniu stosowności danego akcesorium.

Zasada dwóch biżuterii mówi, że nie należy przekraczać dwóch lub maksymalnie trzech dodatków biżuteryjnych w jednej stylizacji. Jeśli nosisz pierścionek z dużym kamieniem, powinnaś ograniczyć się do noszenia innej biżuterii na rękach. A jeśli nosisz pierścionek zaręczynowy i zaręczynowy, możesz je uzupełnić łańcuszkiem lub bransoletką.Etykieta jubilerska zabrania łączenia złota i srebra w tym samym obrazie. Nie zaleca się również noszenia złotej biżuterii z biżuterią kostiumową. Może to być uznane za zły gust.

Nie zapominaj, że jeśli zdecydujesz się na noszenie niestandardowego elementu biżuterii, ogranicz się do niego. Nieporęczny pierścionek na cały palec lub wspaniały, ponadwymiarowy naszyjnik od znanego projektanta lepiej nie uzupełniać dodatkowymi atrybutami. Tak jest również w przypadku dużych diamentów. Po prostu nie potrzebują swoich sąsiadów. Aby luksusowa biżuteria nie zgubiła się w obrazie, lepiej nie rozcieńczać jej i nie uzupełniać niczym innym.Przedstawiliśmy modne trendy i podstawowe zasady mody. Teraz już wiesz, jak modnie nosić i łączyć biżuterię w 2022 roku i wyglądać zniewalająco w każdej stylizacji i na każdej imprezie.
Omów artykuł Powiedz znajomym: Zaprenumeruj magazyn
 • Czytaj także
 • Comments Off on