loader
Uroda & Zdrowie

Nie taki jak reszta: 7 spektakularnych stylów tatuażu

Nie tak jak reszta: 7 spektakularnych stylów tatuażu

Pomysły na urodę Pomysł na zdjęcie Długo oczekiwany, spontaniczny, kochany, nieprzemyślany, piękny, nieistotny i sto innych przymiotników może opisać obraz ciała, który James Cook po raz pierwszy nazwał "tatuażem", słowem zapożyczonym z języka polinezyjskiego. Oprócz różnych atrybutów nadawanych tatuażom zarówno przez ich właścicieli, jak i osoby z ich otoczenia, body art ma znaczenie wyrażone na wiele sposobów.


Krótka historia tatuażu. Od starożytnych legend do współczesnościHistoria

tatuażu zaczyna się między 3370 a 3100 rokiem p.n.e. i według Karola Darwina "żadna cywilizacja w swoim rozwoju nie wyszła poza etap związany z tatuażem." Mumia Etsy, alpejskiego pasterza, została znaleziona w Tyrolu i wyróżnia się tym, że nosi 57 tatuaży, które, jak spekulują naukowcy, służyły różnym celom. Niektóre z obrazów oznaczały przejście człowieka z okresu dojrzewania w dorosłość, inne chroniły go przed dolegliwościami.Przyczyny oznakowania ciała były różne u różnych ludów i cywilizacji. Niektóre z nich są nadal aktualne, a niektóre są trudne do zrozumienia dla współczesnego człowieka. Talizmany lub amulety tatuażu były typowe dla ludów północnych, stosowano je w celu ochrony przed siłami żywiołów lub złymi duchami. Czasami religia lub wiara w konkretnego patrona skłaniała ludzi do wyrycia na ciele konkretnego wizerunku, czy to z własnych pobudek, czy też dla udowodnienia swojego oddania bóstwu.

W Japonii, podobnie jak w niektórych innych narodach, kobiety miały na twarzach specjalne znaki, które informowały o małżeństwie lub liczbie dzieci. A w Rosji podobny cel tatuaży był aktualny za czasów Piotra I: żołnierze mieli blizny w formie krzyża i numeru seryjnego, w których umieszczali suchy proszek jako barwnik. Metoda ta została wprowadzona w celu ułatwienia identyfikacji zmarłych.Kobiety Māori tatuowały kontury swoich ust (technika, którą obecnie nazywamy "tatuażem" lub makijażem permanentnym). Podczas gdy znaczenia obrazów były i nadal są złożone i często dość ozdobne, główne narzędzia używane, szczególnie w epoce miedzi, brązu i żelaza, i pomimo brzydkiej nazwy czasu, były narzędziami prymitywnymi. Tak więc młotek i ząb rekina były aktywnie wykorzystywane przez Indian, rozszczepiony kij bambusowy w Tajlandii, a ości ryb i ostre kamienie były praktykowane na wyspach Oceanu Spokojnego i Indyjskiego.

Słowianie używali twardych, zaostrzonych drewnianych kijów i kości zwierzęcych. Mocniejsze i bardziej efektywne igły żelazne pojawiły się wraz z rozwojem metalurgii. Jako barwników używano improwizowanych substancji, takich jak popiół, kolorowa glina, soki roślinne, ochra lub węgiel. Technika nakładania, ze względu na wspomniane prymitywne narzędzia i słabej jakości barwniki, nie była zbyt dokładna i wydajna.

W dzisiejszym świecie istnieje wiele sposobów na wyrażenie siebie poprzez tatuaż. Podanie konkretnej liczby w odniesieniu do bogactwa opcji byłoby mylące, ponieważ ilu ludzi na świecie, tyle sposobów na przedstawienie tego, co jest zamierzone. Istnieje jednak kilka szczególnie interesujących stylów tatuażu, na które chcemy zwrócić Waszą uwagę.

1. MinimalizmStyl

zgodny z dzisiejszymi trendami - czyste linie, proste wzornictwo i niewielkie wymiary. Inną cechą minimalizmu jest ograniczona paleta barw, ale to już kwestia dyskusyjna, bo do gustu i koloru... Charakterystyka takich tatuaży sprawia, że idealnie nadają się na określone części ciała, jak dłonie, palce czy miejsce za uchem (zapytaj mistrza, jakie są zalety i wady takich tatuaży, jak na palcach - efektowne, ale nietrwałe). W stylu minimalistycznym dość często stosuje się metodę "upraszczania" rysunków, sprowadzania ich do najistotniejszych elementów wizualnych. Są one łatwo rozpoznawalne i mają uniwersalne zastosowanie dla każdej płci.

1/22.

Wymiarowe i zróżnicowane EtnicznośćSymbolizm

i symetria wyróżniają ten styl spośród wielu innych. Tematy tatuaży etnicznych, jak łatwo się domyślić z nazwy, są zakorzenione w kulturach różnych narodów, ich tradycji i zwyczajów, ich etniczności. Projekty te są wizualnie estetyczne i niosą ze sobą zakodowane znaczenie.

1/23.

Delikatna i kolorowa akwarelaPiękny

i elegancki styl tatuażu, w swoich płynnych liniach i kolorystyce przypominający malarstwo impresjonistyczne. Akwarela jest niemalże imitacją techniki malarskiej i staje się coraz bardziej popularna, nie tylko ze względu na swoją oryginalność, ale również z powodu nowoczesnego sprzętu, który pozwala tworzyć bardziej złożone, wysokiej jakości obrazy i zachować ich nasycenie na dłużej. Niektóre z tych tatuaży są jak prawdziwe dzieło sztuki, jak te 27 najpiękniejszych tatuaży na świecie.

1/24.

Powiew Orientu zawarty w stylu japońskimJeden

z najstarszych stylów tatuaży zachował swoją wyjątkowość również w nowoczesnej wersji. Japońskie tatuaże są fascynujące na pierwszy rzut oka. Z reguły przedstawiają one mity i legendy, symbole kulturowe, uzupełnione pejzażami, kwiatami lub zwierzętami. Styl japoński jest pełen nasyconych kolorów i nietypowych kształtów.

1/25.

Na chłodno, na luzie - technika handpokeStereotypy

i przesądy na temat jednej z najstarszych technik tatuażu były, są i będą. Ale rzemieślnicy i specjaliści w tej dziedzinie skutecznie promowali mity o autentycznym sposobie stosowania rysunków na skórę.

Pierwszym i podstawowym błędnym przekonaniem wielu osób jest to, że "handpoke" to ładna nazwa dla "partaka". Jedyne, co zbliża tę technikę do niesławnej odmiany tatuaży więziennych, to narzędzie aplikacji, które nie zmieniło się od wieków - igła. Owszem, handpoke to technika tatuażu wykonywanego ręcznie, bez użycia maszynki elektrycznej, ale wszystko inne, od tematyki rysunków po sterylność, nie przemawia na korzyść "partaka".

Kolejny stereotyp mówi, że handpoke to ból. Wręcz przeciwnie, proces handpoke jest prawie bezbolesny. Ze względu na brak wibracji maszynki do tatuażu i wolniejszą penetrację igły, prawie nie ma urazów skóry, a tatuaż goi się szybciej. Styl tatuaży w tej technice jest celowo niechlujny i buntowniczy, artyści używają zarówno czarnych i białych, jak i kolorowych pigmentów.

Znaczenia i wzory tatuażu mogą być dobierane indywidualnie i mogą być całkowicie dowolne. Kunszt obejmuje również miejsce, w którym tatuaż jest wykonywany. To samo można zrobić na palcach i dłoniach. Głębokość przekłucia igłą nie różni się od głębokości przekłucia maszynowego. Prostota i swoboda ekspresji - oto filozofia stojąca za techniką Handpoke.

1/26.

Pozdrowienia z przeszłości - Maorysi, Majowie i AztekowieTatuaże plemienne

i tribalowe są źródłem inspiracji i przedmiotem zainteresowania nie tylko etnografów i artystów na całym świecie, ale także ich przyszłych właścicieli. Jest to szczególny sposób na uwiecznienie zawartego w nich znaczenia. Bóstwa, ornamenty i symbole starożytnych cywilizacji, ujęte w czarno-biały brutalny kontur, to cechy wyróżniające oryginalny styl spośród innych.

1/27.

W

grafice chodzi o lekkośćCzarny

jest podstawą tatuaży graficznych, ale wcale nie jest ich wyróżnikiem. Charakterystyczną cechą tego stylu jest linearne pociągnięcie, które jest sposobem, w jaki wzór jest stosowany. Charakterystyczną cechą tego stylu jest zróżnicowana długość pociągnięć, umieszczonych chaotycznie, ale zawsze w linii równoległej do siebie, aby stworzyć obraz graficzny. Ze względu na niestandardową technikę, która jest pełna wyraźnych linii, miejsca tatuażu są ograniczone, na przykład, nie można odtworzyć szkicu na łokciu lub rzepce, więc skonsultuj się z mistrzem w wyborze miejsca na tatuaż graficzny.
1/2Historia tatuaży daje wyobrażenie o różnorodności form i wzorów różnych wzorów na całym świecie. Aby nieco ukonkretnić możliwości wyrażania siebie, opowiedzieliśmy o kilku nietypowych stylach tatuażu. Dzięki nim możesz ożywić swoje projekty w pięknej formie, która jest wyjątkowa dla każdego z Was. Nie jesteś pewien, który wzór wybrać? Zainspiruj się tatuażem hollywoodzkiej gwiazdy.
Autor: Tatiana Abramova Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także
  • Komentarze