Serum do twarzy: dobre czy złe
Pomysły na urodę /.
Pielęgnacja
skóry Serum do twarzy
to produkt pielęgnacyjny, który pojawił się w kosmetologii stosunkowo niedawno. Mimo to zdążył już podbić serca kobiet za swoje właściwości odmładzające. Niewiele osób wie, że serum to skarbnica dobroczynnych witamin i składników aktywnych, które odżywiają komórki skóry, wyrównują koloryt twarzy i wygładzają zmarszczki. Mogłoby się wydawać, że to panaceum na zmiany związane z wiekiem, ale nie. Serum do twarzy ma zarówno pozytywne, jak i negatywne działanie. Kiedy jest szkodliwy, a kiedy korzystny? Czym jest serum do twarzy?
Serum to emulsja kosmetyczna zawierająca wysoce skuteczne składniki biologicznie aktywne. Zawiera glicerynę, naturalne i biologiczne ekstrakty, kwas hialuronowy i inne składniki. Produkt trafił do kosmetologii z farmakologii, dlatego jest bezpieczny w użyciu. Najczęściej ma lekką wodnistą konsystencję, ale zdarzają się też tłuste formuły.
Cechą szczególną serum jest to, że zawiera wysokie stężenie składników aktywnych (od 40 do 70%), które wnikają głęboko w strukturę skóry i dają natychmiastowy efekt. Żaden z pozostałych znanych produktów pielęgnacyjnych nie zapewnia takiego efektu. Na przykład w kremach stężenie składników aktywnych wynosi zaledwie 5-10%.
W przeciwieństwie do kremów i masek, serum składa się z bardzo małych cząsteczek, które są zamknięte w specjalnych nanosomach i mogą być łatwo wchłaniane przez organizm. Dzięki temu szybko wchłania się w skórę, wnikając głęboko w naskórek i działając na obszary problemowe. Wystarczy kilka kropel substancji, aby już po pierwszej aplikacji pojawiły się efekty. Regularne stosowanie serum do twarzy tworzy efekt kumulacji.
Stosuje się go na problematyczne obszary twarzy i dekoltu. Warto mieć na uwadze, że w zależności od rodzaju (nawilżające, odżywcze, wybielające, antybakteryjne itp.), serum działa na jeden punkt i rozwiązuje tylko jeden problem.
Wybierając serum, należy wziąć pod uwagę indywidualny typ skóry oraz czas wystąpienia problemu. Wszystkie serum działają szybko, ale są takie, które dają efekt natychmiastowy i takie, które mają efekt długotrwały.
Zalety serum do twarzy
Pod wpływem negatywnych czynników zewnętrznych i wewnętrznych skóra twarzy traci swoją dawną jędrność i wygląd. Częsta ekspozycja na słońce, regularne stosowanie kosmetyków, zła dieta, brak nawilżenia organizmu, zmiany związane z wiekiem - wszystko to prowadzi do tego, że komórki przestają produkować kolagen i elastynę. Brak tych białek można zauważyć gołym okiem: skóra staje się matowa i luźna, pory wydają się szerokie, pojawiają się głębokie zmarszczki.
Kobiety często decydują się na drastyczne zabiegi kosmetyczne, które są krótkotrwałe i uzależniają. Odmładzanie laserowe, mezoterapia mogą być zastąpione specjalnymi serum.
Zalety serum do twarzy:
- wspomaga produkcję własnego kolagenu;
- poprawia wydzielanie sebum i krążenie krwi;
- nawilża i normalizuje równowagę wilgoci w skórze;
- zwiększa właściwości ochronne naskórka
;
- zmniejsza pory i redukuje zmarszczki
;
- wyrówn
uje
- koloryt skóry, eliminując pigmentację
;
- sprawia, że skóra jest gładka
i promienna.
Serum
ogólnie poprawia stan skóry twarzy zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie.
Warto pamiętać, że stosowanie serum raz w tygodniu nie rozwiąże całkowicie problemu. Aby doprowadzić skórę do pożądanego stanu, warto stosować kurs serum w połączeniu z innymi produktami kosmetycznymi.
Serum do twarzy: Harm
Dobrej jakości, odpowiednio dobrane serum do twarzy jest całkowicie nieszkodliwe dla Twojej skóry. Jednak, jak każdy kosmetyk, może działać nieprawidłowo, a nawet szkodzić, jeśli jest niewłaściwie stosowany.
Najlepiej skonsultować się z profesjonalistą w sprawie wyboru produktów do pielęgnacji skóry, ale pamiętaj, aby przestudiować ich skład przy wyborze własnych produktów. Serum nie powinno zawierać żadnych syntetycznych substancji ani chemicznych dodatków.
Przede wszystkim pamiętaj, że skoro serum do twarzy działa punktowo, to musisz dobierać produkt do rodzaju cery, a nie do jego przeznaczenia. Niektóre produkty nadają się tylko do skóry wokół oczu, inne działają punktowo, zwalczając stany zapalne i łuszczenie się skóry. W zależności od przeznaczenia, składniki mogą się różnić. Serum przeciwzapalne nie powinno być stosowane na delikatną skórę wokół oczu, ponieważ formuła pierwszego produktu jest bardziej aktywna i ostra.
Ponieważ serum zawiera kwasy, nie powinno być stosowane latem, aby uniknąć pojawienia się plam pigmentowych. Jeśli jednak produkt wymaga zastosowania, należy użyć kremu z filtrem lub kremu nawilżającego, aby "uzupełnić" serum.
Serum może być stosowane nawet przez nastolatki, ale nie nadaje się do skóry nadwrażliwej.
Jak stosować
serum do twarzy Aplikacja serum do twarzy obejmuje następujące etapy:
- Oczyszczanie za pomocą preparatu oczyszczającego, żelu, wody micelarnej
.
Nawilżać tonikiem lub hydrolatem
- Aplikacja serum
.
Aplikacja serum.
Wystarczy 10 sekund
- pomiędzy
trzecim a czwartym krokiem, aby serum mogło się wchłonąć. Krem należy nakładać cienką warstwą, aby nie zapychać porów. Zimą najlepiej stosować nietłusty, odżywczy krem lub żel. Zabieg można powtórzyć wcześnie rano.
Podczas nakładania serum nie należy starać się wcierać produktu w skórę twarzy. Wystarczy delikatnie rozprowadzić produkt na twarzy i z łatwością wmasować go opuszkami palców. Serum wchłania się w skórę bez wspomagania, a ekspozycja zewnętrzna może łatwo uszkodzić skórę twarzy, pogarszając tym samym jej stan.
Serum do twarzy powinno być stosowane w kursach od 2 tygodni do 2 miesięcy dla uzyskania skumulowanego efektu. Potem następuje przerwa trwająca od 1 do 1,5 miesiąca. Kurs powtarza się 1 raz na 3-4 miesiące w zależności od stanu skóry.
Na zakończenie możemy dodać, że serum do twarzy jest produktem uzupełniającym, a nie podstawowym w pielęgnacji. Najlepiej działa w połączeniu z innymi produktami pielęgnacyjnymi: tonikami, kremami i maskami. Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj: