loader
Uroda & Zdrowie

15 sposobów na pokonanie złego samopoczucia na siłowni

15 sposobów na pokonanie złego samopoczucia na siłowni

Pomysły na urodę /. Pomysły na ćwiczenia

Złe samopoczucie podczas ćwiczeń to częsty problem. Zawroty głowy, słabość w nogach, drżenie, mdłości i inne objawy sprawiają, że wiele osób często rezygnuje z ćwiczeń. Ale nie żegnaj się ze sportem! Podpowiemy Ci, jak radzić sobie z gorszym samopoczuciem.
1.

Porozmawiaj z lekarzemWiele osób zapomina, zbyt niesłusznie, że lekarz może nie tylko wyleczyć bobo, ale także udzielić rozsądnych porad dotyczących stylu życia, biorąc pod uwagę Twój wiek, płeć i listę dolegliwości. Miej świadomość, że forsowne ćwiczenia mogą być przeciwwskazane, jeśli masz problemy z oczami, głową, układem pokarmowym lub plecami. Koniecznie omów wszelkie dolegliwości na siłowni ze swoim lekarzem.

2. Poinformuj trenera o chorobieJeśli nie stać Cię na stałego trenera, skorzystaj przynajmniej z jednych lub dwóch płatnych zajęć i poproś trenera o ułożenie dla Ciebie planu treningowego. Niestety, nie ma gwarancji, że trener jest doskonałym absolwentem wychowania fizycznego i ma dobre rozeznanie w twoim specyficznym stanie zdrowia. Osobiście miałem przypadek, kiedy zapłaciłem za trenera personalnego i wypełniłem kilometrowe formularze klubu sportowego, wyszczególniając wszystkie moje problemy zdrowotne. I co się stało? Trener wybrał program, który był wyraźnie zły dla mojego zdrowia. Zwróciłem na to uwagę i z niezadowoleniem dowiedziałem się, że mój trener nawet nie przekazał jej formularzy. Wszystkie kwestionariusze były potrzebne do zaznaczenia i reklamacji dla rzekomo profesjonalnego klubu. Nigdy więcej nie będę uczęszczać do tego klubu!

Jak uniknąć takich bzdur? Lepiej poświęcić czas na szukanie dobrego klubu z kompetentnym personelem. I (patrz wyżej) konsultować się z lekarzami przed treningiem i w przypadku złego samopoczucia.

3.

Statystyki pokazują, że większość ludzi uparcie ignoruje zalecenie lekarzy, by pić 1,5-2

litry

czystej wody dziennie. Na siłowni nasze ciała pracują ciężej, dlatego wzrasta potrzeba przywrócenia równowagi wodnej.

Chciałbym jednak zwrócić uwagę na fakt, że nie należy wlewać w siebie całej wody na raz. Pij wodę po trochu i rób przerwy. Jeśli Twój żołądek jest pełen wody, trudno jest ćwiczyć, możesz nawet odczuwać mdłości. Czy wykonałeś już ćwiczenie? Wypij łyk lub dwa!


4. Dodaj cytrynę lub imbir do swojej wody

Nie jest tajemnicą, że cytryna jest popularnym środkiem na nudności. Możesz dodać kilka kropel cytryny do swojej butelki z wodą do ćwiczeń. Jednak ta metoda nie jest odpowiednia dla wszystkich, o czym przekonałam się z osobistego doświadczenia. Ja na przykład dostaję strasznej zgagi od kwaśnych pokarmów, a woda z cytryną tylko wywołuje u mnie mdłości, więc dodaję do wody malutki kawałek świeżego imbiru. Spróbuj, może pomóc również Tobie!


5.

Rób

przerwy między posiłkami i ćwiczeniami

Nigdy nie ćwicz bezpośrednio po jedzeniu, w przeciwnym razie trening będzie nieefektywny, podobnie jak Twoje trawienie. Jeśli nie zdążysz zjeść przez kilka godzin przed ćwiczeniami, a nie możesz znieść głodu, lepiej wypij jakiś lekki jogurt. Wskazane jest również odczekanie kilku godzin po ćwiczeniach przed ponownym jedzeniem.

Oczywiście ciężkie potrawy nie wchodzą w grę. Należy jeść zdrowe pokarmy, które nie powodują problemów żołądkowo-jelitowych.


6.

Wysypiaj

się

Nie ma nic gorszego niż trening rano po nieprzespanej nocy. Okoliczności życia są różne i czasami po prostu nie możesz zmienić swojego harmonogramu. W takim przypadku lepiej jest się wyspać i ćwiczyć później, przełożyć trening na inny dzień lub zastąpić intensywny trening bardziej pasywnym. Przy okazji, zastosowanie prostych trików może pomóc Ci schudnąć podczas snu!


7. Monitoruj swój oddech i tęt

no Określ swoją optymalną prędkość oddychania i tętno. Monitoruj je w trakcie treningu. Jeśli nagle staną się zauważalnie wyższe niż normalnie, zrób natychmiastową przerwę: napij się wody, złap oddech. Dla wygody wiele osób kupuje bransoletki fitness, aby śledzić swoje tętno, ale znacznie taniej jest sprawdzić własne tętno. Zamiast czekać całą minutę, policz uderzenia serca przez 20 sekund i pomnóż przez trzy.


8. Wykorzystaj swój zmysł węchu

Z reguły siłownie utrzymują świeże i klimatyzowane powietrze. Ale wiemy, jaki może być zapach w piątkowy wieczór, gdy siłownia jest pełna mężczyzn podnoszących ciężary. Nawet w damskiej szatni czasami nieprzyjemnie jest oddychać. Nic dziwnego, że chorujemy!

Powąchaj coś, co sprawi, że poczujesz się lepiej. Osobiście nigdy nie lubiłam amoniaku. Zdecydowanie bardziej wolę zapach świeżej mandarynki (cytrusy to świetny pick-me-up) i ostry mentolowy zapach zwykłej Zvezdochki. Wybierz, który z nich najbardziej Ci odpowiada.


9.

Zwolnij

i zrób sobie przerwę

Każdy chce szybko pozbyć się dodatkowych kilogramów, dlatego treningi spalające tłuszcz są tak popularne. Jeśli czujesz się źle podczas ćwiczeń, nie zmuszaj swojego organizmu: wykonuj mniej powtórzeń za jednym zamachem, zmniejsz liczbę zestawów i zrób sobie więcej przerwy.


10.

Jestem osobą leniwą, bezmózgą i ciekawską, więc postanowiłam wziąć jedną z tych niesamowitych tabletek energetycznych. Nie powiem jakiej marki, żebyście nie skusili się na powtórzenie mojego eksperymentu. W ciągu 20 minut robiłem już kółka po siłowni, zwiększając ciężar na jednej maszynie, potem na drugiej. Serce mi waliło, pot lał się strumieniami, czułem się jakbym miał w sobie baterię. Wydawało się, że jeśli się zatrzymam, to energia we mnie osiągnie swój limit i po prostu wybuchnę!

Na początku podobała mi się moja nagła aktywność. Potem efekt cudownej pigułki osłabł i pojawił się efekt uboczny: silne mdłości, zaciemnienie otoczenia, a nawet iskry przed oczami. Musiałem zrezygnować z treningów przez kilka następnych dni, aby dojść do siebie. Zaufaj mi na tym jednym - nasze pragnienie szybkiego schudnięcia nie jest warte agonii!


11. Nie pal przed treningiem

Mógłbym wstać i powiedzieć: "Rzuć palenie na dobre!", ale nie jestem twoją mamą, żeby cię pouczać. Jeśli zmagasz się z rzuceniem palenia, przynajmniej nie pal tuż przed treningiem. Pozwól na co najmniej pół godziny przerwy między paleniem a ćwiczeniem.


12.

Zrezygnuj z

alkoholu na 24 godziny przed treningiem

Czy świetnie bawiłaś się na weselu przyjaciółki, świętowałaś jej urodziny lub po prostu spędzałaś czas z przyjaciółmi w barze i wypiłaś drinka lub dwa? W takim razie zapomnij o zajęciach na co najmniej 24 godziny! Alkohol wystarczy, żebyś miała kaca, a do tego jeszcze obciążasz swoje ciało ćwiczeniami.


13. Nie kochaj się przed intensywnym treningiem

Seks jest świetny i zdrowy, ale nie przed treningiem. Pamiętam, jak dziwnie było zobaczyć na siłowni znajomego strongmana, który nagle nie mógł poradzić sobie ze swoją zwykłą wagą. Marudził, biedak, ledwo mogąc wycisnąć sztangę. Potem chłopak wyznał, że przed wyjściem na siłownię miał ciężki poranek w ramionach swojej dziewczyny. Cała energia poszła w lamus, a potem nastąpiło uwolnienie oksytocyny po orgazmie, która sprawia, że wielu jest sennych. Stąd osłabienie, apatia, niemożność skupienia się na wykonywanej czynności, a nawet mdłości.

Jeśli masz ochotę na miłosne uniesienia, odłóż wyjście na siłownię na kilka godzin później. Nie próbuj być rozdarty między zewem ciała a treningiem.


14: Unikaj energicznych ćwiczeń podczas miesiączki

, ale ostrzegaj: Ćwiczenia to jeden ze sposobów na poprawienie sobie samopoczucia podczas okresu. Zbyt ciężkie ćwiczenia mogą prowadzić do omdlenia, bólu i dyskomfortu. Jeśli nie chcesz przegapić czerwonych dni w kalendarzu, warto zwrócić uwagę na spokojniejsze rytmy


15. Idź na siłownię z przyjacielemPrzyjaciel wokół siłowni to świetny pomysł z kilku powodów. Po pierwsze, pojawia się element rywalizacji, który zwiększa Twoją motywację do treningu. Po drugie, będziesz się wstydzić obluzować, jeśli przyjaciel lub znajomy jest stałym bywalcem. Po trzecie (i najważniejsze!) zawsze masz wsparcie. Przyjaciel zauważy, jeśli nie robisz tego dobrze i wesprze Cię, jeśli zachorujesz na maszynach.

Zastosuj te proste wskazówki, a łatwiej będzie Ci pokonać uczucie, że nie czujesz się dobrze podczas ćwiczeń. Bądź zdrowa i szczupła!

Autor: Mira Kirova Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn
  • Czytaj także
  • Comments Off on