loader
Moda

Jak wybrać torbę do stylizacji?

Torebka na buty - ta zasada już nie obowiązuje. Torebka powinna przede wszystkim komponować się z całością stroju, może pasować do innych dodatków, np. apaszki. Warto również wziąć pod uwagę swój typ sylwetki, ponieważ torebka czasami podkreśla mankamenty figury.

Torebka nie musi pasować do butów

Współczesna moda rządzi się dość liberalnymi zasadami. Torebka nie musi być idealnie dopasowana do obuwia, ale powinna współgrać z całą stylizacją. Chcąc wybrać torebkę do butów, należy zwrócić uwagę nie tylko na kolor, ale również na materiał. Na przykład lakierowana torebka nie będzie dobrze komponować się z zamszowymi butami. Akcesoria te można również łączyć na zasadzie kontrastu, np. czarne buty i biała torebka. Zawsze jednak należy pamiętać o umiarze. Wzorzysta torebka pasuje do oszczędnego i stonowanego stroju. Czerwona torebka to idealny dodatek do małej czarnej i klasycznych szpilek. Do wzorzystych sukienek należy dobierać stonowane, jednokolorowe torebki, należy unikać jaskrawych dodatków, np. cekinów.

Torebka dobrana do sylwetki

Przy wyborze torebki warto również zwrócić uwagę na swoją sylwetkę. Osoby niskie i drobne powinny unikać dużych, masywnych torebek. Takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku pań puszystych, które dodatkowo mogą zdecydować się na dodatki wykonane z wzorzystych materiałów. Duży biust można optycznie zmniejszyć dzięki torebce listonoszce. Wysokie, szczupłe osoby najlepiej wyglądają z bardzo małymi lub bardzo dużymi torebkami. Torebki noszone na ukos i zawieszone na wysokości bioder nie wpłyną pozytywnie na wygląd kobiet o figurze gruszki.

torba do stylizacji

Torebka i stylizacja

Kopertówki doskonale pasują do męskich strojów, takich jak marynarki i garnitury. Do formalnej sukienki najlepiej pasuje czarna torebka na łańcuszku. Do pracy warto zabierać torebki średniej wielkości. Należy pamiętać, że torebka ma ogromny wpływ na ostateczny wygląd stylizacji. Wybór innej torebki może całkowicie odmienić charakter stroju. Wystarczy zamienić praktyczną, dużą torebkę na małą kopertówkę ozdobioną cekinami, by z biura przejść prosto na imprezę.

Torebki wykonane z porządnego materiału

Materiał, z którego wykonana jest torebka, będzie miał kluczowe znaczenie dla jej wyglądu. Najbardziej eleganckie są te skórzane. Akcesoria z prawdziwej skóry nie są tanie, ale zachowują swój elegancki wygląd przez lata. Gorsze materiały są mniej trwałe, szybciej się niszczą i brudzą. Torebka jest najważniejszym atrybutem kobiety, dlatego warto wybierać torebki, które odzwierciedlają naszą osobowość. Należy jednak pamiętać, że torebka nie może być zniszczona ani zbytnio wypchana.