loader
Uroda & Zdrowie

Co im się nie podoba w oczach?

komputer i wzrokZdecydowana większość naszych rodaków nie zwraca uwagi na profilaktykę wzroku w życiu codziennym. Niestety, złe nawyki są często przez nas powielane, a to nie pomaga naszym oczom. W jaki sposób powinniśmy dbać o nasze oczy na co dzień, aby nie mieć z nimi problemów?

Z badań, które zostały przeprowadzone nie tak dawno temu wynika, że nawet 40% naszych rodaków odwiedziło okulistę wcześniej niż dwa lata temu. Jednak około 7% naszych rodaków nigdy tego nie robiło. Wśród nich jest pięć nawyków, które niestety powodują poważne problemy z oczami. Między innymi długotrwałe wpatrywanie się w ekran komputera bez przerwy jest błędem, który występuje często. Wpatrując się w ekran często zapominamy o odpowiedniej odległości i nie robimy przerw, podczas których możemy spojrzeć na jakieś oddalone obiekty. Problemem jest również suchość oka, której nie można bagatelizować. Jest to objaw, który bardzo często pojawia się u osób, które dużo czasu spędzają przy komputerze. Jest to poważny problem z oczami, z którym trzeba sobie jakoś poradzić. Rozwiązaniem jest stosowanie specjalnych kropli do oczu oraz dbanie o odpowiednie nawilżanie pomieszczenia, co jest ważne zwłaszcza w klimatyzowanym biurze. Warto również zadbać o swój wzrok i używać okularów z powłoką antyrefleksyjną.

wizyta u optyka

Niedoszacowanie wizyt u okulisty

Jest to problem wielu z nas. Często idziemy do lekarza dopiero wtedy, gdy już czujemy, że coś jest nie tak i odczuwamy ból. Tak samo jest z okulistami. Większość z nas unika wizyt, dopóki nie widzi, że nasz wzrok się pogarsza. W rzeczywistości jednak tylko regularne wizyty u okulisty będą rozwiązaniem, które pozwoli nam odpowiednio reagować, gdy pojawią się problemy, których być może jeszcze nie czujemy. Tak naprawdę bardzo ważna jest stała kontrola, która pozwala na szybkie zdiagnozowanie problemów. Wówczas może nastąpić szybka reakcja, dzięki której konkretne problemy ze wzrokiem będą mogły zostać naprawione.