loader
Uroda & Zdrowie

Czym są kosmetyki mineralne?

Makijaż jest ważnym uzupełnieniem stylizacji wielu kobiet. Niektóre z nich nie wyobrażają sobie wyjścia z domu bez tuszu do rzęs czy podkładu, inne używają makijażu twarzy tylko na specjalne okazje. Prawidłowo wykonany i nieprzesadzony make-up, może być prawdziwą ozdobą twarzy, podkreślać atuty i korygować niedoskonałości. Pojawia się jednak pytanie o wpływ kosmetyków do makijażu na naszą cerę. Niestety, nie jest on zbyt korzystny. Na szczęście kosmetyki mineralne są w tej sytuacji niezastąpione.

Wpływ kosmetyków na cerę

Makijaż to wynalazek, dzięki któremu wiele kobiet czuje się pewniej i atrakcyjniej. Należy jednak pamiętać, że codzienne stosowanie makijażu z konwencjonalnych kosmetyków nie jest dobrym pomysłem. Wiele produktów do makijażu ma bardzo nienaturalny skład i choć pięknie wyglądają na twarzy, to po ich zmyciu możemy zauważyć, że nie mają one korzystnego wpływu na naszą skórę. Warto zwrócić uwagę, że wiele kosmetyków tworzy na skórze środowisko sprzyjające rozwojowi bakterii i drobnoustrojów. Zawarte w nich konserwanty, barwniki i substancje zapachowe podrażniają skórę i pogarszają jej wygląd. W ich składzie znajdziemy również talk, oleje, woski i silikony. To wszystko sprawia, że konwencjonalne kosmetyki zatykają pory i nie pozwalają naszej skórze oddychać. Co z tego, że w makijażu wyglądamy atrakcyjnie, skoro po jego zmyciu nasza skóra wygląda bardzo źle? Nie chcemy chyba doprowadzić do sytuacji, w której bez makijażu nie będziemy chciały pokazać się nawet najbliższym. Należy również zaznaczyć, że nienaturalne kosmetyki są szczególnie niewskazane dla osób z różnymi problemami skórnymi. Nie powinny ich stosować osoby z trądzikiem oraz ze skórą nadwrażliwą i atopową. Kosmetyki tego typu mogą także wywoływać różne reakcje alergiczne na zdrowej skórze i czynić ją problematyczną.

makijaż mineralny

Kosmetyki mineralne - co to znaczy?

Kosmetyki mineralne są odpowiedzią na potrzebę kobiet, które chcą pogodzić pielęgnację skóry ze stosowaniem makijażu. Jest to połączenie leczniczych minerałów, takich jak mika, cynk, potas, wapń, krzem, miedź i glinka. Warto zaznaczyć, że ich działanie nie sprowadza się jedynie do ozdabiania naszej twarzy. Kosmetyki mineralne posiadają również właściwości przyspieszające gojenie, nawilżające, antybakteryjne czy zmniejszające wydzielanie sebum przez skórę. Dzięki temu, wykonując makijaż, jednocześnie pielęgnujemy skórę. Jest to niezwykle korzystne rozwiązanie, zważywszy na fakt, że tradycyjne kosmetyki mają działanie odwrotne - mogą wysuszać, uczulać i zasłaniać pory w skórze. Główną zaletą kosmetyków mineralnych jest ich naturalny skład, wyłącznie pochodzenia roślinnego lub mineralnego. Co więcej, są one na tyle delikatne, że mogą być bezpiecznie stosowane również przez alergików oraz po zabiegach dermatologicznych i kosmetycznych. Kosmetyki mineralne nie zawierają konserwantów, silikonów, parabenów, sztucznych barwników ani aromatów. Dzięki temu makijaż jest bezpieczny dla naszej skóry, a jednocześnie bardziej trwały.

Kosmetyki mineralne sklep

Już teraz warto zamienić swoje zwykłe kosmetyki do makijażu na mineralne, które zadbają nie tylko o wygląd, ale i zdrowie Twojej skóry. Kosmetyki mineralne sprawią, że poczujesz się bardziej naturalnie. Są wegańskie i nie testowane na zwierzętach. Teraz dostaniesz je w jednych z lepszych salonów kosmetycznych. Możesz również skorzystać z oferty sklepów internetowych specjalizujących się w sprzedaży tego typu produktów.