loader
Uroda & Zdrowie

Stomatologia estetyczna - co dzięki niej zyskasz?

Zapewne większość z nas słyszała już o tym, że medycyna estetyczna daje nam wiele możliwości. Ale to nie wszystko, bo w kwestii estetyki coraz bardziej rozwija się również stomatologia. Możliwości, jakie ma obecnie stomatologia estetyczna są również spore i stale się rozwijają.

1. wybielanie zębów

Niewiele jest osób, które mają idealnie wyglądające białe zęby. Najczęstszym kolorem zębów w Polsce jest biel wpadająca w żółć. Tutaj właśnie takim rozwiązaniem będzie stomatologia estetyczna, ponieważ wypracowała ona metody, dzięki którym można skutecznie przeprowadzać różne zabiegi wybielające, które naprawdę przynoszą świetne efekty. Zabiegi sprawiają, że zęby stają się jaśniejsze nawet o kilka odcieni. W przypadku zębów martwych możliwe będzie wprowadzenie do korony preparatu wybielającego, który co kilka dni będzie wymieniany, aż do uzyskania odpowiedniego efektu. W krótkim czasie martwe zęby mogą być idealnie białe.

2. licówki na zęby

Kolejnym zabiegiem z zakresu stomatologii estetycznej są również licówki porcelanowe. Stosuje się je wtedy, gdy problemem jest ukruszony ząb, który zaczyna źle wyglądać. Dlatego też należy dokonać odpowiedniego uzupełnienia. Zastosowanie licówek porcelanowych jest obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem. Cienkie płatki nakłada się na wargowe lub policzkowe powierzchnie zębów.

Stomatologia estetyczna

Korekta i konturowanie zębów

Rzadko kiedy nasze zęby są idealnie równe. Może się zdarzyć, że dojdzie do ukruszenia lub że ukruszenie pęknie. Wówczas nowoczesna stomatologia estetyczna będzie dla nas naprawdę istotną pomocą. Można zmienić długość, kształt zęba, poprzez tzw. konturowanie, dzięki któremu lekarz oszlifuje ząb i nada mu odpowiedni kształt za pomocą wierteł diamentowych. Po zabiegu zęby będą dobrze wyprofilowane i rzeczywiście efekty, które można uzyskać będą doskonałe, a jednocześnie wszystko będzie cały czas naturalne.

4. implanty stomatologiczne

W dobie nowoczesnych rozwiązań stomatologicznych nie będzie już problemu, jeśli dojdzie do utraty zębów. Również wtedy będzie można cieszyć się pełnym uśmiechem. Rozwiązaniem w tym przypadku będzie m.in. implant. Jest to niewielki tytanowy cylinder, który wszczepia się w kości szczecina lub szczęki. Tam mocuje się część naddziąsłową, dla której następnie przygotowuje się koronę. W ten sposób można sobie zagwarantować taką realizację, która wygląda świetnie i będzie się bardzo dobrze sprawdzać, dlatego warto się na taką opcję zdecydować. Niestety implanty mają taką wadę, że koszt ich przygotowania jest bardzo wysoki, więc nie każdy będzie mógł sobie na takie rozwiązanie pozwolić, szczególnie gdy braki są znaczne.