loader
Uroda & Zdrowie

10 łatwych sposobów na schudnięcie po Nowym Roku i Świętach Bożego Narodzenia

10 łatwych sposobów na schudnięcie po Nowym Roku i Świętach Bożego Narodzenia

Pomysły na urodę Grooming

Okres ferii zimowych i świąt to prawdziwe wyzwanie dla sylwetki. Problem ten jest szczególnie dotkliwy przy niekończących się kwarantannach, kiedy wiele osób siedzi w domu i prawie się nie rusza, tylko je, je, je... Ale nie spiesz się ze smutkiem, jeśli przybyło ci dodatkowych kilogramów. Nie wiesz jak schudnąć po Nowym Roku i Świętach? Dzielimy się z Państwem
10łatwych sposobów na schudnięcie bez diety i wyczerpujących treningów!

Zimowe biesiady wydają się ciągnąć w nieskończoność. Dopiero co skończyłeś sałatki, gdy goście wracają do domu z ciastami i słodyczami. Słowiańska mentalność nie lubi spożywać niepotrzebnych produktów, a z punktu widzenia dbałości o środowisko ma to sens. Generalnie głupio jest wyrzucać jedzenie, kiedy liczba kwarantann jest nieograniczona, ceny rosną, a płace spadają. Ale "recykling" żywności w siebie jest najgorszym rozwiązaniem, jeśli chcesz pozostać zdrowy i sprawny. Jak więc rozpocząć program odchudzania, gdy lodówka jest pełna jedzenia?

1. Dowiedz się, jak przechowywać żywność przez długi czasDzięki nowoczesnym lodówkom i niezliczonym pojemnikom na żywność, wiele rodzajów żywności można przechowywać miesiącami. Studiuje kucharzy porady na żywność składach, stawia jedzenie w próżniowych torbach i karmowych pufach, i wypełnia chłodnię pojemność. Plusem jest to, że nie będziesz musiał się przejadać i będziesz mógł długo obyć się bez gotowania.

2. Dziel się jedzeniem z innymiDietetycy twierdzą, że najlepszym sposobem na utrzymanie figury jest przestrzeganie starej zasady: "Śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem, a kolację oddaj wrogowi". Za dzielenie się! Nawet jeśli nikt w kręgu Twojej rodziny i przyjaciół nie potrzebuje jedzenia, prawdopodobnie znasz ludzi, którzy muszą zaciskać pasa. Wśród sąsiadów znajdą się zapewne rodziny wielodzietne, rodziny o niskich dochodach i emeryci. Nie dawajcie im jedzenia tak, jakby to było wyciągnięcie ręki do żebraka. Potraktuj jedzenie jako świąteczny poczęstunek.

3. Przestań gotować i napełniać sięPo klasycznych wizytach świątecznych zauważyłam jedną wspólną cechę moich przyjaciół i krewnych: nawet jeśli ich lodówki z trudem zamykają się na jedzeniu, oni i tak kończą na sałatkach. Powiedz sobie: "Stop! Świat się nie zawali, jeśli nie wypróbujesz jakiegoś sylwestrowego przepisu. Nie gotuj ani nie kupuj nowych potraw, dopóki nie skończy się wszystko, co już ugotowałeś.

4. Pij mniej alkoholuŚwiąteczne biesiady są jedną z głównych przyczyn przejadania się, co prowadzi do otyłości i problemów zdrowotnych. Podczas gdy wielu osobom udaje się kontrolować ilość spożywanych posiłków, niewiele osób zastanawia się nad kalorycznością alkoholu. Wystarczy spojrzeć, ile kalorii jest w winach, koniakach i szampanie. Przypomnij sobie wszystkie swoje świąteczne toasty. Ilu ich było? Wszystkie z nich poszły na dodatkowe kilogramy w twojej talii. Pół kieliszka wina kilka razy w tygodniu nie zaszkodzi. Ale codzienne picie w dużych ilościach na pewno zrujnuje twoją figurę. Można się dobrze bawić bez picia.

5. Przesuń więcej.Wakacyjne lenistwo + zima wpędzająca nas do domów + poddane kwarantannie miejsca rozrywki i kompleksy sportowe = horrendalne liczby na wadze. Ale nawet odizolowanie się w jednopokojowym mieszkaniu nie przeszkodzi Ci w prowadzeniu aktywnego trybu życia. Ćwicz, tańcz do ulubionej muzyki, spaceruj z psem tak często, jak to możliwe. Nawet po prostu przejdź się na spacer lub dwa wokół domu. Tylko nie siedź bezczynnie. Po tym wszystkim, można mieć wieczór z aktywnych, zabawnych gier dla rodziny i przyjaciół, takich jak Twister. Spacery, aktywne gry, ćwiczenia, taniec - wszystkie te czynności nie tylko aktywnie spalają kalorie, ale także pomagają w walce z depresją.

6. Jedz świadomieZłota zasada "Kiedy jem, jestem głuchy i niemy" to nawyk ludzi szczupłych. Ta zasada zawsze pomagała mi w czasach ścisłej kontroli wagi. Nie zwracamy uwagi na to, ile jemy, gdy rozmawiamy przy stole lub oglądamy wciągający film. Jeśli poważnie myślisz o schudnięciu, jedz w ciszy i w milczeniu. Zauważysz, że szybciej poczujesz się najedzony. Skup się na jedzeniu, jego smaku, zapachu. Skup się na jedzeniu.

7. Częściej spoglądaj w lustro.Och, jak miło jest nosić w domu bezkształtne piżamy i szlafroki! Ale dzięki nim zdajemy sobie sprawę, że czas przestać chrupać. Moja rada to noszenie w domu ubrań odsłaniających więcej ciała i częstsze przeglądanie się w lustrze.

Interesujący fakt! W Rosji panowało przekonanie: aby schudnąć, trzeba jeść przed lustrem. Wierzono, że refleksja pochłania połowę jedzenia, które zjada człowiek. Oczywiście, to przekonanie nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Jest to jednak zabawny sposób na pilnowanie swojej diety. Kiedy widzisz swoje boki w odbiciu, natychmiast zmniejsza się Twój apetyt.

8. Kochaj sięUprawianie miłości pomaga aktywnie spalać kalorie, wspomaga produkcję hormonów przyjemności i zapobiega depresji. Kochaj, bądź kochany, a Twoja sylwetka szybko stanie się smukła! Nawet jeśli jesteś samotnym wilkiem - zawsze możesz działać "solo". Uwolnienie seksualne jest czasem substytutem chodzenia na siłownię.

9. Uporządkuj swój domSprzątanie domu jest jednym z najbardziej niezwykłych sposobów na schudnięcie. Oczywiście, jeśli chcesz stracić 10 funtów, trzeba będzie miotłę do szorowania podłóg 24/7, ale to nie wszystko o spalanie kalorii. Czysty dom to radość dla oka, dobry nastrój, duma z siebie i zadowolenie z życia. A kiedy jesteś zadowolony ze swojego życia, nie chcesz się przejmować swoimi smutkami.

10. Śmiej się częściej!Od dawna uważa się, że długi, tryskający śmiech spala mnóstwo kalorii. Nie tak dawno temu naukowcy obalili ten mit. Jak się okazuje, śmiech wprawdzie spala kalorie, ale nie na tyle, by schudnąć. Jednak nadal pomaga nam w kontroli wagi i oto dlaczego. Przejadanie się jest jednym z najczęstszych sposobów radzenia sobie ze złym nastrojem, ponieważ smaczne jedzenie może tymczasowo wyzwolić uwalnianie hormonów przyjemności. Jednak długotrwałe objadanie się tylko pogorszy Twój nastrój, ponieważ wywoła problemy zdrowotne i doprowadzi do przyrostu wagi. Trudno jest cieszyć się z życia w negatywnym świetle. Pozytywne emocje i śmiech z kolei zmniejszają siłę "binge eating".

Wniosek? Śmiejcie się! Znajdź coś, co naprawdę cię śmieszy. Czytaj najśmieszniejsze książki na świecie, oglądaj antydepresyjne seriale. Pamiętaj o zasadzie "głuchego i głupiego" - nie czytaj i nie oglądaj filmów podczas jedzenia.

I to wszystko. Zapisz, jakie proste sposoby kontrolowania wagi działają na Ciebie najlepiej. Życzymy wszystkim dobrego humoru, szczupłego wyglądu, a przede wszystkim zdrowia. Życzę powodzenia wszystkim!
Autor: Mira Kirova Omów artykuł
  • Nowy Rok i Boże Narodzenie
  • Odchudzanie
  • Wiadomości
Powiedz znajomym: Zaprenumeruj magazyn:
  • Czytaj także
  • Comments Off on