loader
Uroda & Zdrowie

Jak pozbyć się naczynek na twarzy. Przyczyny

Jak pozbyć się sieci naczyniowej na twarzy. Przyczyny

Pomysły na urodę /. Wszelkiego rodzaju problemy skórne na twarzy i ciele to defekt kosmetyczny, który psuje wygląd i zawstydza daną osobę. Jednym z tych problemów jest pojawienie się żył siateczkowych, czyli couperose. Manifestacje, które widzimy na twarzy są konsekwencją defektów naczyniowych, dlatego podejście do leczenia tego problemu musi być kompleksowe. W tym artykule porozmawiamy o naczyniach krwionośnych, ich przyczynach i jak się ich pozbyć.


Siatkówka naczyniowa na twarzy: dlaczego się pojawia

Koperoza nie jest chorobą, więc jej pojawienie się nie jest niebezpieczne dla człowieka. Ale niewątpliwie przynosi duży dyskomfort, zwłaszcza, żeńskiej połowie ludzkości. Każdy chce mieć czystą i zdrową skórę, więc kiedy pojawia się couperose ludzie natychmiast zaczynają szukać sposobów na pozbycie się go.

Ale róbmy krok po kroku. Najpierw musimy zrozumieć, czym jest couperose i jakie są jego przyczyny.

Ważne! Kuperoza lub siateczka naczyniowa to zaczerwienienie i podrażnienie na skórze w postaci siatki. Najczęściej pojawia się na skórze policzków, skrzydełek nosa i okolicy brody. Mogą też pojawić się w kolorze niebieskim lub fioletowym.Kiedy u zdrowego człowieka zwiększa się krążenie krwi lub wzrasta ciśnienie, naczynia krwionośne stają się nieco szersze. Gdy wszystko wraca do normy, naczynia krwionośne wracają do pierwotnego rozmiaru. Jeśli jednak z jakiegoś powodu ściany naczyń krwionośnych ulegną osłabieniu, nie są one już w stanie przyjąć swoich pierwotnych rozmiarów i pozostają rozszerzone. Pokazują się przez skórę, tworząc defekt kosmetyczny.

Istnieje wiele czynników, które mogą doprowadzić do wystąpienia couperose. Dlatego dość trudno jest znaleźć przyczynę u konkretnej osoby. Przyjrzyjmy się tym czynnikom:
 1. Przyjmowanie leków hormonalnych.
 2. Problemy z poziomem hormonów (estrogenów i progesteronu).
 3. Wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie).
 4. Nadmierne spożycie alkoholu, kawy i palenie papierosów.
 5. Błędy żywieniowe - gdy Twoja dieta obfituje w słodycze, tłuste, słone i ostre potrawy.
 6. Brak witamin A, C lub E.
 7. Narażenie na promienie UV, takie jak łóżka opalające lub długotrwała ekspozycja na słońce.
 8. Nadmierne korzystanie ze spa, które powoduje nadmierne wahania temperatury.


Jeśli wierzyć statystykom, retykulacja naczyniowa jest częściej problemem osób w wieku 35-45 lat. Fakt ten sugeruje, że wiek jest również czynnikiem wpływającym na występowanie couperose.

Dermatolodzy rozróżniają 4 stadia couperose i ta klasyfikacja jest dla nich ważna przy wyborze metody leczenia. Pierwszy etap charakteryzuje się pojawieniem się na twarzy kilku widocznych naczynek, a w drugim etapie połączyły się one już ze sobą tworząc samą sieć. W trzecim stadium pod siateczką można dostrzec czerwony lub fioletowy odcień. A czwarte stadium charakteryzuje się białymi plamami na tle czerwonych obszarów siateczkowych, co wskazuje na skurcz naczyń włosowatych.Uwaga! nie należy mylić couperose z trądzikiem różowatym, gdyż schorzenia te mają podobne objawy. Jednak bardzo łatwo je odróżnić - couperose ma gładką skórę z widocznym wzorem naczyniowym. Natomiast trądzik różowaty jest kłujący, bo ma stan zapalny i zawiera guzki.

Jak pozbyć się couperose i czy jest to możliwe

Nie jest możliwe całkowite pozbycie się couperose za pomocą samych zabiegów kosmetycznych. Szczególnie jeśli jest na etapie 3 lub 4. Oczywiście istnieje wiele kremów i maści do leczenia tego defektu, ale nie powinny być one stosowane jako główny, lecz dodatkowy środek.

Ogólnie rzecz biorąc, leczenie vasculopatii obejmuje kilka podejść:
 1. Zmiany w stylu życia.
 2. Stosowanie produktów kosmetycznych.
 3. Leczenie instrumentalne.


Łatka naczyniowa jest leczona przez dermatologów i kosmetologów, więc to właśnie do tego lekarza należy udać się w pierwszej kolejności. Zdiagnozuje stadium couperose, Twój typ skóry i dopasuje dla Ciebie zabieg.

Wskazówki dotyczące stylu życia obejmują następujące elementy:
 1. Poprawa stanu odżywienia. Unikaj spożywania pokarmów zawierających zbyt dużo tłuszczu, ostrych lub kwaśnych potraw i ogranicz słodycze.
 2. Rezygnacja ze złych nawyków. Należy rzucić palenie, w tym papierosów elektronicznych, a także ograniczyć spożycie alkoholu.
 3. Ochrona skóry. Unikaj solarium, długotrwałej ekspozycji na słońce i hipotermii twarzy.
 4. Normalizacja tła hormonalnego. Być może trzeba będzie odwiedzić endokrynologa i zbadać poziom hormonów.

Produkty kosmetyczne

Wszelkiego rodzaju kremy i maści mogą pomóc zmniejszyć wygląd couperose i zatrzymać jego dalszy rozwój. A oto wskazówki dotyczące wyboru produktów
 1. :Kremy nie powinny zawierać agresywnych składników, które podrażniają skórę. 1. Pozytywne działanie dają składniki takie jak: winogrona, bluszcz, dziurawiec, oczar, arnika, kasztanowiec, a także witaminy A i E. 1. Powinny one łagodzić podrażnienia i wrażliwość, a także działać ujędrniająco na ścianę naczyń. 1. Dodatkowym atutem byłby filtr SPF. Ale jeśli nie masz, możesz kupić inny krem przeciwsłoneczny i używać go podczas wyjścia na zewnątrz.
Skóra z siatką naczyniową, wymaga stałego nawilżania i odżywiania, a także regularnego oczyszczania. Jeśli stosujesz maseczki do twarzy, powinny one zawierać łagodne składniki.


Metody instrumentalne

Technikami, które mają największy wpływ na walkę z waskulopatią są metody instrumentalne:
 1. Elektrokoagulacja

.
 1. Impulsy elektryczne są aplikowane na skórę, niszcząc rozszerzone obszary. 1. Fototerapia i laseroterapia. To również jest zabieg impulsowy, który może spowodować miejscową utratę pigmentacji skóry. 1. Ozonoterapia. Polega ona na odżywianiu komórek skóry tlenem, który pomaga odbudować i wzmocnić ściany naczyń krwionośnych. 1. Terapia falami radiowymi. Wpływ na dotknięte obszary prądu o wysokiej częstotliwości.


Zwróć uwagę!

Nie ma takich środków i metod, które mogłyby zapobiec pojawieniu się siateczki naczyniowej na twarzy. Dlatego zdrowy tryb życia, rezygnacja ze złych nawyków, odpowiednia dieta i regularna pielęgnacja skóry twarzy to dziś najlepsza profilaktyka.

Siatkówka naczyniowa na twarzy zdecydowanie nie zdobi żadnej osoby, ale też nie stwarza poważnych problemów. Dlatego jeśli couperose jest dla Ciebie defektem kosmetycznym, możesz z nim walczyć za pomocą wymienionych wyżej metod. Przy odpowiednim i regularnym podejściu, na efekt nie trzeba będzie długo czekać. Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
 • Czytaj także
 • Komentarze