loader
Uroda & Zdrowie

15 sławnych kobiet, które zgoliły włosy i stały się fajniejsze

15 sławnych kobiet, które ogoliły głowy i stały się bardziej cool

Pomysły na urodę /... Pomysły na fryzury Istnieje wiele powodów, dla których warto ogolić głowę. Może to być akt sprzeciwu wobec patriarchalnych standardów piękna. Może to być również decyzja podjęta w obliczu takich schorzeń jak łysienie lub efekt uboczny chemioterapii. Niezależnie od powodów, dla których zdecydowałaś się ogolić głowę, czy jest to fryzura, czy całkowita łysina, możesz być pewna, że jest to cholernie seksowny wygląd.

W kulturze popularnej - akt golenia głowy jest jednocześnie skodyfikowany jako akt - opresji i buntu. W serialu Netflixa Unorthodox jedna z najbardziej uderzających scen pokazuje Etsy płaczącą, gdy jej włosy zostają zgolone w noc przed ślubem. Kiedy Britney Spears ogoliła głowę w 2007 roku, po tym jak była nieustannie nękana przez paparazzi, donoszono, że przeżywa "załamanie".Emily Wynne-Hughes, tatuażystka, której Britney rzekomo się zwierzyła, powiedziała później, że prawdziwy powód golenia się gwiazdy pop był następujący: "Po prostu nie chcę, żeby ktoś dotykał mojej głowy. Mam dość tego, że ludzie dotykają moich włosów."

Reakcja świata na ogolenie głowy przez Britney ujawniła kulturowe skojarzenie włosów z "dobrym samopoczuciem". Przyjrzyjmy się więc sławnym dziewczynom, które obalają to błędne przekonanie.

1. Demi MooreDemi Moore ogoliła głowę do roli w filmie Ridleya Scotta z 1997 roku Soldier Jane, w którym zagrała kobietę zwerbowaną do szkolenia w oddziale SEAL. Według The Telegraph, Demi powiedział: "Było wiele osób, które chciały mnie dotknąć. Najzabawniejsze były reakcje moich dzieci, które mówiły do przyjaciół: "Hej, czy chciałbyś przyjść i zobaczyć głowę mojej mamy?", jakbym była obiektem, który można pokazać i opowiedzieć."

2. Jessie J.W 2013 r. piosenkarka Jessie J ogoliła głowę na żywo na antenie, aby zebrać pieniądze na Comic Relief. "Chcę, żeby tak zostało przez jakiś czas. Tak właśnie wyglądam na okładce mojego albumu. Chciałem złożyć oświadczenie. Czuję, że nie ma sensu golić głowy w celach charytatywnych, jeśli następnego dnia odrasta" - wyjaśnił artysta.

3. Kristen StewartKristen Stewart po raz pierwszy pokazała swoją luksusową fryzurę na pokazie filmu "Personal Shopper" w 2017 roku. Występując w programie The Today Show, wyjaśniła dlaczego ogoliła głowę: "Za kilka tygodni kręcę film Underwater i gram inżyniera mechanika, który pracuje na platformie wiertniczej na dnie oceanu, więc jest to dla mnie praktyczne."

Dodała: "Od dawna chciałem to zrobić ze względu na nowość, po prostu dlatego, że w pewnym momencie swojego życia chcesz móc to zrobić. To niesamowite uczucie - przez cały dzień chcę tylko dotykać swojej głowy".

4. Cara Delevingne.W 2017 roku modelka Cara Delevingne ogoliła głowę na potrzeby filmu Życie w roku, w którym zagrała pacjentkę chorą na raka poddawaną chemioterapii. Przemawiając podczas wydarzenia w Cannes w 2017 roku, Cara ujawniła, że jej agenci i menedżerowie nie byli zachwyceni pomysłem ogolenia głowy, ale mimo to zdecydowała się to zrobić: "Jeszcze zanim dostałam projekt, powiedziałam reżyserowi: 'Chcę ogolić głowę'. Ale moi agenci i menedżerowie powiedzieli: 'Proszę, nie! Dlaczego miałbyś to robić?"

Cara kontynuowała: "Jeśli chodzi o tę rolę, zwłaszcza jeśli chodzi o raka [...], musiałem poczuć, jak to jest być pozbawionym włosów. Myślę, że to takie ważne, by czuć się piękną niezależnie od tego, czy ma się włosy, czy nie. I mogę ci powiedzieć - to nie ma znaczenia".

5. Sinead O'Connor.W wywiadzie z Dr Phil w 2017 roku, Sinead O'Connor ujawniła łamiący serce powód, dla którego zdecydowała się zgolić włosy. Wyjaśniła: "Kiedy byłyśmy dziećmi, moja siostra miała piękne rude włosy, cudowne rude włosy. Więc byłem o nią zazdrosny. Ale moja mama miała w głowie, że włosy mojej siostry są brzydkie, okropne i obrzydliwe. A kiedy miałam długie włosy, przedstawiała nas ludziom: jako piękną i brzydką córkę. I tak ściąłem włosy. Nie chciałam być piękna." Kontynuowała: "Niebezpiecznie było też być piękną, bo ciągle byłam gwałcona i molestowana, gdziekolwiek się pojawiałam. Nie chciałam się ubierać jak dziewczyna. Nie chciałam być piękna" - lamentowała gwiazda, która przeżyła horror znęcania się nad innymi.

6. Natalie Portman.Natalie Portman ogoliła głowę w 2006 roku do roli Evie, bojowniczki o wolność w filmie "V jak Vendetta". W tym czasie powiedziała dziennikarzom: "Osobiście cieszę się, że mogłam odłożyć na bok próżność i pozbyć się włosów. Wczułem się w rolę w momencie, kiedy to się stało".

7. Adwoa Aboa.W poruszającym osobistym eseju dla Teen Vogue w 2015 roku, modelka i aktywistka Adwoa Aboa wyjaśniła, dlaczego ogolenie głowy było dla niej tak wyzwalającą decyzją: "Po latach nienawidzenia swoich włosów, w końcu nie czułam do nich przywiązania. Znalazłem siłę."

"Czuję się teraz bardzo komfortowo i nie wpadam już w panikę, że wyglądam inaczej. Dojrzałam i nauczyłam się doceniać to, że wyglądam wyjątkowo i nie mam długich blond loków... w końcu. To samo w sobie jest najważniejszym osiągnięciem. Naprawdę chciałabym, aby inne dziewczyny z takimi samymi włosami czuły się tak samo - silne i piękne."

8. Danai GuriraDanai Gurira ogoliła głowę na potrzeby roli Okoye w filmie Czarna Pantera z 2018 roku. Powiedziała Hello Giggles, "Byłam pierwszą (z kobiet wojowników w Black Panther), która miała ogoloną głowę i w teorii brzmiało to niesamowicie. Potem nadszedł dzień golenia i pomyślałem: "Dzisiaj? I wtedy to się stało. Potem idziesz do toalety, żeby umyć ręce, patrzysz w górę i myślisz: "Co jest?". Tak minęło kilka dni, a potem zaczęły przychodzić wszystkie dziewczyny. Wszyscy byliśmy łysi, jeden po drugim. Wszyscy nosili czapki. Potem duma zaczęła rosnąć".
Przeczytaj więcej artykułu
  • Historie sukcesu bogatych i sławnychSeksowne
  • gwiazdyAktualnościPowiedz
znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze