loader
Uroda & Zdrowie

Jak zachować młody wygląd skóry?

Z pewnością zastanawiałaś się, dlaczego Azjatki wyglądają tak młodo nawet w średnim wieku. Ich skóra jest gładka i świeża, a koloryt równomierny i zdrowy. Pomimo tego, że z wiekiem skóra traci elastyczność, a na jej powierzchni pojawiają się zmarszczki, panie ze Wschodu doskonale sobie z tym radzą. W czym więc tkwi ich sekret?

Kosmetyki

Jednym z podstawowych czynników, które zdecydowanie mają wpływ na skórę są kosmetyki. Z ich pomocą można przywrócić skórze młody wygląd, ale też sobie zaszkodzić. Dlatego tak ważne jest, aby dobrać odpowiednie produkty do swoich potrzeb.

Podstawą pielęgnacji skóry jest jej nawilżanie. Niezależnie od rodzaju cery - nawet tłusta skóra potrzebuje odpowiedniego poziomu nawilżenia. Zainwestuj w dobry krem o takim działaniu. Jeśli chodzi o makijaż, to idąc za przykładem Azjatki, zamiast tradycyjnego podkładu warto postawić na kremy BB lub CC. Kremy te są lżejsze dla skóry, często zawierają witaminy i niezbędne składniki odżywcze oraz silikony, które wygładzają skórę tworząc barierę ochronną przed brudem i kurzem. Równie ważny jest demakijaż. Pamiętajmy, aby nie pocierać skóry, gdyż takie działanie tylko niepotrzebnie ją podrażnia. Dobrym i zdrowym sposobem na oczyszczenie twarzy jest użycie olejku. Tłuszcz łączy się z sebum, dzięki czemu skóra pozostaje delikatnie, ale bardzo dokładnie oczyszczona.

Niezwykle ważna jest ochrona skóry przed negatywnym działaniem promieni UV, które nasilają wszelkie objawy starzenia się skóry, dlatego zaopatrz się w krem do codziennego stosowania z wysokim filtrem SPF.

Dieta

Nawet najlepsze kosmetyki nie zapewnią Ci zdrowego wyglądu, jeśli Twoja dieta nie będzie prawidłowa. W Azji podstawą jadłospisu są sezonowe warzywa, zwłaszcza strączkowe. Często sięga się tam również po ryż, produkty sojowe i ryby. Ważne jest, aby dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość wszystkich niezbędnych składników, takich jak nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, antyoksydanty i witaminy. Należy również pamiętać o wypijaniu około 2 litrów wody dziennie, aby nawilżyć skórę od wewnątrz.

Styl życia

Na stan skóry ogromny wpływ ma również styl życia. Wszelkie używki takie jak papierosy czy alkohol sprawiają, że skóra staje się szara i ziemista. Szybkie tempo życia i ciągły stres również przyczyniają się do powstawania zmarszczek. Warto każdego dnia poświęcić chwilę na wyciszenie się i relaks. Joga i medytacja z pewnością pomogą się zrelaksować i ukoić nerwy. Równie ważna jest odpowiednia ilość snu, dlatego zadbaj o to, aby nie przesypiać nocy, kiedy nie jest to konieczne. Zdrowy, dodający energii sen pozytywnie wpłynie nie tylko na stan Twojej skóry, ale również na Twoje samopoczucie.