loader
Moda

Kupujemy Legginsy

Legginsy to bardzo stylowa i wygodna część garderoby. Są one szczególnie popularne wśród młodych kobiet. Zazwyczaj ich stylizacja jest dobra, ale zdarzają się też wpadki. Błędy modowe są łatwe do wyeliminowania, wystarczy zastosować się do kilku prostych wskazówek, które sprawią, że legginsy zawsze będą wyglądać dobrze.

Najważniejszą, a zarazem najbardziej podstawową zasadą jest to, że legginsy nie zastępują spodni i nie powinny być w ten sposób wykorzystywane. Jest to pewna alternatywa dla rajstop i tylko taka jest ich funkcja. Rajstopy są dodatkiem, a nie główną częścią garderoby.

Bardzo ważna jest również jakość legginsów. Najlepiej prezentują się te, które są całkowicie kryjące, a materiał, z którego są wykonane, będzie dobrej jakości. Dobre legginsy to te sprężyste i z dużą domieszką lycry. Nie warto oszczędzać na legginsach, tanie egzemplarze szybko się niszczą, a co za tym idzie zaczynają wyglądać nieestetycznie - zdarzają się rozstępy i prześwity.

legginsy damskieRozmiar ma znaczenie, także w przypadku legginsów, dlatego musi być starannie dobrany. Niestety, kobiety często sięgają po ubrania o zaniżonych rozmiarach, wierząc, że lepsze dopasowanie wpłynie pozytywnie na wygląd sylwetki. Jest to oczywiście błędne myślenie, nawet najlepsze legginsy, które będą za małe, będą wyglądały źle. Nie ukształtują one odpowiednio sylwetki, ale zwrócą uwagę na niedoskonałości nóg czy bioder. Zbyt duże legginsy również nie są dobrym rozwiązaniem, kobieta w takich wygląda po prostu dziecinnie.

Jeśli chodzi o długość legginsów, to w tym przypadku panuje pewna dowolność. Dłuższe legginsy, sięgające kostek, optycznie wydłużają i wyszczuplają sylwetkę. Krótsze mogą sprawić, że sylwetka będzie wyglądała po prostu ciężej. Jeśli chodzi o stylizację, góra nie powinna być zbyt obcisła, krótka ani prześwitująca. Co najlepiej komponuje się z legginsami? Chusteczki, długie swetry i sukienki. Dobrze sprawdzą się również w połączeniu z mini spódniczką.

Równie ważne w stylizacji z legginsami są oczywiście buty. Dobrze wyglądają baleriny, klasyczne szpilki, letnie sandały lub botki. Lepiej unikać ciężkich butów typu koturny, platformy czy obuwia sportowego i trampek.

To elementarne zasady prawidłowego korzystania z legginsów. Są oczywiście kwestie, które zależą od gustu czy rodzaju okazji. Najlepiej jest postawić na prostotę i umiar. Warto mieć w szafie legginsy gładkie, ciemne i matowe, ale wiele zależy od indywidualnego stylu każdej kobiety.