loader
Uroda & Zdrowie

Makijaż z użyciem kosmetyków naturalnych

Znalezienie naturalnych kosmetyków to zdecydowanie mniejsza oferta sprzedażowa niż tradycyjnych produktów. Na szczęście powoli się to zmienia i wiele marek jest już zainteresowanych tą częścią rynku. Teraz można znaleźć kosmetyki naturalne, które będą potrzebne do wykonania makijażu twarzy. Ceny nie są wyższe niż w drogeriach, więc większość będzie w stanie je kupić.

Kto może wykonać naturalny makijaż?

Tutaj odpowiedź, jak się wydaje prosta, to propozycja dla fanów ekologicznych produktów dla osób, które borykają się z problemami skórnymi. Skład kosmetyków naturalnych będzie bardziej przyjazny dla skóry, ale może się też zdarzyć tak, że kosmetyki te będą miały negatywny wpływ na skórę. Przykładowe składniki, które mogą być zasiane w składzie to alkohol denaturowany, który jest naturalnym konserwantem. Dobrze będzie również sprawdzać skład również w kosmetykach naturalnych, albo takich, które mają certyfikaty jakości. Dużą grupę prezentowanych tu propozycji stanowią kosmetyki mineralne, które najczęściej występują w formie sypkiej, rzadziej sprasowanej. Wersje skompresowane posiadają dodatkowe składniki.

Podkład naturalny

Jeśli szukasz naturalnego podkładu, będziesz mogła wybierać wśród kosmetyków mineralnych. Mają one sypką formułę. Jeśli chcesz od czasu do czasu pokryć twarz, możesz punktowo nałożyć kilka warstw podkładu mineralnego. Na rynku dostępne będą również korektory mineralne w postaci gęstego kryjącego kremu. Taka formuła będzie bardziej odpowiednia do aplikacji pod oczy niż sypka. Czyste minerały często podkreślają suchość skóry. Dobre nawilżenie skóry to zawsze podstawa udanego makijażu mineralnego.

Podkład naturalny

Jest to puder ryżowy, bambusowy, na bazie myszki, celulozy, białej glinki. Pudry te mają postać białego proszku. Dzięki niemu będziesz mogła uzyskać matowe krycie i rzeczywiście efekt będzie idealny.

Róż naturalny, brozer, rozświetlacz

Produkty w formie sypkiej, które pozwalają na stworzenie świetnego połączenia kolorystycznego. Wadą tej formuły będzie duże prawdopodobieństwo pojawienia się kolorowych kropek w niepożądanych miejscach. Kosmetyki prasowane to również dość często proponowane obecnie rozwiązania, które będą wygodne w aplikacji.

Naturalne kosmetyki do twarzy

Naturalne cienie do powiek

Tutaj sytuacja wygląda podobnie jak w przypadku róży, bronzerów i rozświetlaczy. Cienie mają sypką formułę, dlatego będzie można je mieszać i dzięki temu będzie można stworzyć wiele różnych kolorów. Z 2-3 kolorów możesz stworzyć nawet kilkanaście różnych odcieni.

Tusz naturalny

Bazować będzie na olejkach i woskach, dzięki czemu rzęsy będą odżywione i dobrze nawilżone. Będą też mogły zyskać na elastyczności i grubości. Aplikacja tuszu nie będzie się różnić od tej, którą stosuje się w zwykłych kosmetykach.

Naturalny lakier do paznokci

To trudna kwestia, ponieważ samo stosowanie lakierów zakłada, że będą to substancje chemiczne. Na rynku dostępne są lakiery bez tych substancji. Mamy tam formaldehyd czy parabeny. Należy jednak pamiętać, że takie lakiery mają mniejszą trwałość.