loader
Uroda & Zdrowie

20 wskazówek jak dbać o włosy zimą

20 zimowych porad dotyczących pielęgnacji włosów

Pomysły na urodę / www. Grooming

Nie jest tajemnicą, że zima może mieć negatywny wpływ na Twoje włosy. Może powodować łupież lub wypadanie włosów. Twoje zamki stają się matowe, a ich wzrost spowalnia. Nie wydawaj więc fortuny na fryzjera. Oto kilka pomocnych wskazówek, jak dbać o włosy zimą.

1. Wapno .

Stosować przeciwko włosom przetłuszczającym się.

Świetnym sposobem na walkę z tłustością jest kwiat lipy. Zaparuj kwiaty lipy w gorącej wodzie i pozwól im się naparować, aby stworzyć płukankę.


2. Pokrzywa

Zastosowanie: przy wypadaniu włosów.

Nalewki i wywary z pokrzywy świetnie pobudzają włosy, budząc uśpione cebulki. Płukanki z pokrzywy podobno przy częstym stosowaniu pokrywają siwe włosy. Szczerze mówiąc, nie wiązałabym dużych nadziei z barwnikiem z pokrzywy, bo w moim przypadku szarość się nie zmieniła. Jednak po 2 miesiącach stosowania moje włosy stały się grubsze i szybciej odrastały.


3. Kefir

Zastosowanie: przeciwłupieżowe.

Maseczka z kefiru - niezawodny pomocnik w walce z łupieżem. Podgrzej kilka łyżek kefiru, a następnie wmasuj go w skórę głowy. Można założyć celofanowy kapsel, aby kefir nie kapał. Po pół godzinie spłukać bieżącą wodą.


4. Rumianek

Zastosowanie: na swędzenie i dla jedwabistości.

Wywar z rumianku pospolitego pomoże złagodzić stan zapalny. Wystarczy raz dziennie spłukać nim głowę.


5. Piwo

Zastosowanie: aby pobudzić wzrost włosów i nadać im połysk.

Dzięki składnikom zawartym w piwie, włosy rosną jak na drożdżach w każdym tego słowa znaczeniu, bo piwo też ma w sobie drożdże. Przed umyciem włosów zrób maseczkę z ciepłego piwa na pół godziny.


6. Cebula

Zastosowanie: w celu przyspieszenia wzrostu i gęstości włosów.

Cebula aktywuje uśpione mieszki włosowe. Zetrzyj cebulę na tarce i wcieraj ją w skórę przez 10 minut, a następnie dokładnie umyj włosy, aby usunąć zapach.


7. Czarna herbata

Polecany dla: wzmocnienia włosów i pokrycia siwizny.

Garnirowanie włosów mocnym naparem z herbaty może pomóc w zamaskowaniu najmniejszych śladów siwizny na ciemnych włosach. Zawarte w herbacie taniny pomagają wzmocnić strukturę włosów.


8. Serum .

Polecany dla: włosów przeciwłupieżowych i jedwabistych.

Zrób maseczkę z serum (nie zimną) pół godziny przed wyjściem na kąpiel. Rozplątanie włosów ułatwi ich rozczesywanie, a łupież zniknie.


9. Calendula

Polecany: na rozdwojone końcówki.

Garnirowanie nagietkiem było stosowane w celu wzmocnienia włosów od czasów starożytnych. Te wibrujące pąki kwiatów są świetnym rozwiązaniem na rozdwojone końcówki.


10. Jedwabnik

Zastosowanie: aby dodać włosom blasku.

Czy wiesz, że w dawnych czasach konie były karmione morwą, aby ich sierść była lśniąca? Ta sama zasada dotyczy naszych włosów. Częściej jedz morwę! Na szczęście można ją zamrozić na zimę i zrobić zapas.


11. Chleb żytni

Zastosowanie: przy wypadaniu włosów.

Namocz okruchy w ciepłej wodzie, następnie wyciśnij i nałóż masę z chleba żytniego na cebulki włosów. Spłukać po 30-40 minutach. Maska raz w tygodniu pomoże w walce z wypadaniem włosów.


12. Liść.

Zastosowanie: dla wzmocnienia włosów.

5 dużych liści wsypać do wrzącej wody i spłukać włosy, jeśli chcemy je wzmocnić. Zabieg powtarzać raz w tygodniu.


13. Łuska cebuli

Zastosowanie: do wzmocnienia włosów i nadania im złotego połysku. 14.

Nie wyrzucaj łusek cebuli, ale gotuj je, aby uzyskać wodę o bogatym brązowym kolorze. Płukać odwar raz w tygodniu dla efektu tonizującego. Łuski są bogate w minerały śladowe, a ich odwar wzmacnia loki i korzenie.

14. hops.

Zastosowanie: w leczeniu wypadania włosów.

Aby zapobiec łysieniu i przyspieszyć wzrost włosów, należy płukać je wywarem z chmielu. Zbierz szyszki chmielowe, wysusz je i zaparz tuż przedtem.


15. Woda ryżowa

Zastosowanie: do kompleksowej opieki.

Sekretem urody Azjatek jest płukanie włosów wodą z ryżem. Ryż opłukać, odsączyć z pierwszej wody, uzupełnić i pozostawić do zaparzenia na noc. Rano będziesz miała idealne płukanie.


16. Henna

Zastosowanie: dla wzmocnienia włosów i pokrycia siwych włosów.

Henna pomoże pozbyć się siwych włosów. Wybierz przepis na barwnik do henny, który najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku. Jest tańszy i bardziej wyrozumiały niż chemiczne kolory. Co ważniejsze, wzmacnia włosy. Jeśli nie chcesz farbować swoich loków, zdecyduj się na bezbarwną hennę.

17. Ocet

Zastosowanie: do zmywania substancji mydlanych, ułatwiających rozczesywanie i nadających połysk.

Czy po kąpieli czujesz, że jakiś szampon lub odżywka zostały na włosach, mimo że spłukałaś je kilka razy? Dodaj odrobinę octu do umywalki z wodą (jedna łyżeczka na 2 litry) i spłucz włosy. Kwas usunie wszelkie pozostałości alkaliczne w detergencie. Bonus: włosy będą łatwe do rozczesania, a loki będą miały czysty połysk.


18. Olej łopianowy

Zastosowanie: przy wypadaniu włosów.

Łopian (lub olej łopianowy) pozostaje jednym z najpopularniejszych środków leczniczych. Olej wykonany z tej rośliny jest aktywnie wykorzystywany jako metoda walki z wypadaniem włosów. Raz w tygodniu nałóż na włosy odrobinę oleju (ale nie na korzenie). Dzięki niemu Twoje włosy odzyskają dawną siłę.


19) olejek z mięty pieprzowej

Zastosowanie: na łupież.

Trudno wymienić wszystkie zalety mięty. Mięta pieprzowa w szczególności jest środkiem przeciwgrzybicznym i pomoże w leczeniu łupieżu. Nie wolno stosować olejków eterycznych w czystej postaci, ponieważ powodują one oparzenia skóry. Dodaj tylko kilka kropli olejku eterycznego z mięty pieprzowej do oleju bazowego. Np. oliwa z oliwek.


20. Sage

Sposób użycia: przeciwko włosom przetłuszczającym się.

Odwary i nalewki z szałwii podczas płukania pomagają regulować wydzielanie sebum. Jeśli Twoje włosy szybko się przetłuszczają, użyj szałwii.



Oprócz tych wskazówek, warto pamiętać o kilku zimowych osobliwościach. Na przykład zimą często nosimy czapki, które mogą pogorszyć stan naszych włosów. Nie zapominaj o utrzymaniu czystości swoich kapeluszy. Od czasu do czasu dobrze je umyć i osuszyć.

Unikaj częstych i ciasnych fryzur. Unikaj wychodzenia z domu zimą ze źle wysuszonymi włosami. Przyjmuj witaminy i uzupełniaj swoją dietę.
Żywność wzmacniająca odporność.
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj:
  • Czytaj także
  • Komentarze