loader
Moda

Co włożyć do ślubu?

Ślub to dla wielu kobiet jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Od dziecka wyobrażają sobie, jak będą wyglądały tego dnia, jaką suknię założą, jakie będą miały kwiaty, kto będzie panem młodym. Kluczowym elementem tych wyobrażeń jest oczywiście suknia ślubna. Panna młoda ma do wyboru kilka opcji. Można zlecić uszycie indywidualnego, wymarzonego projektu sukni ślubnej, wybrać gotowy model w salonie sprzedającym suknie ślubne lub kupić używany egzemplarz.

Salony sukien ślubnych często oferują również buty pasujące do sukni, biżuterię, ozdoby do włosów, torebki i inne dodatki. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ nie trzeba tracić czasu na szukanie dodatków pasujących do sukni. Warto przekonać się, że suknie ślubne występują w wielu fasonach, spośród których każda panna młoda znajdzie idealny dla siebie.

Jakie fasony sukien ślubnych są w modzie?

Jednym z najbardziej popularnych fasonów sukien ślubnych jest tak zwana księżniczka. Góra sukni to bardzo dopasowany gorset, bardzo często bogato zdobiony koronką, perłami lub błyszczącymi kryształkami. Dół jest bardzo efektowny. Często składa się z wielu warstw tiulu i/lub koronki zdobionych błyszczącymi aplikacjami. Suknia ta doskonale pasuje do wielu typów figury i pozwala ukryć mankamenty takie jak szerokie biodra czy masywne uda. Od kilku lat niesłabnącą popularnością cieszy się fason syreny. Taka suknia jest dopasowana od góry do połowy ud lub nawet do kolan, po czym rozszerza się tworząc kształt zbliżony do syreniego ogona. Stąd też nazwa tego fasonu. Jest to jednak bardzo wymagający fason ślubny i wybierająca go panna młoda powinna mieć nienaganną figurę, aby suknia nie straciła swojego uroku.

Co w ostatnim czasie zmieniło się w modzie ślubnej?

Moda ślubna oferuje wiele rozwiązań. Coraz częściej Panny Młode odchodzą od klasycznych wizji ślubnego wizerunku i stawiają na własne, kreatywne pomysły. Suknia ślubna nie musi być długa. Nie musi być też biała. Młode panie wybierają również suknie różowe, czerwone, a nawet czarne. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Podobnie jest z dodatkami. Welon często zastępowany jest wiankiem ze świeżych kwiatów, a bukiety przygotowywane są z coraz bardziej różnorodnych roślin. Suknie ślubne powinny być wybierane przez pannę młodą odpowiednio wcześnie przed ślubem, aby można było je dopasować.

A co ze strojem panny młodej?

Moda ślubna damska to jednak nie wszystko. Ważny jest również wygląd młodego człowieka. Mężczyźni nie przywiązują tak dużej wagi do ubioru jak kobiety, dlatego też przyda się pomoc przyszłej panny młodej w tej kwestii. Nadal najpopularniejsze są różne fasony garniturów, ale coraz częściej panowie decydują się na zakup wędzidła czy fraka. Do wybranego rodzaju stroju konieczne jest dopasowanie koszuli, które dostępne są w wielu fasonach i kolorach. Najczęściej jednak wybór pada na klasyczną biel, która doskonale komponuje się z innymi elementami wizerunku Pana Młodego. Ważną kwestią są również dodatki, czyli buty, krawat, mucha, spinki do mankietów.

Warto również pamiętać, że oprócz wyboru odpowiedniej stylizacji, Para Młoda musi zająć się organizacją wielu innych spraw, takich jak sala weselna, wybór zespołu, fotografa, kamerzysty oraz atrakcji weselnych.