loader
Uroda & Zdrowie

NASIONA MARIHUANY


Konopie są roślinami rozdzielnopłciowymi, tzn. istnieją męskie i żeńskie rośliny konopi. Nasiona marihuany są produkowane, jeśli męskie rośliny marihuany zapylają żeńskie rośliny konopi. Nasiona konopi zazwyczaj produkują około połowę męskich i połowę żeńskich roślin konopi. Jeśli żeńskie rośliny konopi nie zostaną zapylone (ponieważ męskie rośliny zostaną usunięte, jak tylko pokażą swoją płeć), wtedy zamiast nasion marihuany, rośliny konopi będą produkować same konopie, bez nasion, zwane sinsemilla, co dosłownie oznacza "bez nasion".

Zapylone rośliny żeńskie, które produkują nasiona marihuany zaczynają umierać, kiedy nasiona są dojrzałe. Nasiona są następnie zbierane i wykorzystywane do produkcji oleju z nasion konopi, produktów spożywczych lub do uprawy kolejnych roślin konopi.

FEMINIZOWANE NASIONA MARIHUANY
Kiedy nasiona marihuany są feminizowane, oznacza to, że około 99,9% żeńskich roślin marihuany wyrośnie z nich, a nie połowa męskich i połowa żeńskich roślin marihuany, co eliminuje problem przypadkowego zapylenia przez męskie rośliny marihuany.

W naszym sklepie wszystkie nasiona są feminizowane.

GDZIE KUPIĆ NASIONA MARIHUANY?
Nasiona marihuany można legalnie kupić w polskich sklepach, takich jak nasz. Inne kraje, w których nasiona marihuany mogą być legalnie sprzedawane to Hiszpania, skąd pochodzi większość nasion marihuany dostępnych obecnie na rynku lub Holandia, gdzie wszystko się zaczęło. Innymi popularnymi krajami są Anglia i Kanada.

Powszechnie znane jako nasiona ganji lub nasiona marihuany są łatwo dostępne w wielu krajach europejskich. W USA, w zależności od poszczególnych stanów, nasiona marihuany można kupić w punktach sprzedaży marihuany medycznej lub rekreacyjnej.

Polskie prawo pozwala na zakup w 100% legalnych nasion marihuany, ale nie można uprawiać konopi. W ostatnich latach marihuana stała się legalna w wielu krajach zarówno do celów medycznych jak i rekreacyjnych, ale w Polsce niestety musimy jeszcze trochę poczekać, aby marihuana mogła legalnie zagościć w waszych ogrodach.

Na rynku istnieje wiele produktów przeznaczonych do uprawy konopi. Nasiona marihuany są lekkie i niewielkich rozmiarów, dzięki czemu idealnie nadają się do transportu.

CO WPŁYWA NA JAKOŚĆ NASION MARIHUANY?
Najważniejsze jest, aby pozwolić nasionom w pełni dojrzeć, zanim zostaną zebrane. Nasiona marihuany muszą być następnie dobrze przechowywane w ciemnym, suchym miejscu.

Bardzo ważne jest, aby nie dopuścić do przedostania się wilgoci do nasion, żywotność przedłuża również niska temperatura. Idąc za przykładem najlepszych hodowców nasion na świecie, przechowujemy nasiona konopi w szczelnie zamkniętych pojemnikach w temperaturze 5 stopni Celsjusza.

Jeśli trzymasz swoje ziarna marihuany luzem, bez szczelnego opakowania, to najlepiej przełóż je do porządnego, szczelnego słoika z gumowanym zamknięciem i schowaj w ciemnym miejscu, np. w szafie.

Nasiona są uważane za świeże i w pełni zdrowe przez około półtora roku po zbiorze, wtedy ich zdolność kiełkowania powinna pozostać na poziomie około 95-100%. Potem spadek szybkości kiełkowania jest zauważalny, ale spadek ten jest bardzo powolny, dobrze przechowywane nasiona będą kiełkować na poziomie około 80% nawet po kilku latach.

Przeczytaj więcej na Skunk24.