loader
Moda

Jak dobrać suknię ślubną do typu sylwetki?

Wybór sukni ślubnej to bardzo ważna kwestia dla każdej panny młodej. Każda pani chce w tym dniu wyglądać olśniewająco. Stojąc przed wyborem wymarzonej sukni, kierujemy się przede wszystkim modą ślubną. Jest ona bardzo ważna, jeśli kobieta chce tego dnia wyglądać wyjątkowo i modnie. Oprócz tego, że suknie ślubne powinny być zgodne z obowiązującymi trendami, to przede wszystkim muszą być odpowiednio dobrane do typu sylwetki przyszłej panny młodej. Pozwoli to nie tylko podkreślić jej atuty, ale również odwrócić uwagę od drobnych niedoskonałości.

Wyróżniamy pięć głównych typów sylwetek: w kształcie gruszki, klepsydry, jabłka, kielicha i kolumny. Każda z nich wymaga odpowiednio dobranej garderoby, szczególnie jeśli chodzi o suknie ślubne - tak, aby Panna Młoda wyglądała pięknie i czuła się komfortowo. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek, jaki typ sukni będzie najbardziej odpowiedni dla poszczególnych typów sylwetek.

Gruszka

Sylwetka w kształcie gruszki charakteryzuje się małym biustem, płaskim brzuchem i masywnymi udami. W tym przypadku najodpowiedniejsza będzie klasyczna sukienka z szerokim dołem, która pozwoli zamaskować grubsze biodra. Dobrym wyborem będzie szarfa w pasie, która podkreśli talię, dzięki czemu delikatne ramiona będą bardziej proporcjonalne do reszty ciała.

Klepsydra

Klepsydra to sylwetka z wyraźnie zaznaczoną talią, proporcjonalnymi ramionami i biodrami. Idealnym rozwiązaniem dla kobiet o takiej figurze są modele typu rybka. Suknie te podkreślają wszystkie walory panny młodej o takiej sylwetce.

Jabłko

Panie o figurze tzw. "jabłka" to osoby o rozbudowanych ramionach, dużym biuście i braku zarysowanej talii. Jest to sylwetka wymagająca sukni ślubnej, która nada jej lekkości i odpowiednich proporcji. Idealne będą suknie proste, z pionowymi przeszyciami, które wysmuklą sylwetkę lub suknie w kształcie litery A z wysoką talią. Nie będzie dobrym wyborem tkanina elastyczna, która zakryje ciało panny młodej i tym samym podkreśli mankamenty jej sylwetki. Dużo lepsze będą zwiewne tkaniny nie obciążone dodatkowymi ozdobami. Dekolt powinien być w literę V, co wysmukli i wydłuży szyję.

Puchar

Kielichy to panie o szerokich ramionach, ale bardzo wąskich biodrach. Aby zrównoważyć szerokie ramiona z delikatnymi biodrami, najlepiej wybrać suknię z rozkloszowanym dołem. Dobrze sprawdzą się również marszczenia w okolicach bioder, które optycznie dodadzą centymetrów w ich okolicy. Suknie z całkowicie odsłoniętymi ramionami to błąd, dlatego są one dodatkowo zaznaczone.

Kolumna

Kolumna to bardzo dziewczęca i delikatna sylwetka. Podstawą jest optyczne powiększenie małego biustu i zaznaczenie talii. Paniom o takiej sylwetce pasują niemal wszystkie suknie ślubne, mają dużą swobodę przy jej wyborze.

Jeśli nie jesteśmy pewne, jaki typ sylwetki posiadamy, pomocna może okazać się wizyta w salonie sukien ślubnych. Będziemy mogły przymierzyć kilka fasonów, a tym samym ocenimy, w czym wyglądamy i czujemy się najlepiej. W salonach pracują profesjonalni pracownicy, którzy również pomogą nam podjąć właściwą decyzję.