loader
Uroda & Zdrowie

Sekrety pięknej cery - pudry i podkłady mineralne

Coraz większą popularnością cieszą się dziś kosmetyki mineralne - naturalne, o prostym składzie, trwałe, o pięknych kolorach. Chętnie wybierają je wszystkie osoby, które chcą, by piękny makijaż szedł w parze ze zdrową skórą, a nie tylko zakrywał wciąż pojawiające się niedoskonałości. Co warto wiedzieć o kosmetykach naturalnych, dla kogo są przeznaczone i czy trudno jest je stosować?[Minerały - co to takiego?

Naturalny skład kosmetyki mineralne zawdzięczają, jak sama nazwa wskazuje, sproszkowanym minerałom. Ich skład powinien być krótki i nie może zawierać parabenów, olejów, talku, silikonów, konserwantów, substancji zapachowych. Kosmetyki mineralne (szczególnie popularne są pudry, bronzery, róże i cienie do powiek) to zawsze produkty sypkie. Dzięki swojemu prostemu składowi nie uczulają, nie podrażniają i nie zatykają porów. Doskonale nadają się dla osób z cerą problematyczną, trądzikową, atopową, skłonną do reakcji alergicznych. Z powodzeniem mogą być stosowane po zabiegach medycyny estetycznej, bez obawy o pogorszenie stanu skóry.

Makijaż i zdrowie skóry mogą iść w parze

Czy można codziennie używać pudru lub podkładu bez obawy, że w końcu zatkają się pory i pojawią się bolesne, trudne do usunięcia i długotrwałe zaskórniki? Jest to możliwe - gdy do codziennego makijażu wybieramy kosmetyki mineralne. Duże cząsteczki minerałów nie wnikają w głąb skóry, pozostają na jej powierzchni. Są też przepuszczalne dla powietrza i można je łatwo i dokładnie zmyć. Niektóre z zawartych w nich składników pochłaniają nadmiar sebum, matują, czy tworzą naturalną i zdrową barierę dla promieniowania UV. Tlenek cynku, który często jest składnikiem tych kosmetyków, wspomaga gojenie stanów zapalnych i zapobiega powstawaniu kolejnych.

Podkład mineralny

Minerały - co i jak?

Wszystkie minerały kupuje się w formie proszku, który znajduje się w pojemniku z zakrętką i sitkiem. Aby je nałożyć, należy wysypać odrobinę na wieczko słoiczka i nabierać pędzelkiem. Produkt nakłada się stemplującymi ruchami od nosa aż po końce twarzy. Minerały uważane są za trudne w aplikacji, a forma pudru może wydawać się niewygodna. Warto jednak wiedzieć, że puder mineralny dobrze przylega do skóry i pozostaje na niej przez cały dzień bez osypywania się i ścierania. Dzięki takiej konsystencji nie jest konieczne stosowanie żadnych drobinek klejących, które również mogłyby źle wpłynąć na skórę. Dzięki takiej formule można również kupić zestawy i poszczególne składniki, aby stworzyć kosmetyk idealny dla swoich potrzeb - nie ma problemu z rozświetlającym pudrem czy przyciemniającym cieniem do powiek.