loader
Moda

Jak wybrać idealną torebkę?

Jeśli chcesz wyglądać stylowo i atrakcyjnie, musisz pamiętać o najmniejszych szczegółach. Dodatki - zwłaszcza torebka - to jeden z najważniejszych elementów całego stroju. Twoja torebka wiele mówi o Tobie i Twoim podejściu do mody. Poniżej przedstawiamy kilka rzeczy, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie nowej torebki. Jest bardzo prawdopodobne, że będziesz ją nosić codziennie przez miesiące lub lata, dlatego skorzystaj z poniższych wskazówek!

1. Okazja

Najważniejszym czynnikiem jest sposób użytkowania. Do czego będzie Ci potrzebna ta torebka? Czy będzie to Twoja codzienna torebka, torebka do pracy czy wieczorowy dodatek używany raz lub dwa razy w roku? Styl casualowy to naturalny wygląd, kwiaty, wzory i sploty koszykowe. Styl do pracy jest zarówno praktyczny, jak i stylowy - taka torebka musi służyć do noszenia laptopa i innych przydatnych rzeczy. Wieczorowa torebka musi być elegancka i szczególna, dlatego może być bardziej ekstrawagancka, na przykład metaliczna lub błyszcząca. Nawet tak wyjątkowa torebka musi mieć jakieś bezpieczne miejsce na telefon, portfel i klucze.

2. Budżet

Ustal budżet i trzymaj się wybranego przez siebie przedziału cenowego. Jeśli masz ograniczoną ilość pieniędzy, poszukaj wyprzedaży, a może odprawy.

3. Kolor

Neutrale - nude, czarny, brązowy, marynarski - są zawsze dobrym wyborem, szczególnie do biura. Jeśli jesteś na tyle odważna, wybierz coś bardziej wyróżniającego się na specjalne okazje. Czerwony, złoty i srebrny są świetne na chłodne miesiące, podczas gdy róż, miętowy i inne pastele są lepsze na wiosnę i lato.

4. Długość

Obszar, na którym siedzi dno torebki będzie wskazywany. Kobiety z małymi, chłopięcymi biodrami powinny wybierać modele, które siedzą dokładnie na tej części. W opozycji, klienci z dużymi biodrami będą wyglądać znacznie lepiej i szczuplej z torebkami, które siedzą na ich linii talii.

Rozmiar torebki

5. Rozmiar

Co chcesz mieć przy sobie? Ile miejsca masz na przechowywanie torebki lub torby w pracy? W tej kwestii nie kieruj się po prostu modą - bardzo małe torebki zgubią się, jeśli będą noszone na bardzo wysokich dziewczynach. Jeśli jesteś dość niska, oversize'owa torba prawdopodobnie nie będzie pasowała do Ciebie tak dobrze.

6. Kształt

Staraj się kupować torebki, które mają przeciwstawne cechy do Twojego ciała. Jesteś szczupła i wysoka? Zaokrąglona i wąska torebka będzie wyglądać idealnie. Jesteś niska i krągła? Wybierz torebkę o mocnych kątach.

7. Styl

Jeśli nosisz głównie swobodne ubrania, nie będziesz potrzebować zbyt często bardzo formalnej torebki. Aby mieć lepsze rozeznanie w tej kwestii, zajrzyj na strony internetowe i do magazynów o modzie. Spróbuj znaleźć modelki i celebrytki o stylu podobnym do Twojego, a następnie zwróć uwagę na styl ich torebek. Nawet jeśli nie podoba Ci się kolor, rozmiar lub materiał, prawdopodobnie zainspiruje Cię to do znalezienia swojego jedynego i niepowtarzalnego modelu.

8. Materiał

Tradycyjna skóra jest wyborem numer jeden i ma to swoje powody, ale nie musisz iść tą drogą. Rozważ model wykonany z tkaniny, włókien naturalnych lub skóry saffiano również. Przyjemnym wyborem byłaby też torebka, którą można prać, prawda?

9. Długość użytkowania

Jeśli szukasz torebki na jeden sezon, wybierz coś niedrogiego i modnego. Poszukaj inspiracji w sklepach z różnorodnymi akcesoriami. Jeśli wolisz coś solidnego, co przetrwa lata, idź do domu towarowego lub nawet kup mocny i stylowy model od projektanta mody.