loader
Uroda & Zdrowie

Koreański system pielęgnacji skóry: mity i fakty

Koreański system pielęgnacji skóry: mity i fakty

Beauty Ideas Pielęgnacja skóry W Korei Południowej produkty do pielęgnacji skóry są znacznie bardziej popularne niż kosmetyki. Nie jest to zaskakujące: Koreańczycy uważają, że ich wygląd jest najważniejszy, w związku z czym zarówno mężczyźni, jak i kobiety poświęcają dużo czasu na pielęgnację swojego ciała. Koreańskie produkty kosmetyczne i rytuały piękna od dawna cieszą się popularnością na całym świecie, jednak dla niektórych są one wciąż niezbadane, a co za tym idzie, obrosły wieloma mitami, o których czas zapomnieć w 2020 roku.Na początek podsumujmy to, co jest znane jako koreański system opieki. Najpopularniejszy schemat dziesięciu kroków to
 1. : oczyszczanie za pomocą wody micelarnej lub chusteczek;
 2. olejek hydrofilowy
 3. ;
 4. pianka lub żel oczyszczający
 5. ;
 6. delikatny peeling;
 7. tonik
 8. ;
 9. esencja;
 10. maseczka;

krem pod
 1. oczy;

krem do
 1. twarzy;
 2. ochrona przeciwsłoneczna lub krem na noc.

Myth. Wszystkie dziesięć kroków musi być ściśle przestrzegane, w przeciwnym razie nie będzie żadnego rezultatu.

Fakt.

Dziesięć kroków systemu koreańskiego to orientacyjny plan pielęgnacji, który może i powinien być dostosowany do potrzeb skóry. Niektórzy ludzie potrzebują tylko dobrze odżywczego kremu do codziennej pielęgnacji skóry, podczas gdy inni mogą chcieć dodać kilka dodatkowych produktów dla własnego wyglądu. Najważniejsze jest to, że Twoja rutyna pielęgnacyjna powinna obejmować oczyszczanie, nawilżanie, odżywianie, SPF rano i regenerację wieczorem.Mit. Koreański system i kosmetyki nie są odpowiednie dla europejskiej skóry.

Fakt.

Skóra Koreanek jest nieco inna: jest na przykład grubsza, ale różnice nie są na tyle znaczące, aby Europejki nie mogły korzystać z koreańskich produktów kosmetycznych. I tu pojawia się pierwszy mit: chodzi o to, by dobrać odpowiednie zabiegi i kosmetyki do rodzaju skóry. Nie zapominaj również, że duża część koreańskiego przemysłu kosmetycznego jest nastawiona na eksport. Czy nieskuteczny kosmetyk naprawdę byłby tak popularny na całym świecie?

Mit. Nie można mieszać marek koreańskich z europejskimi/amerykańskimi.

Fakt.

Fakt: To, jak produkty kosmetyczne będą reagować ze sobą, zależy od składników zawartych w formule, a nie od opakowania. Tak więc śmiało nałóż swój krem Garnier po maseczce Holika Holika. Pod warunkiem, że produkty są odpowiednie dla Twojego typu skóry, a ich składniki nie powodują alergii lub indywidualnej nietolerancji.Mit. Toner i toner to jedno i to samo.

Fakt.

Nie, te produkty nie są wzajemnymi substytutami. Tonik jest etapem oczyszczania: służy do usuwania pozostałości produktów oczyszczających, a także do uspokojenia skóry i przywrócenia równowagi pH. Toner jest środkiem nawilżającym, który zapobiega wysuszaniu skóry po umyciu. W przeciwieństwie do toników, tonik nie zawiera alkoholu ani substancji oczyszczających, lecz składniki odżywcze. Różnią się one konsystencją i sposobem aplikacji: płynny toner nakłada się za pomocą płatka kosmetycznego, a gęstszy, żelowy toner nakłada się ręcznie ruchem wklepującym.

Mit. Koreańskie produkty do pielęgnacji skóry przeciwstarzeniowej powinny być stosowane po pojawieniu się pierwszych zmarszczek.

Fakt.

Koreanki w wieku 20-25 lat dodają produkty przeciwstarzeniowe do swojej codziennej pielęgnacji. W końcu kosmetyki przeciwstarzeniowe to nie tylko zmarszczki czy kontury twarzy, ale także prawidłowe odżywianie, ochrona przed czynnikami zewnętrznymi, integralność płaszcza hydrolipidowego itp. Nie trzeba więc odrzucać tych produktów, ale ważne jest, aby wybrać linię odpowiednią dla swojego wieku.

Nie bój się eksperymentować z produktami do pielęgnacji skóry i wypróbowywać nowe. Jeśli zaintrygował Cię koreański system, kup jedną lub kilka próbek, np. maseczkę do twarzy lub esencję. Być może odkryjesz nowy świat piękna, który zapewni Ci rozrywkę i sprawi, że Twoja skóra będzie wyglądać młodo.
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
 • Przeczytaj również
 • Komentarze