loader
Uroda & Zdrowie

Jak dbać o skórę zimą?

Zima to trudny okres dla naszej skóry, ponieważ warunki atmosferyczne takie jak niskie temperatury i suchy wiatr mogą mieć naprawdę negatywny wpływ na jej samopoczucie. Dlatego tak ważne jest, aby zapoznać się z zasadami prawidłowej pielęgnacji skóry zimą i sprawić, że mroźna pogoda nie będzie już naszym problemem. Oczywiście, każdy rodzaj skóry ma inne potrzeby, ale są pewne zasady, których wszyscy powinniśmy przestrzegać, aby przetrwać ten szczególny okres w roku. Oto kilka wskazówek dotyczących zimowej pielęgnacji Twojej skóry.

1. Oczyszczanie

Oczyszczanie to jeden z najważniejszych etapów pielęgnacji skóry w ciągu całego roku, a w szczególności zimą. Musisz to robić co najmniej dwa razy dziennie, aby mieć pewność, że Twoja skóra będzie w dobrej kondycji przez cały czas. Produkty, których używasz, powinny być dostosowane do rodzaju Twojej skóry, ale kiedy temperatury spadają, możesz rozważyć oczyszczanie twarzy zimnym mlekiem i wacikiem raz na jakiś czas, ponieważ zapobiega to wysuszaniu skóry. Upewnij się również, że używasz letniej wody, ponieważ nie ściera ona zbyt wielu naturalnych olejków z naszej skóry.

2. Tonizowanie i nawilżanie

Kolejnym krokiem po oczyszczaniu jest tonizowanie. Aby mieć pewność, że poziom pH skóry nie zostanie zaburzony, stosuj delikatne toniki odpowiednie dla Twojego typu cery. Dzięki temu usuniesz wszelkie zanieczyszczenia, które pozostały na skórze, napniesz ją i przygotujesz się do kolejnej ważnej rzeczy, jaką jest nawilżanie.

Powinnaś dbać o to, aby codziennie nawilżać swoją skórę, ponieważ jest to niezbędne, jeśli chcesz utrzymać ją w dobrym zdrowiu i kondycji. Upewnij się jednak, że Twój krem nawilżający odpowiada potrzebom Twojej skóry i nie zawiera zbyt wiele substancji chemicznych, które mogą dać odwrotne rezultaty. Jeśli lubisz naturalne rozwiązania, używaj np. oleju migdałowego lub oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia.

Kosmetyki chronią Twoją skórę

3. Ochrona

Zimą zazwyczaj mniej przejmujemy się słońcem i jego wpływem na naszą skórę. Musimy jednak mieć pewność, że nie zaszkodzą jej promienie UVA i UVB, które przedostają się przez chmury nawet zimą. Dlatego też należy nosić krem z filtrem, zwłaszcza jeśli planujemy spędzić cały dzień na zewnątrz, np. na nartach.

4. Nawodnienie

Większość z nas ma tendencję do picia mniejszej ilości wody w zimie, ponieważ nie odczuwamy pragnienia, a także wolimy gorące napoje, takie jak herbata czy kakao. Są one również dobre dla nas, ale nasz cały organizm potrzebuje jak najwięcej wody, aby pozostać zdrowym i w dobrej kondycji. Z tego powodu powinniśmy dbać o to, aby pić dużo wody każdego dnia. Nawadnia ona skórę od wewnątrz i utrzymuje ją w dobrej kondycji, dzięki czemu staje się ona bardziej odporna na zimno i zachowuje blask.

5. Złuszczanie

Stosując peelingi pozbywamy się martwych komórek, które gromadzą się w naszej skórze i uniemożliwiają nawilżaczom dotarcie do jej głębszych warstw. Zimą nie powinniśmy złuszczać skóry twarzy zbyt często, ale też nie możemy o tym zabiegu w ogóle zapominać. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie raz w tygodniu delikatnych peelingów złuszczających. W ten sposób utrzymamy naszą skórę w dobrej kondycji, ale jednocześnie nie będziemy narażać jej na ścieranie, które prowadzi do nadmiernego przesuszenia skóry. Dobrym pomysłem jest również przygotowanie własnego peelingu z naturalnych składników.