loader
Uroda & Zdrowie

15 ćwiczeń, które szybko spalają dodatkowe kalorie

15 ćwiczeń, które szybko spalą te dodatkowe kalorie

Pomysły na urodę Pomysły na ćwiczenia

Niektórzy mówią, że cardio jest najlepszym kompleksem do spalania kalorii, podczas gdy inni patrzą z góry na eliptyki i mówią, że nie ma nic lepszego niż sesja treningu siłowego. Więc na co najlepiej postawić? Przestudiowaliśmy opinie ekspertów i wybraliśmy dla Ciebie 15 najlepszych różnych treningów, które mogą skutecznie spalić kalorie.

W tym akapicie przyjrzymy się kilku poradom ekspertów, a także damy Ci szansę na poznanie filmów z innymi wersjami ćwiczeń.

1. Skakanka

Kalorie spalane w ciągu godziny: 667-990 kcal.

Lina do skakania jest jednym z najlepszych urządzeń do ćwiczeń wymyślonych przez ludzkość. Skakanki są niedrogie i łatwe do skonstruowania z liny, nie zajmują też miejsca w domu, w przeciwieństwie do drogich i gigantycznych gigantów. Lepiej trenować na dobrej powierzchni (idealna jest specjalna podłoga na siłowni), ale dobrze jest też trenować na zewnątrz (jeśli wybierzesz płaskie miejsce). Ćwiczenia z liną do skakania należą do najlepszych treningów na świeżym powietrzu.


2. bieganie po równym terenie

Kalorie na godzinę: 566-839 kcal.

Optymalny stosunek biegu i odpoczynku to 2 do 1. Czyli jeśli biegniemy przez 2 minuty, to powinniśmy odpocząć przez minutę lub przejść się w łagodnym tempie.


3. bieg pod górę

Kalorie na godzinę: 639-946 kcal.

Sprintuj przez 20-sekundowe interwały, aby skutecznie pozbyć się kalorii. Zachowaj szczególną ostrożność na schodach, uważaj na swoje stopy.


4. chodzenie po schodach

Kalorie na godzinę: 452-670 kcal.

Optymalne rezultaty osiąga się przy prędkości 77 kroków na minutę. Aby uzyskać szybki i efektowny efekt, ćwicz z ciężarkami. Zacznij od lekkich hantli o wadze pół kilograma i pracuj do 3-4 kg.


5. Kolarstwo

Kalorie na godzinę: 568-841 kcal.

Podobnie jak w przypadku intensywnego biegania, krótka, ale wartka jazda spala więcej kilokalorii niż długa, miarowa i rekreacyjna jazda na rowerze, podczas której leniwie pedałujemy.


6. Ćwiczenia na rowerze stacjonarnym

Kalorie na godzinę: 498-738 kcal.

Co jest wymagane do osiągnięcia rezultatu? Ćwicz w interwałach, zwiększając intensywność i zmniejszając odpoczynek według poniższego schematu:
1) 10 sekund wolna jazda, 50 sekund odpoczynku;
2) 15 sekund szybka jazda, 45 sekund odpoczynku;
3) 20 sekund szybka jazda, 40

sekund odpoczynku.


Istnieją też inne warianty.


7. Kickboxing

Ilość kalorii na godzinę: 582-864 kcal.

W każdym treningu ważne jest, aby pamiętać o wartości przerw. Naprzemiennie półtorej minuty intensywnego sparingu z półtorej minuty odpoczynku.


8. Trening na wioślarzu

Wydatek kaloryczny na godzinę: 481-713 kcal.

Nie wiem dlaczego, ale po prostu uwielbiam symulowane wioślarze. W prawdziwym życiu zawsze wiosłuję w cholerę na łodzi, robiąc dzikie kółka. Z kolei na siłowni od razu czujesz się jak super-mega-duper klasa wioślarza! Optymalne wyniki osiąga się, gdy ćwiczy się z mocą 150 W (tę wartość można sprawdzić na nowoczesnych urządzeniach do ćwiczeń).


9. Trening Kettlebell

Kalorie spalane w ciągu godziny: 554-822 kcal.

Według mistrzów sportu ćwiczenia z kettlebell mają doskonały efekt treningu metabolicznego, powodując, że organizm spala kalorie nawet przez 36 godzin po zakończeniu ćwiczeń. Wow, gdybym tylko umiała podnosić kettlebells... Przy zwichnięciach spowodowanych nieprzestrzeganiem zaleceń trenera, ten sport nigdy nie powinien być dozwolony. Należy pamiętać, że na początku nie zaleca się trenowania z samymi kettlebells. Koniecznie poproś doświadczonego sportowca o nadzorowanie Twoich poczynań.


10. Trening siłowy

Wydatek kaloryczny na godzinę: 341-504 kcal.

Trening siłowy może obejmować skoki, przysiady, barre i tak dalej. Niektórzy uważają, że dodatkowy efekt spalania kalorii, jaki daje okres odpoczynku, działa najlepiej, gdy pracujesz do granic możliwości, a nie zatrzymujesz się na, powiedzmy, 10-15 powtórzeniach. Nie należy jednak forsować się do granic możliwości, aby nie stracić tętna.


11. Metaboliczny trening obwodowy

Liczba kalorii na godzinę: 340-505 kcal.

Możesz swobodnie wybierać różne ćwiczenia do kompleksu treningu metabolicznego, ale zawsze zaleca się pracę nad różnymi grupami mięśni. Zasada jest różna, np. może to być 30 sekund ćwiczeń, 20-10 sekund odpoczynku.


12. Trenażer orbitrek

Kalorie spalane w ciągu godziny: 322-478 kcal.

Jeśli interesuje Cię tylko trening na eliptyku, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Po pierwsze trzeba zwiększyć prędkość ruchu, a po drugie dodać opór do maszyny. Na pierwszym poziomie będziesz się leniwie poruszać w kierunku szczupłości aż do następnego wieku. Pracuj mocniej, pracuj mocniej!


13. crossfit rope workout

Kalorie spalane w ciągu godziny: 285-421 kcal.

Aby uzyskać efektywne rezultaty spróbuj wykonać zestaw 5 półminutowych przebieżek z krótkimi przerwami na odpoczynek. Staraj się z każdym pociągnięciem wykonywać więcej uderzeń niż poprzednie.


14. Power Yoga

Wydatek kaloryczny na godzinę: 226-335 kcal.

Joga to świetny sposób na wyeliminowanie stresu, poprawę oddechu, wzmocnienie ciała i odchudzanie. Dla szybkich efektów eksperci polecają zajęcia vinyasa jogi.


15. Pływanie

Kalorie na godzinę: 200-700 kcal .

Basen, jezioro, morze lub jakikolwiek inny zbiornik wodny może zrobić sztuczkę, o ile woda nadaje się do pływania. Nawet przez samo utrzymywanie ciała na powierzchni wody można spalić do 200 kcal na godzinę. Dodaj trochę ćwiczeń i możesz uzyskać nawet 700 kcal na godzinę!Nawet po dobrze przespanej nocy wciąż nie masz energii do uprawiania sportu, czy nawet zwykłych czynności? Jeśli tak, to powinnaś poznać kilka energetyzujących ćwiczeń, które rozruszają Cię od samego rana. Wiele osób na początku roku nastawia się na jakąś poważną pracę nad sobą i planuje schudnąć przed wiosną i latem. To właśnie wtedy ludzie najczęściej kupują sprzęt do ćwiczeń. Jesteś jednym z nich? Wówczas warto wiedzieć, kiedy i jakiego sprzętu do ćwiczeń nie należy kupować, aby nie wyrzucić pieniędzy w błoto.

Zapewne widziałeś już sporo ćwiczeń w naszym wyborze, które mają upragniony efekt spalania kalorii po zakończeniu treningu, innymi słowy, gdy odpoczywasz. Fajne, prawda? Napracowałeś się i teraz odpoczywasz - ale kalorie wciąż się palą. Marzenie!
Autor: Mira Kirova Omów artykuł
  • Odchudzanie
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także
  • Komentarze