loader
Uroda & Zdrowie

Czy makijaż jest zdrowy?

Wiele kobiet zupełnie nie wyobraża sobie codziennego wychodzenia z domu bez makijażu. Każda kobieta chce wyglądać pięknie, młodo i zdrowo. Pojawia się jednak pytanie, czy codzienny makijaż nie wyklucza zdrowia? Czy rzeczywiście jest to dobre rozwiązanie dla kobiet?

Najważniejsza będzie pielęgnacja

Jeśli chcemy, aby makijaż wyglądał idealnie, a nasza skóra była zadbana, powinniśmy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Przed wykonaniem makijażu musimy dobrze przygotować do niego naszą skórę. Ważne będzie między innymi jej dokładne umycie. Lepiej unikać wody i mydła, ponieważ skóra bardzo się wysusza. Do oczyszczania warto używać pianek lub żeli do mycia, następnie należy tonizować twarz. Dzięki tonikowi możemy liczyć na to, że nasza cera będzie odświeżona, zmatowiona i rozświetlona, a więc przygotowana do nałożenia makijażu.

Jeśli mamy cerę wrażliwą, skłonną do alergii i podrażnień, warto pomyśleć o produktach hipoalergicznych. Jeśli tonik będzie powodował zaczerwienienie twarzy, lepiej z nich zrezygnować na rzecz wody termalnej lub płynu micelarnego.

Oczywiście należy pamiętać, że ważny będzie również dobór kosmetyków. Te z wyższej półki zazwyczaj są nieco lepiej przygotowane i powinny być dobrym wyborem. Na pewno warto sprawdzać skład, by kontrolować czy w danym kosmetyku nie ma nadmiaru chemicznych dodatków, barwników i konserwantów. Obecnie wielkim hitem są kosmetyki mineralne, są one w 100% naturalne i dlatego są tak chętnie wybierane, chronią nas całkowicie przed wszelkimi podrażnieniami. Wzbogacone o makroelementy sprawiają, że jest to świetna opcja, która może pomóc w naszej walce z niedoskonałościami. Z całą pewnością ich stosowanie powinno być brane pod uwagę, ponieważ dzięki temu będziemy w stanie skutecznie zadbać o swoją cerę stawiając przede wszystkim na naturalność.

Pielęgnacja twarzy

Nie mniej ważny jest demakijaż

Największym i najczęstszym błędem popełnianym przez wiele kobiet jest pozostawianie makijażu na noc. To właśnie w nocy nasza skóra powinna odpoczywać, kiedy ma chwilę na regenerację i właśnie dlatego nie można zostawiać makijażu. Jeśli demakijaż nie jest wykonywany wieczorem, pojawiają się zaskórniki i przebarwienia. Jeśli tusz pozostanie na rzęsach, może powodować podrażnienia, a nawet zapalenie spojówek. To samo dotyczy eyelinera, który w nocy może się pokruszyć i dostać się do oczu.

Należy również pamiętać, że należy wybierać kosmetyki, które będą pasowały do naszej skóry, tylko wtedy można mieć gwarancję, że nie stanie się nic zaskakującego.