loader
Uroda & Zdrowie

Szczupłe lato: 7 ćwiczeń na szybką utratę wagi w wodzie

Szczupłe lato: 7 ćwiczeń na szybką utratę wagi w

wodzie Pomysły na urodę / Pomysły na ćwiczenia

Ćwiczenia w wodzie to świetny wybór, jeśli często korzystasz z basenu. Ponieważ jest lato, możesz również zaoszczędzić pieniądze na zajęciach aerobiku w wodzie. Wystarczy udać się na plażę i tam ćwiczyć.


Takie zajęcia polecane są przede wszystkim osobom ze znaczną nadwagą, a także cierpiącym na bóle stawów. Faktem jest, że woda łagodzi bolesne obciążenie ciała. Jednocześnie jest gęstsza niż powietrze, co pozwala na większy opór podczas ruchów. W konsekwencji treningi te są bardziej efektywne. Cóż, mamy już zalety, przejdźmy do samych ćwiczeń.

1. Pływanie

Tak, pływanie jest świetne do spalania kalorii. To świetny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów bez chodzenia na siłownię latem. Jeśli możesz, wybierz się nad morze, ponieważ słona woda sprzyja utracie wagi. Pamiętasz, jak mówiliśmy o tym, że opór w wodzie jest wyższy niż w powietrzu? Cóż, ze względu na sól w wodzie morskiej, jej gęstość jest wyższa niż w słodkowodnych rzekach i jeziorach. Dlatego opór będzie jeszcze wyższy.


2.

Brodzenie po

pas w

wodzie jest skutecznym i prostym ćwiczeniem, które może wykonać nawet osoba nie uprawiająca sportu. Zanurz się w wodzie do głębokości pasa. Brodzenie tam i z powrotem. Chociaż jest to proste, wkrótce zauważysz, że twoje mięśnie stają się stonowane, napięte i silne. Dzieje się tak, ponieważ twoje ciało podejmuje wysiłek, aby przepchnąć się przez wodę.


3. Bieganie w wodzie (aqua-jogging

) Kolejnym skutecznym ćwiczeniem jest bieganie w wodzie. Można to robić na różne sposoby: bez dotykania dna stopami, ze stopami dotykającymi ziemi, z obciążnikami i bez. Każdy wariant jest dobry do spalania kalorii. Najważniejsze jest, aby plecy były jak najbardziej wyprostowane.


4. Bieganie w

wodzie Jeśli aqua jogging jest dla ciebie zbyt trudny, możesz zacząć od biegania wzdłuż brzegu wody przy brzegu. Można jednak biegać tylko po płytkim piasku. To doskonały sposób na zapewnienie piętom przyjemnego efektu szorowania. Jogging jest również dobry na pozbycie się tłuszczu z kolan.


5. Wskakiwanie

na fale to zaimprowizowany zamiennik skakania na skakance. Jeśli masz dzieci, będziesz się z nimi świetnie bawić, a przy okazji pozbędziesz się zbędnych kilogramów. Upewnij się, że pod stopami nie ma śliskich kamieni ani ostrych pąkli. Skakanie przez fale to świetna aktywność na świeżym powietrzu.


6. Deska

Każdy, kto przynajmniej od czasu do czasu chodzi na siłownię i uczęszczał na zajęcia w-f w szkole, zna proste ćwiczenie zwane deską. Nie każdy jednak wie, że deskę można wykonywać również w wodzie. Aby to zrobić, musisz najpierw znaleźć jakieś wsparcie, które możesz chwycić rękami. Następnie po prostu połóż się na brzuchu w wodzie i staraj się utrzymać głowę nad wodą, prostując ciało. Nie ma potrzeby utrzymywania pozycji deski przez długi czas. Wystarczy wykonywać ćwiczenie przez 1-2 minuty z krótkimi przerwami na odpoczynek.


7. Równowaga na jednej

nodze Ćwiczenie, które dla zabawy nazywam "Flamingo", jest dobrym treningiem budującym napięcie mięśniowe i rozwijającym aparat przedsionkowy. Wystarczy skopiować pozę zabawnego ptaka i stanąć w wodzie, opierając się na jednej nodze. Drugą nogę zginamy w kolanie i unosimy do góry lub kładziemy na plecach. Ewentualnie rozłóż ręce, aby zachować równowagę lub oprzyj dłonie o talię. Może się to wydawać zbyt proste, ale zaufaj mi, gdy mówię, że balansowanie na jednej nodze nawet w chybotliwej wodzie nie jest łatwe. Bardzo szybko poczujesz, jak napinają się Twoje mięśnie. A jak pracują mięśnie brzucha - pięknie!Możesz wybrać ćwiczenia, w których czujesz się najbardziej komfortowo. Możesz wymyślać nowe i ciekawe treningi. Na przykład tańczyć w wodzie, jak główni bohaterowie kultowego melodramatu "Dirty Dancing" - jednego z najlepszych letnich filmów. Co sądzisz o pomyśle podwodnego baletu?Oprócz wszystkich korzyści wymienionych powyżej, trening w wodzie ma jeszcze jedną wielką zaletę. Wszyscy chcemy pozbyć się zbędnych kilogramów i to szybko. Ale utrata wagi wiąże się z bardzo nieprzyjemnym efektem ubocznym: skóra wiotczeje, pojawiają się zmarszczki podobne do tych z wiekiem. Tak więc ćwiczenia w wodzie pomagają napiąć skórę po utracie wagi, a także podczas odchudzania! Czy to nie wspaniałe?

Bądź zdrowa i piękna. Niech ludzie podziwiają Twoją szczupłość na plaży. Słoneczne lato i słoneczny nastrój!
Autor: Mira Kirov Omów artykuł
  • Odchudzanie
Powiedz znajomym: Subskrybuj ten magazyn:
  • Przeczytaj również
  • Comments Off on